Jump to content
FAS Goran
Gavrilo011

Sređivanje oštećenja posle sudara

Recommended Posts

U petak sam imao neprijatno iskustvo zvano sudar :(

Zapravo kretao sam se iz pravca Miljakovca ka Banjici tu kod 5 solitera to je valjda bivsa Borska ulica. Stao sam na pesacki prelaz da bih propustio pesaka i u centralnom retrovizoru video auto kako ide ka meni i ne zaustavlja se. Sekund pre udarca sam pustio kocnicu i pritisao kvacilo da bi me udarac odgurao i ublazio koliko toliko silu udarca. 

Deda od 85 godina nije me ni registrovao kako je sam potvrdio... Nervoza jos veca jer sam zeleo sa ovim autom da odem na more od 1 avgusta.

 

Posto je gospodin ponudio samo 200 eura pozvali smo policiju, gde je sve lepo zapisano i uslikano.

Unisten mi je branik, gepek vrata, donji lim gepeka, ostatak ne znam tacno jer nismo skidali branik, ali i vezni lim je sigurno ostecen.

 

Voleo bih da me neko posavetuje da li je ovaj donji lim koji se savio u gepeku bolje zameniti ako je moguce, ili je bolje na masini izvuci ovo.

Majstor kaze: "bolje da izvlacis moze to da se sredi" ,  po njegovom bolje je za auto da se on ne menja, ali ako zelim moze da se zameni. Mene ce uzasno nervirati ako se bude bilo sta poznavalo.

Nije bas malo savijen jer jedva sam izvukao rezervni tocak, koji sad ne mogu da vratim u svoje odgovarajuce mesto.

 

 

20170707_215350.jpg   20170707_215417.jpg   20170707_215423.jpg

 

20170707_215433.jpg   20170707_215455.jpg   20170707_220758.jpg

 

image-0-02-05-01a5d9b6e5f6a05e1532f8bd74   image-0-02-05-00092f43859b5fd6916a7c2df5   image-0-02-05-210553a9cf6a1505abdd2a3a92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički lim je uvek bolji od onog iz zamene. Ako može da se sredi, ako ti više majstora to kaže, onda veruj ljudima koji svaki dan sređuju limarijska oštećenja na autima. :thumbup: 

Ništa ne diraj dok procenitelj, iz Osiguranja kod kojeg deda ima polisu, ne obavi svoj deo posla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala neshaoct

 

Meni to prosto nemoguce da neko nesto ispravi kada se tako savije zato sam neverni toma :rolleyes:

 

Da li inace neko zna sta drzi onaj fabricki spojler na vratima, vidim kao dva srafa i kao da je ispod stavljena neka 3m traka. Moramo i to da prebacimo.

I da li mogu da trazim novac i za novu tablicu koja se pokrivila 

 

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

gde i kako mogu da saznam koje su cene orginalnih novih delova za popravku, hteo sam da vidim koja je vrednost da bih znao koliko para moze preko servisa da se potrazuje od osiguranja.

 

Dobio sam zapisnik od osiguranja u kome pise:

 

 

Kolona DELOVI ZA ZAMENU

  • Obloga zadnjeg branika
  • resetke branika sa katadiopterima
  • zadnji vezni lim sa odbitkom 40%
  • zadnji poklopac za odbitkom 40%

 

Kolona DELOVI ZA POPRAVKU:

  • Zadnje dno komplet
  • Ravnjanje zadnjeg dela

 

Takodje pise da ima za majstore oko 21 sat posla

 

 

 

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije hteo preko tel. da kaze kao dodjite do nas...

Rece mi da prave neki predracun i da se naplacuje zato pitam. 

 

Jedino da pokusam kod ovog Bogunovica pismenim putem da pitam.

Edited by Gavrilo011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i Milanceta iz Bogunovica ovde na forumu, partneri su kluba.

Covek je izuzetno ljubazan (iz licnog iskustva, uzimao sam tamo par stvari), samo ako bude u mogucnosti da ti to sve proveri:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes lepo pare od osiguranja i pravac otpad, nacices sigurno sve sto ti treba u istoj boji, samo nadjes dobrog limara da ti ispegla gepek, procices povoljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je osiguravajuca kuca u pitanju, ako i pristanu na to, u tom slucaju verovatno nece moci ni blizu da racuna da ce mu osiguranje isplatiti cifre delova kao kod ovlascenih, dzaba onda proverava kod njih.

Druga varijanta je da se auto odveze u neki od servisa sa kojim osiguranje saradjuje, odvezes i preuzmes auto.

Ili da se napravi predracun u servisu po izboru, ali i tu znaju nekad da zatezu za cifre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih se slozio sa tobom, ovo ti pricam iz licnog iskustva. 

Dok sam vozio Stila, lik me je udario od pozadi, pritom su osteceni: branik, stop lampa, peta vrata, unutrasnjost gepeka se uvukla za nekih 5cm, kao i izlomljena plastika u gepeku

Opis oštećenja
DELOVI ZA ZAMENU DELOVI ZA POPRAVKU
1. P VETROBR VIŠESL TON amort 50.0%
2. GRN ZA LEP P VETROB
3. Z BRANIK
4. UKR LAJSNA Z BRANIKA
5. Z LIM amort 30.0%
6. OJAČANJE Z BRANIKA amort 30.0%
7. Z POKLOPAC amort 30.0%
8. Z D NATPIS
9. Z SVETLO L
10. DO OPLATA POKL PRTLJ
11. OPLATA Z LIMA
DELOVI ZA KONTROLU
OSTALI RADOVI
1.ŠABLON Z.DELA

U osiguranju su mi rekli, ako hocu da idem u servis da sve to popravljam i da im dostavim fakturu onda cu morati da ucestvujem u ukupnoj cifri 30%

Druga opcija je bila da mi isplate pare na račun po njihovoj proceni, moram priznati da sam se bas iznenadio kad su mi rekli cifru (1.500 e) 

To se sve desilo 2013g dakle starost auta je bila 9 god.

 

Naravno uzeo pare, majistor mi je trazio 80 e za pantera i peglanje unutrasnje limarije (da napomenem da spolja nije bilo nikakvih peglanja i vidljivih tragova), u sapcu sam uzeo stop svetlo (50e) branik (70e) i peta vrata (80e) sve u istoj boji, tako da sam prosao bez farbanja, tako da mi je ostalo dobranih 1200e

 

Ali naravno, opet sve to zavisi od osiguravajuce kuce (to je mozda bila moja sreca u nesreci)

Gavrilo011 ono sta mozes jos da uraddis to je da ti osiguranje isplati i troskove koje si platio prilikom preuzimanja zapisnika od MUP-a, to obicno ne govore ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari svima znace mi komentari. Inace trazio sam da mi plate troskove placanja zapisnika i za novu tablicu koja se zguzvala. 

Sad rekli su mogu da plate jednu tablicu samo ne znam kako da potrazim pare zato sto je placanje  preko servisa.

 

Pricao sam sa nekim majstorima koji kazu da mogu na racun meni pare da trazim ali kako ste vec rekli nece mi dati tu cifru sigurno.

 

Mogu da trazim neke polovne delove dobre da mi stave i da vidimo koliko para mozemo da potrazimo od njih posle popravke.

 

Oni su naveli kako ja ovo razumem  da zadnji vezni lim i vrata moram da ucestvujem 40% ako je nov deo.

 

Ja nisam bas nasao jos koje su cene novih delova da bih znao sa koliko para raspolazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...