Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aleksi1

Fiat 500L - dodatna pregradna daska u gepeku

Recommended Posts

Nisam dobio, pri sporuci FIATA 500L, dodatnu "pregradnu dasku" u gepeku, tj. iznad rezervnog točka ima samo tanka plastična prekrivka i ništa više? Zna li neko gde se može nabaviti ta dodatna deblja "pregradnu daska", koja se postavlja kao "sprat" iznad tanke prekrivke nad rezervnim točkom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aleksi1 kod kog "prodavca" si preuzeo auto. I pre koliko vremena?

zao mi je sto prvi post na forumu i pises kako te za..li.

Nadam se da ce "prodavci" biti predusretljivi i da ces dobiti svoj gepek.

 

Tako da slobodno napisi ili pohvale ili kritike u vezi daske i odgovornih 

Srecno :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aleksi1

 

Idi kod dilera (prodavca) koji ti je auto prodao, i traži po broju šasije da ti daju detaljan spisak opreme.

Na spisku onda nađi tu dasku. Kad je nađeš, pitaj ih ''a, gde je moja?'' :D 

 

Ako je na spisku nema, onda pitaj ''kolika je doplata za pregradnu dasku u gepeku, tj. za gepek sa dvostrukim dnom?''

Ako ti kažu da nema doplate, onda opet pitaj ''a, gde je moja?'' :D 

Ako krene da priča iznos doplate, nazive paketa i sl., onda zaista i ta daska (tj. duplo dono gepeka) spada u različite pakete, pa je moguće da je u nekoj od verzija 500L standard da gepek nema dva dna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta daska je totalno suvišna, meni barem ničemu ne služi, ako ti ne daju u salonu, a put te nanese u S. Palanku, javi mi se, daću ti ja svoju

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam, kad sam ja uzimao 2013. moj auto bila je konfuzija sta u stvari se i dobija kao oprema. Mislim ja imam diskove i pozadi a ne dobose, imam one kukice u gepeku i uticnicu, a neki to nisu dobili, ja na vozacevoj strani gore imam rucku a neko dobio mislim kutijicu za cvikere...  Da nije sad da zakidaju i na daskama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i sada bilo, prilično konfuzno, doboši pozadi, kukica i utčnica nema u gepeku (kao ni dodatne daske), na vozačevoj strani nema kutijca za naočare, nema hromirne ukrasne lajsne na bočnim plastičnim zaštitnim lajsnama vrata, itd. Dobio sam parking senzore, aluminijumska felne, grejače retrovizora sa motorčićima za podešavanje, tempomat (putni comp.), touch screen, itd. ali to sve spada u plaćeni delovi paketa (istina sa popustom), ali nekih sitnice (a koje su drugi dobili i u nižim paketima), nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paketi i opcionali su različiti za sve zemlje,i bilo je nekoliko promena od početka proizvodnje do sada.Pre su bile standard lajsne vrata sa hromom,pa su posle ubacili standard da budu crne a sa hromom opcional. Pregradna daska je opcional 256 cargobox.Čini mi se da za naše tržište je išlo u svaki treking i u lounge paket opreme u običan 500l,a u pop i pop star paketu je dodatna opcija i košta 150e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2013 Nacionale, najosnovnija verzija bez paketa ima dasku u gepeku, držač za naočare, one iskačuće kuke u gepeku, diskove pozadi, hromirane lajsne, felne 16 (čelične), tempomat, limiter brzine, hill holder, i prelepu crvenu ali pastelnu boju...

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kakvom drzacu za naocare se radi, gde se to nalazi?

Jel moze neko da postavi fotku?

Mislim da moj 500L Popstar/2016. nema tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iznad vozacevih vrata,nalazi se drzac za naocare. Ako hoces slikacu ti kasnije kad budem isao do auta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, italiano said:

 

Mislim da moj 500L Popstar/2016. nema tako nesto...

pa naravno da nema...kod nas ti je pravilo sto starije to bolje....sa ovih novijih su poskidali sve sto se moze..

 

Nisam zagledao druge, "novije", 500Love ali dosta toga se povadilo posle 2015....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sve to nabrojano....drzac za naocare, daska u gepeku, kukice u gepeku, diskovi na zadnjim tockovima....kazem nisam zagledao novije pa da vidim sta jos "fali"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paket Nacionale uopste nije bio osnovni paket, samo ime kaze.

Na ostalim trzistima bili su drugi paketi, to je uvek tako, kao sto se i vremenom paketi opreme menjanju.

Uostalom, osnovni Nacionale je 2013. kostao preko 12 000 eura a do nedavno 9990 uz popust.

Koliko para toliko muzike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ali to su bile cene sa popustom koje su dosle kasnije, verovatno zbog negativne reakcije javnosti na prvoformirane cene...

Prvobitnu cenu mozete videti ovde:

 

http://www.naslovi.net/tema/404399

 

Sa napomenom da Nacionale nije imao klimu, tek uz doplatu, dok osnovni 500L Pop za 9990 ima klimu!

 

Ono sto je meni bitnije - zasto su izbaceni zadnji diskovi, a to je nekako uradjeno u tajnosti?

 

Druga stvar, na forumu je nekolko njih spomenulo da u u novijim verzijama kod 500L , prednja sedista imaju duzi sedalni deo! Ima li negde zvanicna potvrda za takve tvrdnje s obzirom da do ove godine nije radjen nikakav ristajling?

Ili da li je neko merio razliku u mm, stapom i kanapom? :rtfm:

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...