Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, evo da predstavim "novi" auto, pošto je Tipo zasad u kvaru. Riječ je o kockici, sličnu sam vozio prije Tipa. Ustvari su različite samo po boji, a sve ostalo je isto. Plaćena je 550 eura, a nije vožena od 2009. Promijenio sam mu ulje, filtere, svjećice, remenje i zasad se ok ponaša.. Vozačevo sjedalo je uništeno i nema radio pa nisam slikao unutrašnost :) 

 

IMG_20170611_141038.jpgIMG_20170611_141003.jpgIMG_20170611_140947.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je to auto, pogotovo za te novce, samo ako je motor OK. A taj je poprilično izdržljiv. Trebao si samo pri zameni ulja da ispereš motor nekim sredstvom, jer hoće magistrala što vodi ulje ,do čini me se klackalica, da se zapuši ako se ne menja redovno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao sam u servisu da to naprave.. Na prošloj kockici me služio devet godina, al sam zanemario limariju 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć bio neplanirano i na kratko u Novom Sadu, 200 i kusur km total, zadovoljan sam nekom općom slikom, zna trzati kad su upaljena duga svjetla i temperatura u leru pređe sredinu pa ću vidjet o čem se radi. Potrošnja ok, oko 8,5 litara po gruboj računici, većinom lagane vožnje. Vidjeh lijepih Stila, jedan "maskirni" crno bijeli a kasnije jedan žuti. Ubila me vrućina pa ne slikavah ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali detalja, npr.maglenke i to bi mi bilo dovoljno iako se ne bih bunio kad bi nabasao na mtech II komplet :) Al onda bi morao barem 1.8is pod haubu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je bio garaziran, ok izgleda. Opste je poznato da auto vise propadne stajuci nego vozeci se. Drugar je pre par godina kupio Una, '91, solidan autic ali limarijski je propao, motor zafrkavao, sad je motor doveden u red, ali limarija mora da se radi. Dugo je stajao auto. Presao samo oko 70 000.
U svakom slucaju, secam se cremena kada sam bio mali i golfa keca i dvice, tada sam zeleo da tata kupi ovakvog BMW-a. Tada je BMW bio "Beogradsko Mafijasko Vozilo"
Neka te dobro sluzi, samo sredi te sitnice oko njega pa javi kad to zavrsis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svagdje je stajao, i i garaži i na ćupriji. Kod nas je došlo vrijeme da se prvo gleda limarija pa tek onda motor tako da čim sam vidio da je lim zdraviji od moje prve kockice pogodio sam kupnju bez da sam palio mašinu :) Još se daju naći povoljno dijelovi pa ćemo polako.. Naručio sam preko ebaya znakove za haubu i gepek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam podešavao farove tj kratka svjetla su bacala skroz dolje pa sam usput prebrisao maku bejbi uljem. Na prvoj kockici sam znao tako tretirati retrovizore i kvake i mogu reći da drži neko vrijeme... Stigli su i znakovi s ebaya i odma ljepše izgleda ali džaba kad je mama "malo" udubila zadnja vrata ... 

IMG_20170827_141434.jpg

IMG_20170827_140815.jpg

IMG_20170827_145604.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo, nisam dugo ništa napisao ali redovno pratim forum. Kockica se prilično dobro kotrlja, problemi koje sam imao na početku su riješeni kupovinom regulatora pritiska goriva (FPR) i ventila ler gasa (ICV). FPR sam izvadio iz stare kockice a ICV iz ove nisam uspio razlokati (tri vrste spreja sam potrošio), a onaj iz stare slomio šrafcigerom :) Ipak sam ga nabavio, također polovnog i opet za siću. Usput sam pokupovao pokoji relej, kablove sa razvodnom rukom i dvije bobine. Releji i bobine su od e36 316i i pašu što me raduje jer bit će za nabaviti ako usfali. Ulje ne troši (bar ne da se primjeti) dok sam na staroj kockici nalijevao litru svakih 1000 km. Zasad toliko, slike uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo slika zbog kojih moram priznati nešto što nisam imao srca reći. Ljetos sam prodao Tipa jer su mi svi govorili da ga ne vrijedi popravljati, naime zupčasti je preskočio i posavijao usisne ventile. Ja glupan poslušao umjesto da se posavjetujem ovdje na forumu i sad nikako da prežalim. Od fiata su mi ostale felge sa skoro novim gumama i njih sam prikačio na kockicu. Poprilično to loše izgleda, da ne kažem seljački, ali služi svrsi.. P_20181231_154921_001.thumb.jpg.f1a425b71816dc734d92cd56503e36cb.jpgP_20181231_155255.thumb.jpg.1ec69c48c0b6a8dea83ef64d7db754c4.jpgP_20181231_155100.thumb.jpg.aebe38ced1557c6db92205952680e01c.jpgP_20181231_155100.thumb.jpg.aebe38ced1557c6db92205952680e01c.jpg

P_20181231_155228.jpg

P_20181231_155141.jpg

Kilometri su bili stvarni dok nisam napravio reset na putu kući i otad crklo :) Planiram promijeniti komplet tablu i sat jer u staroj kockici radi i nije ispucala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah prvi auto koji sam vozio posle polaganja, doduse bio je caletov al opet je prirastao srcu Bese m10b18 legenda sa uskim stopom
Puno bezbriznih kilometara zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Nikola 1.6 said:

Ah prvi auto koji sam vozio posle polaganja, doduse bio je caletov al opet je prirastao srcu emoji5.png Bese m10b18 legenda sa uskim stopomemoji16.png
Puno bezbriznih kilometara zelim emoji5.png

Bome zahtjevan auto za friškog vozača :)

Svima želim sve najbolje u 2019.!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je veselo samo u pocetku jer je stajao godinu dana na parkingu dok nisam polozio. Probijali kablovi za svecice pa se gasio kad se pusti gas, a kad se ugasi nema sanse da se upali dok se ne ohladi skroz :D Kad smo to sredili dosla zima i bacanje guzice po banjici :D Bio je bas zanimljiv auto :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam mijenjao ulje, iako nisam puno prešao, čisto da vidim dal će izbaciti kakvu nečist jer je godinama motor nije radio. Sipao sam mobil 5w30 pa ako i njega ne bude trošio, onda ne znam šta ću :) I opet sam ostao zadivljen kako se jednostavno na kockici mijenjaju ulje i filter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo ulje se mućka, motor mekše radi na minusu ali malo jače zvekeće kad se zagrije a iako je rjeđe, nisam primjetio potrošnju istog :) Nije za pohvalu ali ne čuvam auto od zime, svaki dan ga vozim a najslabiji motor sada pokazuje prednost jer drift po snijegu nije moguć ako se baš momački ne stisne gas. Gume su 15" , naprijed hankook a nazad tigar i zadovoljan sam kako se ponašaju po snijegu

P_20190124_073117.jpg

P_20190124_074335.jpg

P_20190124_074400.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ti lupaju hidropodizaci kad se zagreje, standardna boljka m40. Mi smo u nas m10b18 sipali modricu 10-40, a poslednji put zuti shell (mislim da je isto bio 10-40).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno su oni u pitanju, mada zvuk nije jednoličan, konstantan, nego kao da cirkulira, pojača se pa utiša i tako stalno, a to se na sivoj kockici nije čulo na takav način al su mi i za nju govorili da se čuju hidropodizači :) Zasad je podnošljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripeklo (nažalost) pa reko da stavim ljetne, 14 ke bridgestone, ali ni one nisu propisanih dimenzija i pre(stare) su pa ću ih za koji dan promijeniti sa ili novim tigar ili dvije godine starima continental,  175/70/14 dimenzije.. Dosad nisam primjećivao ali kako sam sad na točkovima koji su ukupno viši od zimskih niskoprofilnih 15 ica, kočenje motorom je primjetno slabije..

P_20190228_174035.jpg

P_20190228_174125.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...