Jump to content
FAS Goran
Smireni

Fiat Bravo pojasevi

Recommended Posts

Od kad sam uzeo auto nisam ni primetio da mi "fali" jedan prikljucak za pojas na zadnjoj klupi.

 

5959200f1230b_Captureqfq.thumb.JPG.c7da75c605b0b37338ccc0d1026e5ca3.JPG

 

Posto je auto bio dubinski opran, pomislio sam da mozda nije ostao zavucen izmedju, medjutim danas nisam mogao da napipam.

Iz gepeka se ne vidi.

Ne znam koji je princip skidanja klupe, i koliko je komplikovano.

{Trenutno sam VRLO ograniceno pokretan}

 

Ako ima neko ko je skidao, da prenese utiske, i kaze da li je moguce da se zaglavi ispod.

Ako nista krajnja opcija (ako se uverim da ga nema) je da odem na otpad i kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se na Stilu zavukli ispod sedista prilikom pranja, pomerio sam klupu napred i vratio ih. Ne znam da li se na Bravu pomera zadnja klupa?

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mogu samo da ispadnem ovca i da ti kazem da nemam pojma da li se pomeraju napred zadnja sedista, mislim da ne. {Mogu da se obore, ali mislim da me ne pitas to}

Ili bar ja ne znam. :) Evo danas sam prvi put seo pozadi.

 

Mozda neko zna, ko ima Bravo duze.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja taj "problem"....ostane  prikljucak ispod sedista kada se vraca...podigni sedalni deo ka napred i kada vracas pazi da ne ostane unutra.....i ja sam vec planirao da trazim na otpadu ali sam posle skontao gde je nestao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misterija rešena, sedište ti je progutalo prikljucak :D svi smo u nekom momentu istripovali da nam fali jedan ili više :D

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala obojici.

 

@salerg Znao sam da moze naslon da se obori, ali nisam znao da sedalni deo moze da se podize.

 

Ima neki mehanizam, ili samo treba da se povuce? Napred, prema vozacevom, ili na gore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji neki poseban mehanizam , samo povuces na gore sedalni deo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti princip kao i na Stildzi, svojevremeno sam obicno kopcu za srednji sic namerno ubacivao ispod zadnjeg sedista, da ne pravi guzvu, jer bas retko vozim vise od jedne, max dve osobe pozadi.

Verovatno je kopca ispod zadnjeg sedista, kao sto rekose kolege, proveri se za pola minuta.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/2/2017 at 8:28 PM, salerg said:

Ne postoji neki poseban mehanizam , samo povuces na gore sedalni deo....

Ja sam danas trazio na netu da kupim prikljucke za pojaseve za zadnja sedista. :D

Hvala na odgovorima, podigao zadnju klupu i sva 3 su bila ispod sedista. :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde ima da se kupi prikljucak za pojas za prednje vozacevo sediste (Fiat stilo ) ili ako moze da se popravi (kako) posto se lomatam na netu vec dva dana ne mogu da nadjem .Posto se sada kacim na suvozaca...

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam drugaciji problem, zadnji pojasevi nece da se vrate automatski. Nekako sam ih namotao i ugurao rucno. Imate li savet kako to popraviti? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda meni zatezac nije ispravan, ne "koce" pojasevi vec  ih nista ne vuce. Bar meni tako deluje. Koliko su ti zatezaci i da li je komplikovana popravka.

Hvala na brzom odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj ovaj fazon iz mog posta iznad, nista te ne kosta. "Olinjaju" se pojasevi vremenom, pa naprskani silikonom rade kako treba, bukvalno ulecu bez otpora.

E sad, licno nisam bas vidjao situaciju da se to desava sa zadnjim pojasevima. Logicno, obicno malo sporije uvlaci vozacki pojas, koji se najvise i koristi.

Kada se tretira silikon sprejom, bukvalno izbija oci koliko brzo namotava :) . Naravno, ako je sam zatezac ispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprskao, ide malo bolje ali, kao sto je neko napisao, kao da se pojas "udebljao", kad dodje pred kraj kao da nema vise mesta da ga namotava. Ipak cu do majstora, i onako treba da vidim sto ne mogu da preklopim retrovizor :)

Hvala na savetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mu ne treba i djakuzi :):)

Nemam garazu, zivim u zgradi tako da bas ne mogu razvlaciti fen do auta. Realno i ne trebaju mi ti pojasevi pozadi samo me nervira kad je nesto neispravno. Pitao danas majstora, koji mi je svasta radio na autu u poslednjih deset dana, za to on mi kaze ma  sta ce ti zadnji pojasevi, vec si dao puno para.  Ne razumem takav stav ali ajde :) Videcu na nekom otpadu, samo ne znam dal oni mogu zameniti sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da tu ima da se skida svasta, zato i nece da se cima sa tim ovaj majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...