Jump to content
FAS Goran
dobrivoj

Fiat Punto Mk2a 1.2 8V 2002 god.

Recommended Posts

Pre nekih mesec dana sam se registrovao na forum pa je red da predstavim svoj auto. U pitanju je Punto 1.2 8V 2002 god 5-ro vrata. Uvezen iz Nemacke, cena 1500 Eur.

 

Photo-0127.thumb.jpg.6fe23514292ad5e6e36e4450029deb59.jpgPhoto-0128.thumb.jpg.7586fe9c85724c8c5d97f1deefc96d94.jpgPhoto-0129.thumb.jpg.6e6175488cd0246e26e58f5d5389713f.jpgPhoto-0131.thumb.jpg.b4b8e44474cc6ef2a522519ee0a3f357.jpg

 

Kupljen pre mesec dana, i od tad sam presao nekih 300 km. Generalno sam zadovoljan sa autom, ali se po autu vidi da nije vozen, i da je stojao dugo, tako da imam nekih sitnih problema koje cu u skorije vreme gledati da uklonim.

Pre neki dan odradjen veliki servis i dijagnostika, ceh 17000 din. Ostaje mi jos da kupim njegov kljuc za tockove, posto je neko bio dokon pa je iz kompleta izvadio srafciger i kljuc (ostalo je sve tu), prvu pomoc i ostalo sto ide uz auto.

Tecnost za pranje stakla treba takodje da sipam i zamenim metlice brisaca. Majstor mi je jos rekao da bi trebalo da zamenem rashladnu tecnost, i to bi bilo to za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Puntisa, rashladnu tecnost obavezno zameni pre zime,mislim da ide 3l g12 i ostalo voda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj otac vozi Punto 2009 god. i u njega sipa mislim da je Paraflu. Punto nije los, ali kao sto sam vec napisao stojao dosta dugo. Ja sam ga kupio sa nepunih 92000 na satu. U automobilu sam nasao njegovu originalnu servisnu knjigu

i zadnji podatak je iz 2012 god. sa predjenom kilometrazom od nekih 42500 km., mada opet sve je to merodavno posto je auto iz uvoza. 

 

Moja neka predpostavka je da je to bio drugi auto u porodici i da ga je zena koristila da vozi dete, posto sam u gepeku nasao delove igracaka, i delove razbijenog novogodisnjeg ukrasa ispod rezervnog tocka. Srecom pa nije iseklo gumu. Limarisjki ima malo ostecenja, prednje desno krilo ima sitnih ulubljenja kao i zadnje levo. Na vratima od gepeka je isto vidljivo ulubljenje ili bolje receno ispupcenje oko brave.  Celom duzinom s desne strane u visini iznad retrovizora

se proteze neka ogrebotina debljine palca. Cak i na suvozacevom prozoru se vidi ostecenje. Ne znam da li ta ogrebotina na staklu moze da se sanira nekako. Nemam pojma kako i gde su uspeli tako da zakace auto.

 

Za sada prioritet mi je kljuc za tockove da kupim, patosnice i metlice brisaca. Kada skrecem levo i desno cuje se neko cesanje o metal. Majstor je zagledao kaze nigde tockovi ne kace, najverovatnije misli da je zbog toga sto je auto dugo stojao,

i po njemu taj zvuk ce vremenom nestati kako ga budem sve vise vozio.

 

Motor je imao rdje na mestu gde je utisnut broj motora, pa sam imao malo peripetije prilikom registracije, morao sam da idem u AMS da mi utisnu PUS broj. Ceh 5000 din. ali to je platio covek od koga sam kupio auto.

 

Inace Punto ko i svaki drugi ima standardne boljke. Upalila se lampica za Airbag (sredjeno), granicnik na vozacevim vratima je potrebno srediti posto se cuje pucanje prilikom otvoranja/zatvaranja, i na srednjoj konzoli

pola lampica ne svetli i to treba zamenuti. Zaboravio sam da napisem da auto ima i klimu (manuelnu) i duva za sve pare, pogotovo posle odradjenog servisa tj zamene filtera klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Gagy.GM said:

Lep Puntisa, rashladnu tecnost obavezno zameni pre zime,mislim da ide 3l g12 i ostalo voda

Tačnije 2L crvene G12 tecnosti (ne mora Paraflu) i 2L destilovane vode (mozda koji ml vise) jer u sistemu staje 4.2 L a mesa se u razmeri 50:50.

 

To sto češe metal je možda zbog diskova, pločica, paknova upravo od stajanja. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za cesanje sam i ja pretpostavio posto se kroz felnu vidi da su diskovi zardjali, ali kad nemam taj prokleti kljuc da skinem tockove pa da finom smirglom predjem preko diskova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ne bi video u delu foruma kupovina/prodaja koliko kosta kljuc. Ja sam za 10e kupio onu plastiku sa svim pripadajucim elementima, kljuc, dizalica...

 

Ne verujem da ključ može biti više od 500 dinara a najbolje uzeti original da bi ti se uklopio uz plastiku.

 

Vidi kod ovih npr.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji, provericu tu. U "Uradi sam" sam nasao onaj krstasti kljuc za tockove, ali radije bih kupio Fiatov lulasti original, iz razloga sto si naveo da se uklopi uz plastiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je samo jedna sijalica bila ispravna, resih i da se s tim pozabavim, tako da sam zamenio sve cetiri. Ubacio Narvine 40 din./kom. Puntisa inace sluzi dobro i ja sam generalno zadovoljan s njim. Sutra cu probati da sredim granicnik za vrata posto me nervira pucanje kad god otvaram vozaceva vrata. Nadam se da nece biti previse hladno napolju.

pic 1.jpg

pic 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...