Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, malo da se požalim.. Na kvar dakako, ne na forum :) Još proljetos u vožnji nešto u motoru počelo udarati, kao kliker da se odbija u usput motor crkava. Pomislio odma došlo na naplatu višegodišnje stajanje a kako je registracija bila pri kraju, reko nek miruje da vidim šta ću. Tražio majstora pa kad stigne nek vidi, al nitko nit stigne, nit gleda :) I tako dođe kraj godine, i napadnem ja dečka što kafeniše u istom bircu di i ja dal bi mogao on, pošto sam iz priče skužio da iz hobija voli popravljati aute. Pristane on i sljedećeg vikenda zove i veli da teram auto :) Naime, otkinuo se komadić svjećice a i dvije rupice od ulja bile zaštopane pa je bregasta bila suva.. On je to očistio i rekao da vozim, da ne čačkam puno jer se ne isplati a da je komadić otišao kroz ispuh. Ja sam promijenio ulje i motor sad radi bolje nego kad sam ga kupio pa ću ga tako tjerati jer ionako ne radim veliku kilometražu i ne treba mi auto za svaki dan da se mogu pouzdati :).  Sad čekam toplije dane (iako sam fan zime) da ga operem i nadam se registriram

 

U međuvremenu sam vozikao maminog twinga 1997. godište kojeg je kupila prije dvije godine i oduševio se kako mali zvrk ide i koliko je prostran..

 

Svima želim puno zdravih i sretnih kilometara u 2020.!!! (a nije fiatov petak :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, da se pohvalim, registrirana kockica :)

 

Ali nije sve išlo glatko.. U leru radio super, ali kad sam ga tjerao na pranje, trza i nećka se preko 2k okretaja.. A ja već uplatio osiguranje i probe na tri dana. Ujutro bili minusi pa mi bilo mrsko išta šarafati i odem ja ladno na tehnički. Tamo me sruše jer lijevi zadnji slabo koči i nožnom i ručnom, ostalo kaže čovjek sve ok i pohvali auto.. Već sam znao da je belaj sa tim točkom, kad sam skidao točak da vidim šta je, pojela se glava od imbusa na dobošu i ključ samo proklizava. Malo kucko čekićem, dolio novog ulja i sutra ujutro ajd opet u stanicu. Usput jašio po kočnici, kao da bolje hvata i nakraju prođe :)

 

E onda ovih dana da vidim zašto se nećka i puno troši.. Ajmo lagano, svaki dan po jednu stavku rješavao. Dakle, filter goriva, zraka, kablovi sa razvodnom kapom, svjećice, bobina, releji, pumpa goriva, očistim motorić ler gasa. Sve u dlaku isto se ponaša. Danas promijenio maf senzor i auto ide kao tridesetogodišnjak :)

 

E sad, danas je bilo je sunčano i vjetrovito, možda se nešto osušilo u međuvremenu, ko zna. Sutra ću vratiti maf senzor, to je doslovno minuta posla, pa da vidim jel do njega.

 

Inače, sve dijelove sam kombinirao sa mojim sivim ljubimcem, ništa nisam novo kupovao ;)

 

P_20200130_135538.thumb.jpg.bb15e8b0eb6ae27c4d25ad4b1bb932da.jpg

P_20200130_135610.jpg

P_20200130_151940.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas napravio oko 100 km, zadovoljan sam kako ide, obzirom na godine :)

 

Planirao sam laganini vožnju ali vole se ljudi baš nabijati u gepek pa sam ga par puta iscijedio u trećoj.. Sam u autu a rezerva samo što se ne upali pa mogu reći da hoće fino povući u takvim uvjetima.. Ako ga davim na 2k okretaja, pokazuje potrošnju od 7 litara, ispod neće da razgovara.. Naravno, za današnje pojmove previše za ono što nudi ali ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je.. jbg neženja sam, mogu sebi dopustiti paćenje bez klime, prostora odozada,  i novotarija poput serva i infotejmenta :P Pa ko voli nek izvoli, ko neće.. drum je džabe :)

 

Dakle, ostajem neženja :)

Edited by beki e30

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahladilo pa ajde da se promijeni obuća. Stavio zimske, stare 7 godina, od toga dva točka stajala na drugoj kockici radi lakšeg kotrljanja i šlepanja po dvorištu. Ne tresu, iako je jedna bila dosta ispuštena, imaju mesa, ne vidim da su porozne, nisu poplavile ni postale plastične pa eto.. OK su al ipak guma glavu čuva i ne radite ovo kod kuće :)

 

Ljetos mi je dotrajao ležaj na vodenoj pumpi, počela remenica ribati po zamajcu pa kupio novu pumpu za 30ak eura i sam promijenio (gledajući youtube) . Najveći problem bio jedan šaraf na nezgodnom mjestu, glava se izlizala i nemoš ga odšarafiti pa nakraju frend doneo aku bušilicu i pobušio glavu a burgija poslužila kao poluga.

 

Ogrebao sam se za agm akumulator, overkil za moj auto ali fino radi, ništa se ne dimi :) Frendu bio slab u passatu, palila se lampica a kod mene fercera jer nema šta da ga potroši..

 

 

P_20201121_131142.jpg

P_20201121_130819.jpg

P_20201121_131104.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...