Jump to content
FAS Goran
Kubanac

Fiat Punto mk.2 zamena sedista od Alfe 147

Recommended Posts

Pozdrav svima,

sedista na Puntu mk2 su mi bila bas neudobna, pogotovo sto je na vozacevom propao onaj jedan bubreg sa strane pa sam se krivio i bolela su me ledja posle duze voznje.

Posto sam negde ovde procitao da pasu i sedista od Alfe 147 a bio sam ubedjen da su sigurno udobnija i kvalitetnija od Punto-vih pazario sam ceo komplet na auto otpadu.

Danas sam uspeo da zamenim prednja, sto i nije neka nauka jer pasuju sraf na sraf.

Ali ono sto je sada izazov je da se nekako nabudzi i zadnja klupa.

Da li je neko ovo radio i ako nije problem da napise ovde svoja iskustva i koju slikicu?

U pitanju je model sa 3 vrata.

 

Hvala unapred!

 

20170619_105309.jpg20170619_105312.jpg

20170619_202023.jpg20170619_202032.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vec tema o tome, pokusaj da nadjes, jedan clan je detaljno objasnio kako se montira sa sve propratnim slikama da bude lakse.

Moraces da prepakujes lim sa puntove klupe na alfino sediste i da malo skratis sundjere, time si donji deo resio.

Za naslon bi trebalo da gornji nosaci pasuju a dole mora malo da se sece i busi, ali nista strasno.

Ja treba ovih dana drugaru da montiram moja stara sedista iz 147 ali imam muku jer je njegov auto van pa nazad nema nikakvu pripremu.

Edit: Evo te teme pa tu baci pogled. http://www.alfisti.rs/forum/index.php/topic/6231-fiat-punto-mk2-novi-sad/

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidim sad, ali ja imam jos jednu nedoumicu.

Moja zadnja klupa na puntu se deli gledajuci sa leva na desno 2 pa 1 a na alfinim 1 pa 2!?

Kako sad to odraditi, taj lim sa puntove klupe nece odgovarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih znao, kod ovog dečka na linku nije deljiva klupa.
Možda da probaš da upasuješ alfine limove, treba ih malo zaseći u uglovima koliko sam video.
Ili da svoje limove spojiš/zavariš pa onda napakuješ alfina sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da mi nekako ostane deljiva klupa, imam malo dete pa je zgodno za put da ona jedna trecina ostane za nju i decije sediste a da se 2/3 spusti da bi bilo mesta za stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ovo sa alfinim što sam rekao.
Vidi da skineš limove sa alfinih sedišta i idi kod limara da vidi da ti iskroji to da može da se upasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da imam vise sansi ako nekako ufasujem ove limove sa punta, ovi sa alfe su previse razliciti.

Probacu da smislim nesto.

 

20170619_225839.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ChobbyNS said:

Ima vec tema o tome, pokusaj da nadjes, jedan clan je detaljno objasnio kako se montira sa sve propratnim slikama da bude lakse.

Moraces da prepakujes lim sa puntove klupe na alfino sediste i da malo skratis sundjere, time si donji deo resio.

Za naslon bi trebalo da gornji nosaci pasuju a dole mora malo da se sece i busi, ali nista strasno.

Ja treba ovih dana drugaru da montiram moja stara sedista iz 147 ali imam muku jer je njegov auto van pa nazad nema nikakvu pripremu.

Edit: Evo te teme pa tu baci pogled. http://www.alfisti.rs/forum/index.php/topic/6231-fiat-punto-mk2-novi-sad/

 

 

Nije mi jos tacno  jasno sta je potrebno iseci na sundjeru?

Da li ivice iseci i prilagoditi konturi ili debljinu samog sundjera da lepse legne lim sa punta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...