Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Todor

Prečesta zamena nosača motora? / kvalitet nosača motora

Recommended Posts

Gospodo,desava mi se da mi za nepuni god dana rikne nosac motora,tacnije pre 7-8 meseci sam ga menjao. Do duse polovnog mi je majstor ugradio. Zna li neko razlog ili uzrok,ima li ko ovde slicnih iskustava? Hvala unapred,svako dobro!!!!

Edited by neshaoct
update naslova

Ne znam kako mislis da pripomognemo sa ovako skrto napisanim informacijama?

Koji auto je u pitanju, koji motor, koji tacno nosac...? Sta podrazumevas pod "riknuo" (pukao, na oko deluje kompletno ali prenosi vibracije, nesto trece...)? Koji polovni je ugradjen, OEM ili zamenski, kada je proizveden (ugravirano u metalu) itd. itd.

Naravno da ima gomila iskustava za vise vozila, slobodno dopuni pitanje pa cemo ga verovatno spojiti sa nekom od postojecih tema.

Nevezano za ovo, postoji i pretraga foruma, kojom ces najbrze naci odgovor, pa ako tema bas ne postoji, otvara se nova.

Licno se uvek trudim da izbegavam polovne delove (sem kad bas nesto ne moze da se nadje ili je preskupo iz originala, a zamenski su loseg kvaliteta). Pogotovo to vazi za one koji sadrze delove gume - ko ti garantuje da recimo nosac, koji moze da izgleda kao nov, nece stvarati vibracije u kabini, zbog starosti i uplasticenosti tog parceta gume.

Edited by Ivan

@Todor

Što reče @Ivan, daj još informacija, pre svega koji auto, koji motor i koji nosač je u pitanju? :) 

Generalno, polovno je bilo u pitanju, pa ne možemo suditi nešto posebno.

Moguća je varijanta da ljudima brže strada nosač motora, pa zatim i ostali nosači motora ukoliko motor ima previše vibracija u leru. A, obično ih ima ako motor loše radi, ako su npr. dizne loše pa je motor više ''nemiran'' nego što bi trebao da bude. Tu onda rikne jedan nosač (koji je bio najlošiji), i ako se ništa ne uradi po tom pitanju ubrzano riknu i drugi jer onda oni ''preuzimaju teret'', tj. motor još više krene da bude nemiran jer je jedan nosač riknuo...

Posto imam neki manji luft pri pustanju kvacila i tako nekad u brzini pri dodavanju i pustanju gasa a i kad gledam motor dok je auto u brzini i guram auto napred nazad pomera se motor vise nego sto bi trebalo po mom misljenju, sad me taj luft bas nervira iako nije znacajan.

Gledao sam na kanalu onaj donji-zadnji nosac motora, reket ili koska kako ga ko zove, ima lufta u njemu iako nije vidno ostecen, ali zvace u onoj gumi....ostali nosaci ne mrdaju.

E sad jel imao neko iskustva koju marku je pametno kupiti posto znam iz mog a i iskustva drugih ljudi sa drugim kolima da moze biti i gora situacija sa nekim novim nosacem.

Na jednoj lanciji sam stavio febi ali stari je bio toliko los da sa novim febijem i nije moglo da bude gore, dok sam npr. isto febi kosku gornju stavio na alfi svojevremeno i bilo je vise vibracija pa sam vratio stari osteceni nosac i tako ostalo pa se bojim da ovde ne ispadne isto tako posto luft nije toliko znacajan ali mene nervira bas.

Nisu ti nosaci nesto skupi oko 20e ali da ne bacam pare bez veze.

Edited by neshaoct
formatiranje / spojeno

Mislim da sa Lemforder/Birth nemas greske

A mozes ici i na SWAG/Impergom

Stanje nosaca se najbolje odredi kada ga skines i imas u ruci, ovako dok je na kolima je napregnut, pitanje i da li je napregnut kako treba, ali ako ima dosta lufta i tako - verovatno mu je vreme...

Znam da ce se najbolje proceniti stanje kad ga skinem....sto se tice lemfordera moram da vidim da li ga ima ovde negde, za swag i impergom se ne secam da sam nekad koristio nesto od njih.

Svojevremeno sam koristio neke silente i ne znam sta jos bese od acrona, ali original italijanskog, drugar koji drzi servis me ubedio da nikad sa njim nije imao problema a ugradjivao je svasta nesto od njih, licno ih je nabavljao od uvoznika dok su po radnjama mahom bile kopije, kad smo uporedili kopiju i orig. acron razlika je stvarno bila ocigledna i u pakovanju i samom izgledu i kvalitetu dela.

Moram da pitam njega sta moze da nabavi sad.

Sad sam zvao drugara sto drzi servis, moze da nabavi Akron, upravo onaj koji sam pominjao, original, i kosta skoro duplo vise nego u radnjama sto se trenutno prodaje, kaze da se to po radnjama valjaju falsevi jer on taj akron nabavlja za 3000din+postarina a u radnjama su 2000 sad sam zvao, a on nabavlja iz prve ruke sto bi se reklo, od uvoznika.

Za Swag mi je rekao da je isto sto i Febi

Edited by OMP

iskreno ne daju mi se neke pare na taj deo pogotovo sto je to stvarno problem slabo izrazen, kod vecine vozaca bi verovatno bilo i neprimetno, meni eto malo smeta ali ne toliko da mi je prioritet da menjam nego gledam onako usput sta bi moglo da se nadje po nekoj razumnoj ceni a da vrsi posao