Jump to content
FAS Goran
canemare.1

Fiat Nuova Croma - naknadna ugradnja fabričkog alarma?

Recommended Posts

Drustvo zanima me moze li se na auto koji nema fabricki alarm ugraditi isti?

Kako sam video od senzora idu samo oni kod prekidaca osvetljaja kabine a ostali se nalaze vec na vozilu.

Sigurno je fabrika vec izvela instalaciju i da se samo udzeka.

Verovatno se i menja kutija osvetljaja kabine jer su senzori u njoj.

Zna li neko nesto o tome?

 

Pozdrav

 

 

Edited by neshaoct
editovan naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@canemare.1

 

Misliš baš na fabrički alarm, ili uopšte na alarm?

Fabrički je ranije kod Fiata bio META, ne znam koji je kod modela Nuova Croma. Ali, mislim da nema potrebe da juriš baš fabrički alarm, već možeš ugraditi neki od dostupnih aftermarket rešenja.

Ako bi baš jurio fabrički, mora da ima i neka njegova centrala (komp), verovatno je i povezano preko CAN linije sa body kompom...hoću da kažem da nije to baš po sistemu spoje se žice koje su već tu (možda), i radiće... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Mislio sam na fabricki ako nadjem sa neke rasturene crome. Znam da ide preko can basa. Al sam mislio da se moze samo prikljuciti centrala alarma na konektor koji je vec izvucen na instalaciji kola i da se vezu senzori na konektor koji bi vec trebalo bude u krovu.
I da se na kraju preko softwarea samo cekira da je u funkciji.
To su samo moje predpostavke.

Nekako mi bolje ako moze fabricki samo na konektore prikljuciti nego da se nadovezuju na zice i mozda sjebu can bus.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako moze da se proveri u eLearn sta sve treba od instalacije, pa uporediti sa onim sto se nalazi na autu.

Rado bih ti to caskom cekirao, ali imam instaliran eLearn samo za ono sto me zanima, tj. za Stilo i Nuova Bravo. Za Cromu se moze skinuti sa ovog linka:

S druge strane, nema razloga bezati i od nekog kvalitetnog aftermarket alarma, nije to nikakva mudrost povezati, upravo takav jedan imam na svom Stilu prilicno dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu..

Imam panorama krov i kod selektora panorame tastere za iskljucivanje tilt senzora kao i volumetrijskih ultrazvucnih senzora koji su takodje u sklopu svetla na plafonu.

 

Preko multiecuscan sam u body centrali aktivirao alarm koji je bio disabled. Eh sad, znam da u zavisnosti od odabira drzave zavisi i nacin audio signaliziranja alarma, medjutim kod mene zvuka u opste nema. Sirena bi trbala da se nalazi iznad tapacirunga prednjeg desnog tocka, to je ostalo jos da proverim da li je tu u opste i ako nije, da li je fabrika bar ostavila prikljucak za istu, kao i za prekidac haube bonnet switch... Bonnet switch sam vec simulirao preko B konekora i pina 24 koji sam premostio prema masi radi testiranja.

 

Eh sad, ono sto sam primetio je da kada se alarm naoruza, ne aktivira se kada pomeram ruku ispred onih ultrazvucnih senzora na plafonu. Ne trepcu zmigavci kao kada otvorim vrata kada je alarm aktivan. Kada pritisnem one dugmice za iskljucivanje tilt senzora ili ultrazvucnih, dugmici zasvetle nekoliko puta i kao da je sve ok... Mozda su mi samo ultrazvucni senzori neispravni?

 

Dakle zelja mi je da osposobim alarm koji vec postoji na autu, svaka asistencija bi mi dobro dosla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se prijavim da sam uspeo da aktiviram fabricki alarm, da mi niko nije pomogao, i da niko nije ni hteo da mi pomogne pa cak ni ovlasceni servisi... Svi se prave ludi ( nemaju pojma ali ne smeju da priznaju ).

Skolu sam platio, zelju ostvario i to je to :)

Eto cisto da znate izvidljivo je :)

U koliko neko zeli da odradi to kod sebe, a pritom mora da ima na plafonu ultrasonic i tilt senzore zajedno sa prekidacima za iskljucivanje istih, mogu mu pomoci za izvesnu sumu. Za pocetak mu treba oko 5000 dinara u koliko ne posedujete security code ( za taj iznos se dobija kod ovlascenog dilera na osnovu broja sasije ), od 10 do 30 evra za sirenu, u koliko je nemate a 99% je nemate, prekidac haube i to je to :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...