Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mnogo je zanimljiviji manuelni menjac, tu nema mnogo dileme.

Mozes da se igras sa kretanjem, medjugasom, preskaces brzine i generalno daje osecaj vece kontrole nad vozilom.

 

Ja bih izabrao automatik samo iz 2 razloga:

  1. Sto ceo zivot vozim kola sa manuelnim menjacem pa da malo promenim (uz to bi lepo dosao i turbo benzin vece kubikaze od 1.6)
  2. Zbog dodatne brzine ako je u pitanju sedmobrzinski menjac jer to mora biti prednost, sto zbog potrosnje, sto zbog bolje pogodjenih obrtaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih za volan da napisem, na mom ne mzoes dlanom jedne ruke ni pokrenuti volan u mestu a ne okrenuti pun krug, u voznji upravljiv. Mozda kod mene izrazenije jer ima sportsko vesanje, ne znam da li na to utice.

Sto se tice potrosnje astra 1.4turbo zimi je trosila oko 12lpo gradu, c4 isto toliko, bmw oko 13l. Tako da ipak mislim da automatici generalno vise trose. Jeste da nosu ni slicni motori ni klasa ali eto subjektivni osecaj. Automatik menja brzine po programu a ti na manuelnom mozes da ga davis i menjas na 1500obrtaja...Naravno i kod automatika mozes rucno menjati brzine kada hoces mada jbs to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaci sa vise od 6 brzina bi trebali da trose osetno manje jer su teoretski uvek u povoljnijim obrtajima. ZF8 koji ide u BMW ide na autoputu na smesnim obrtajima sto mora da utice na potrosnju.

Takodje kazu da novi DSG  sa 7 brzina ozbiljno obara potrosnju i daje elasticnost kolima.

Naravno, ovo vazi samo za otvoren put. U gradu ce svaki da srce kako god da okrenes :)

 

A recimo DSG sa 6 brzina ima vecu deklarisanu potrosnju od manuelca.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ja sam pricoa za cistu gradsku voznju, za otvoren put meni na 100km/h bude potrosnja malo ispod pet litara a imam samo sest prenosa. Da ne spamujem temu, alfa je brutalna a motor i pogon pogotovu, jos i karavan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od SUV mi X3 upada u oko kao nesto sto nije preveliko a ima mesta, mada je X1 dosta lepsi, vozio sam sve od X1 do X5 i ok mi leze barem na prvi pogled.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je neki dobar 525d e60 najbolji izbor posle ove alfe, u slicnoj ceni ces uzeti neki full mozda i u m paketu, a neuporedivo je bolji auto od alfe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2018 at 9:56 AM, Ticma said:

Ako bi bio 525 onda bi bio benzin emoji41.png

I benzin i dizel su sestaci, samo sto je dizel dosta pouzdaniji, a i u novijim godistima benzin mislim da je 3.0 samo se zove 525i. Taj 2.5d je pouzdan, solidno brz(sa dosta prostora za cip), a opet pristojno ekonomican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki predlog je dobrodosao posto ovaj put nemam nista konkretno u planu a moram na vece...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

525I je odlican I pouzdan, one serije od ristajlinga, gde je 3.0 I gde su ubacili direktno ubrizgavanje su biiip I crkava im pumpa I dizne.
Jedino sto je dosta matoro I nazadovao bi sa godistem znatno.

Superb je nenadmasan kao porodican auto, gepek I mesta u kabini neuporedivo sa ostalima, mozes traziti I 2.0tsi mada su retki.
Prve serije 2.0tdi 140ks izbegni ako uopste budes gledao dizela, 170ks je uvek odlican, a 140 od 2010, jer iako je audi a6 presao od 2008 na cr, stari pd 140 su gurali u skodu do 2010.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ticma said:

...moram na vece...

 

Moraš ti da se smiriš i da staneš na loptu. Auto ti je bomba, nemaš ga ni punu godinu dana, sedi miran i uživaj!   :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/6/2018 at 2:55 PM, PremieRacing said:
 Moraš ti da se smiriš i da staneš na loptu. Auto ti je bomba, nemaš ga ni punu godinu dana, sedi miran i uživaj!   


Hahah slazem se ali potrebe su potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

U odnosu na 159-ku i Octavia je sampion prostora - kabina, gepek, veliko bre :)

Meni licno, A7 izgleda fino i dosta skladnije nego Superb iz istog perioda.

Jos neki 1.8tsi po mogucstvu i sasvim dovoljno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoda jeste dobar auto ali prepun kompromisa. Vozacki auto za koji se mali broj ljudi seti jeste Mondeo a pogotovu modeli sa ovim novim turbo motorima. Imas na oglasima cini mi se jednog ili dva najnovija modela i to su bas turbo benzinci.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jeste novi Mondeo dosta lep auto ali je dosta vise nego sto zelim da dam, radije bih tu razliku potrosio na dva dobra “vozikanja” od po 15-20 dana po E nego da mi stoje zarobljene pare u kolima ;)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.5 turbo te ne bi bas odusevio posle 2.4 v-tec i 2.4mjet.

Na papiru lepo deluje 160ks, ali u voznji nije to neki "wau" efekat.

 

Vozio sam C-Max sa tim motorom i jos automatikom. Dosta sporo salta i nema nekog lepljenja za sediste.

Ja imam mnogo lepsa iskustva sa 2.0 Fordovim turbakom. Isto trosi kao 1.5 ako ne i manje, a ide neuporedivo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mondeo nije vozacki auto nikako, stari se lepo vozio za porodicnu klasu u odnosu na reno, pezo, skodu itd., nije klasa audija, koje je opet osetno ispod alfe i bmwa, a novi mondeo je vozacki jos losiji od starog, ali su zato poradili na kvalitetu unutrasnjosti i udobnosti malo.

Mazda 6 nova se lepo vozi, ali opet verovatno probija budzet, a pritom je na vecim felnama bas tvrda.

 

Nego da ne nagadjamo, koji su tvoji favoriti? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...