Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Počeo štrajk u fabrici ''Fiat-Krajsler automobili Srbija''

Recommended Posts

@sErGiO-AR

 

Ne znam što si se prepoznao. :blink: Pa, i ja sam kačio ovde na temi vesti koje su objavljivali svi mediji, od N1, pa dalje...

 

Baš da posetioci ovog foruma ne bi bili ovce jedne ili druge strane, potrošio sam malo dodatnog vremena, otišao na sajt Skupštine, skinuo sve budžete od 2009. godine na ovamo, koristio CTRL+F...i onda to sve postavio u temi na kojoj smo. Zato mi je čudno da se i posle toga ide sa tim šablonom ''ne zna se koliko je država potrošila para'' kada ima postavljeno koliko je para, od koga je uzela kredit, koja je kamata, koji je datum prve rate, koji je datum poslednje rate, koliko je preostalo duga po tom osnovu...

Video si to? Evo, ovde je:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/74505-počeo-štrajk-u-fabrici-fiat-krajsler-automobili-srbija/&do=findComment&comment=1400455

 

Evo npr. kako je to izgledalo u budžetu za 2017. godinu:

 

Quote

EIB - FIAT automobili Srbija d.o.o. – 
Kompakt automobili 1
80.416.667
Prvi datum otplate glavnice 31.12.2013.
Poslednji datum otplate glavnice 31.12.2019.
Rata glavnice za 2017. god. 25.000.000 EUR
Kamatna stopa 6M EURIBOR + marža

 

Quote

 

EIB - FIAT automobili Srbija d.o.o. –

Kompakt automobili 2
31.250.000
Prvi datum otplate glavnice 31.12.2013.
Poslednji datum otplate glavnice 13.06.2021.
Rata glavnice za 2017. god. 6.250.000 EUR
Kamatna stopa 6M EURIBOR + 0,50%

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palo mi je na pamet koji je dio inače apsolutno tajan, često ga FCA obeća u pregovorima sa sindikatima. Novi model. I ako je to tako to je tajna dok ga FCA ne najavi. Bilo model bilo proizvodnju novog modela. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu dobili ništa, čak gledajući i na duže staze, ništa. Pokazali su svoju nemoć i kao radnici i kao sindikat. Amaterski odrađeno. Sad ima da ćute i trpe, za šta? Pa više bi dobili da su ćutali. Ovako im je opipan puls, a država je ponovo pomogla žabarima da uguše "pobunu"!
Država je ta koja je najviše vršila pritisak na štrajkače, a manjinski su vlasnik.
Sad žabari znaju kako će ubuduće i sa radnicima i sa državom itd....
Na najvećem dobitku je Fiat, pa država Srbija, tj. ovi na vlasti a ne narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim na TV danas da je isto neki štrajk u Kragujevcu, na snimku zaposlenih koji pešače bukvalno svaki ima stomak od 50 kila

Toliko im je loše izgleda od roštilja i piva.

 

kg1.jpg kg2.jpg kg3.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nije zgodno za one sa porodicama mada nije ni losa cifra, cuo sam doduse i da su imali puno neradnih sati a punu platu, iz ovih ili onih razloga tek vidi se jasno drzavni poso fazon

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, oktopod said:

nije ni losa cifra

Loša je cifra, za bilo koju ponuđenu zemlju. 

Treba uzeti u obzir da ti ljudi moraju iznajmiti smeštaj (koji je skuplji nego u KG), platiti komunalije (koje su skuplje nego ovde) i živeti mesec dana. 

mislim, neto plata u Italiji 1200 eur... Pa koga za*ebavamo.

 

Meni je tu jedini plus eu radna dozvola i moguća sloboda promene posla (mada treba videti kako je ovo ugovorom definisano).

I naravno, zdravstveno kako je regulisano.

 

Isplati se jedino ako se udruže u neki kolektivni, baraka smeštaj, ali to nije život... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije idealno al dobiju u bonus 6-7 hiljada eur sto je oko 500 eur mesecno.

Anyway meni su likovi presmesni i podsecaju me na trbuhe iz Telekoma dok sam tamo radio i jedva cekao da se izvucem, ti koliko nisu radili a kukali a plata 600-800 eur da ne verujes, celo radno vreme probleje u kuhinji kuvaju pasulje i rostilje svako po 2-4 litre piva plus radža
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...