Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Aleksandar 013

Fiat GP 1.4 8v Active 2007

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Evo mene posle dužeg vremena ponovo za Fiatovim volanom. Uzeo sam pre tri meseca ovaj auto od višegodišnjeg vlasnika, sredio ga po svom ukusu, sve u svemu zadovoljan sam. Jedina mana je menjac sa 5 brzina i odnos, prava katastrofa pogotovu kad se vozi brže od 100, na nekih 120 je na 3700 obrtaja. Nisam ga licno birao, takav je došao u zameni. Ukratko o autu, dosta toga je promenjeno od delova, da ne nabrajam sve, veliki i mali servis, izduv od zadnjeg lonca do katalizatora, felne i dosta sitnica. Imam u planu projektore da stavim, xenon svetla, maglenke i mozda fabrička sedišta sa kadicama. Zadovoljan sam potrošnjom i održavanjem samog auta.  GP je trenutno u oglasu, mozda ga je neko video, stavio sam ga iz dosade, ako se proda sigurno bih jurio GP 1.4 16v u opremi sa panoramom, čisto da bude po mom ukusu. :-) Više nema nastavak od auspuha, sad je lonac sakriven :-D

IMG_0152.JPG

IMG_0153.JPG

IMG_0154.JPG

IMG_0155.JPG

IMG_0156.JPG

IMG_0157.JPG

IMG_0158.JPG

IMG_0159.JPG

IMG_0162.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni instrument tablu sa onom sa većim ekranom, to nije skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Zvezdo said:

Promeni instrument tablu sa onom sa većim ekranom, to nije skupo.

Iskreno nisam ni razmišljao o tome, da li je komplikovano da se promeni, jel ta tabla nudi više opcija na samom displeju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najkompikovanije je vratiti kilometražu a ostalo je jednostavno.

Imaš daaaleko više informacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Zvezdo said:

Najkompikovanije je vratiti kilometražu a ostalo je jednostavno.

Imaš daaaleko više informacija...

Ide na listu želja, hvala na korisnom predlogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, cifra na otpadima je zaista povoljna a jako podiže dojam celog auta!

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Zvezdo said:

Realno, cifra na otpadima je zaista povoljna a jako podiže dojam celog auta!

Apsolutno se slažem, gledao sam klipove o mogućnostima, zameniću tablu.

Mali update, opran auto detaljno i malopre sam završio sa voskiranjem. Ostaje mi farove da ispoliram, ali prvo moram da se dobro informišem i ispraksujem, nadam se da će ispasti kako treba.

IMG_0196.JPG

IMG_0197.JPG

IMG_0198.JPG

IMG_0199.JPG

IMG_0200.JPG

IMG_0201.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mudri said:

Lep GP, koliko trosi po gradu? I ja jurim GP 1.4 16v mislim da je to naj motor za GP.

Hvala ti druze. Trosi koliko sipas, salim se ja tu je negde do 7 litara po gradu sa klimom i vecim felnama.  Ja vozim umereno. Ne mogu da ti kazem da li je naj motor za GP zato sto nisam kompetentan, moje misljenje je da je taj motor 1.4 16v  sasvim korektan za GP i dovoljan za moje potrebe. Sve zavisi od toga sta ti ocekujes od auta, najbolje bi bilo da probas sve varijante i nadjes sta tebi odgovara. 

Edited by Aleksandar 013

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/15/2017 at 9:21 PM, mudri said:

Koliko ga cenis?

3500 €  Ali da ne kvarim temu sa prodajom, imas ga na polovnimautomobilima ili mi pisi u inbox. Kupljen reket( donji nosač motora) i remont alansera zakazan za 19.06. Biće slika nakon radova, drugar mi je izgledao našao i instrument tablu sa većim ekranom tako da će i to biti zamenjeno uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam GP sport sa tim 16v, auto ide sasvim korektno, ima 6 brzina a na 120km/h je negde na 3000rpm

na autoputu potrosnja pri 120 mi je bila 6l, u gradu preko 7, zavisi kako i gde i u koje vreme se vozi naravno :)

 

elem, autic je super, i slazem se da treba da zamenis instrument tablu, i da nabavis kacket pozadi obavezno :)

mnogo bolje izgleda auto sa kacketom ( i pragovima ) ;)

 

jako mi cudno izgleda tako fabricki podignut a sa felnama 17 inca kao sto imam ja, kod mene je bas nizak

nekad pozelim da imam klasicno vesanje a ne ovo sport spusteno... za voznju po Srbiji je tvoja kombinacija bolja :)

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/20/2017 at 11:18 PM, MickeyS said:

ja imam GP sport sa tim 16v, auto ide sasvim korektno, ima 6 brzina a na 120km/h je negde na 3000rpm

na autoputu potrosnja pri 120 mi je bila 6l, u gradu preko 7, zavisi kako i gde i u koje vreme se vozi naravno :)

 

elem, autic je super, i slazem se da treba da zamenis instrument tablu, i da nabavis kacket pozadi obavezno :)

mnogo bolje izgleda auto sa kacketom ( i pragovima ) ;)

 

jako mi cudno izgleda tako fabricki podignut a sa felnama 17 inca kao sto imam ja, kod mene je bas nizak

nekad pozelim da imam klasicno vesanje a ne ovo sport spusteno... za voznju po Srbiji je tvoja kombinacija bolja :)

 

Hvala ti druze. Nisam ga spustao, stavio sam 17 kad sam kupio auto i ovako mi više odgovara zbog ulice u kojoj živim gde su ogromne bankine. Sad kako god da sidjem ne kacim :D Ne mogu da ti opisem osećaj, da su drugačiji uslovi bio bi patosiran.. Staviću 205 50 gumu i onda bi trebala ta praznina izmedju točka i ruba da bude manja. Hvala za predlog, ako se pojavi nesto povoljno staviću i pragove i kačket, koliko vidim biće od active paketa na kraju sporting :)  Tebi je milina kad ides negde dalje u 6 ti je 3000 120kmh, kod mene je 95 kmh na 3000 PA TI VIDI. A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...