Jump to content
FAS Goran
abarth

Fiat Nuova Bravo 1.6 MJet - vibracije

Recommended Posts

Imam neke glupe vibracije prilikom usporavanja na manjim brzinama, kad obrtaji padnu ispod 2000 počnu vibracije dosta visoke frekvencije koje se osete najvise na volanu. Slične vibracije pravi u leru kad se drži na ~1800 obrtaja. Promenuo sve nosače motora, nikakva promena. Zamajac nema simptoma na paljenju/gašenju. Dpf se redovno regeneriše... Čak sam i krstove poluosovina podmazivao. Probao sam drugi bravo i ima potpuno iste simptome, a čak je menjao zamajac pre 30k km. Neko ima ideju šta je pitanju?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je neka uteha, ja imam neke specificne vibracije na oko 2300-2500 rpm, tada mi se cuje kao da neko ukljuci busilicu u desnom kraju table :D Kad malo usporim ili ubrzam sve bude kul. Nekada se desi da se to ne cuje po 2 nedelje i onda nabodem neku rupu posle koje opet krene tako da vibrira, dok opet ne ubodem neku rupu pa se sve vrati na normalu, i tako u krug :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto desni cosak, na 2000 obrtaja tacno krece da se cuje kao da busi neko. Mislim da treba nosac sa te strane da se zameni, ali koliko sam skontao preskup je, pa cekam neke bolje dane xD

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, abarth said:

 

Imam neke glupe vibracije prilikom usporavanja na manjim brzinama, kad obrtaji padnu ispod 2000 počnu vibracije dosta visoke frekvencije koje se osete najvise na volanu. Slične vibracije pravi u leru kad se drži na ~1800 obrtaja. Promenuo sve nosače motora, nikakva promena. Zamajac nema simptoma na paljenju/gašenju. Dpf se redovno regeneriše... Čak sam i krstove poluosovina podmazivao. Probao sam drugi bravo i ima potpuno iste simptome, a čak je menjao zamajac pre 30k km. Neko ima ideju šta je pitanju?

 

 

Jel si zamenio i donje nosace na menjacu?

Koja kilometraza je u pitanju?

Edited by nenad1981

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako je to ovaj od 12000 u AP onda ce i mene da saceka


Ako je 12 to je jos i okej. Mislim da je cak i vise :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
Jel si zamenio i donje nosace na menjacu?
Koja kilometraza je u pitanju?

Zamenio "kosku" dole pa veliki nosač ispod akumulatora. Onaj skupi kod zubcastog smo probali drugi i nije bilo nikakve razlike. I to je to nema više nosača...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, abarth said:


Zamenio "kosku" dole pa veliki nosač ispod akumulatora. Onaj skupi kod zubcastog smo probali drugi i nije bilo nikakve razlike. I to je to nema više nosača...

 

Koliko je taj kod zupcastog ? Znas cenu mozda ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi ti se simptomi jos javljaju? Jel se cuje zveckanje kad palis, gasis motor, lupa kad naglo ubrzavas...? koja je kilometraza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...