Jump to content
FAS Goran
DinoG

Fiat Punto mk.2b - naknadna ugradnja senzora spoljne temperature

Recommended Posts

Loše vesti, iz ovlašćenog servisa su mi javili da ne mogu da upare tablu sa autom, navodno ne odgovara za ovaj model auta. Sad da li stvarno ne može ili oni to ne znaju - to je pravo pitanje. Inače sve apsolutno funkcioniše kako treba, dobija podatke sa ECU-u, prikazuje i trenutnu potrošnju, koja su vrata otvorena, mogu da podižem/spuštam farove, povećava se kilometraža... ma sve radi, samo eto blinka prokletinja. Kako to da rešim? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusali su uparivanje sa Examiner-om ili ... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam čime su to pokušali da urade, ali prema onome što ja vidim kako ta tabla potpuno funkcioniše - sve mi govori da to ipak može da se uradi. Samo, kome da se obratim? :D  Dino mi je rekao da su se i oni takođe nešto mučili sa tim i na kraju je ovlašćeni servis u Osijeku to nekako uspeo da reši. Zato sam i otišao takođe kod ovlašćenih (Stojanov je u pitanju). Auto je još kod njih, preuzeću ga popodne, nisu mi ništa naplatili. :)

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off koji ti nece mnogo biti od pomoci, ali proslo mi je kroz glavu kada si pomenuo da je auto u ovlascenom servisu radi uparivanja. Kada sam daaaavno pocinjao da se zezam sa nadogradnjama na Stilu (prvo kod sebe, kasnije i kod drugara - tempomat, fabricka navigacija, MF volan, Abarth tabla, itd...), za sta god da sam pitao u ovlascenim servisima nisu znali/umeli/hteli da urade, cak ni da dobijes bilo kakvu korisnu informaciju. Razumem i njihovu politiku rada, poslovanja, zarade, ali za bilo sta sto je van svakodnevnog klisea uglavnom se nailazi na zid. Bar je moje iskustvo tako, a razloge sam uvidjao i sam, da ne davim... Posto sam entuzijasta, a tada Stilo nije ni blizu bio zastupljen kao danas, od jedine pomoci mi je bio Fiat eLearn koji je bukvalno biblija za bilo kakve radove ovog tipa, uz sopstveni trud.

Hocu da kazem, ako tabla moze da se upari, onda to sigurno moze sa Examinerom koji se najcesce moze i naci kod ovlascenih. E sad...(gore pomenuta prica), zato te i pitam jesu li pokusavali sa njim ili nekom cajniz dijagnostikom. Tebi sve ocigledno radi, a blinkanje kilometraze (ako je to slucaj) se generalno javlja zbog razlicite konfiguracije koja je definisana u Body Compu i fizicki na autu, zbog cackanja kilometraze (druga tabla) i sl.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam čime rade. Inače, i ja sam imao ranije takvih situacija sa njima, recimo crkne mi jedna gasna dizna - njihov jedini i isključivi pristup bio je "menjamo sve četiri i idu samo takve originalne, 400  evra plus ruke", pa pričamo dalje. I šta ako mi opet crknu kroz par desetina hiljada kilometara? A ne mogu se ni čistiti ni reparirati. Niti se može zameniti jedna, već opet pljas 400-500 evra. Nađem ja lepo majstora na CBC autogas forumu koji mi je to rutinski odradio za 150 EUR sa sve novim Lovato diznama koje je moguće zameniti samo jednu ako crkne i čistiti po želji, učitao novi firmware u taj isti gasni ECU, sve podesio i evo radi kao sat. Čak mi je i spustio potrošnju. Kupim zatim novo sedište sa naslonima pozadi za glavu, plus dobijem sva 3 nova pojasa i sada treba ugraditi onaj srednji, odnosno probušiti rupu u plastici na zadnjem stubu i ušrafiti ga u predviđeno mesto - ne, oni to ne rade, "ne budže oni ništa". Stvarno su kruti po određenim pitanjima. No, u ovom slučaju mi to saznanje da nisu fleksibilni ništa ne pomaže, moram ovo nekako rešiti pa da nastavim dalje sa radovima, moram ubaciti i taj senzor temperature.

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama (Dini i meni) nije mogao napraviti proxi (upariti) sa ecuscanom, a pošto on radi u Fiatovom ovlaštenom servisu otišli tamo i sa Examinerom odradio za čas posla. Duže mu je trebalo da pokači kablove nego je trajao proces uparivanja. Tako da  i ja mislim da se to može odraditi. Jer sve na tabli radi.

Probaj naći nekoga tko ima ecuscan pa probajte sa njim napraviti uparivanje ili ti proxi. Sretno.  Ima tu na forumu i tema o zamijeni table pa pogledaj malo, možda ime neko koje blizu tebe pa može pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Drazen.OS said:

a pošto on radi u Fiatovom ovlaštenom servisu otišli tamo i sa Examinerom odradio za čas posla.

Zato sam i pitao sa cim je radjeno ;) , a sama Proxy Alignment procedura se zavrsava sa par klikova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da stavim i kako izgleda raspored pinova na tabli:

20170614_140716.thumb.jpg.108701bbbc9553e2b93e25f1f364a822.jpg

 

Connector A:

20170614_140704.thumb.jpg.4e257b3754f19c1282e19e8461ee8311.jpg

Connector B:

20170614_140730.thumb.jpg.f82642fe3989c45e1ea1d47754892b27.jpg

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

eLearn keva :) .

(PS: Sredio sam slike i prebacio ih sa Postimage na forum.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2017 at 2:01 PM, Ivan said:

blinkanje kilometraze (ako je to slucaj) se generalno javlja zbog razlicite konfiguracije koja je definisana u Body Compu i fizicki na autu, zbog cackanja kilometraze (druga tabla) i sl.

 

 

Sad ovo primetih: kod mene ne blinka samo kilometraža već sve kompletno što tabla ispisuje (sva tri reda podataka). 

 

Ovo sam snimio kada sam prvi put dao kontakt da vidim radi li tabla uopšte. :D

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može definitivno da se upari, mora da se zameni body comp i stavi neki koji podržava takvu tablu. Izgleda da su nam u Kragujevcu u Classica stavili neku klot varijantu bodija bez tih funkcija. No namestio sam svoju kilometražu, eto bar nešto. Odradiću i tu zamenu, kad ide june nek ide i uže... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Classic iz KG nema sta nema. :lol: Na cemu god su mogli da ustede to su i uradili.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto, neko je morao probati i to. Sada znamo da to ne može tako jednostavno na Classica. No promeniću mu i body, idem do kraja. :D Što se tiče senzora spoljnje temperature - izvadio sam ga iz onog retrovizora i ugradiću ga danas u branik negde ispred hladnjaka klime, majstor mi je takođe savetovao da se ne akam menjanjem instalacije u vratima i budženjem svog retrovizora jer je to puno posla za ništa, odnosno isti efekat. Kaže da je većini auta taj senzor ili u braniku ili u retrovizoru, oba mesta rade dobro posao a kod branika je puno manje posla za naknadno ubacivanje. :) 

Slika1.jpg

 

Iz ovog konektora koji sam dobio ranije uz prekidače podizača prozora (identičan je i za instrument tablu) ću izvaditi dve potrebne buksnice i ubaciti ih u konektor instrument table, sve povezati i to bi bilo to. :) 

 

Slika3.jpg

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam danas senzor i prikazuje lepo temperaturu:

Prikaz.jpgPrikaza.jpg

 

No pozicija u braniku ispred hladnjaka klime je loša, čim stanem temperatura kreće da raste jer očigledno topao vazduh od motora ispuni sve te šupljine. Moraću mu naći neko bolje mesto ili ga ipak ubaciti nekako u retrovizor, gde mu je fabrika i predvidela mesto.

Inače, ugradnja nije bila zaista nikakav problem, izvadio sam dve buksnice iz onog gore konektora (taman su u njemu bile dve odgovarajuće), ubacio ih u konektor table  na mesta/pinove 17 i 18 (piše lepo pozadi na konektoru koji je koji), spojio sve kablovima, provukao ih kroz auto, postavio senzor i to je to. Samo da mu još nađem bolju poziciju, ova je definitivno loša... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li možda neko gde da odem a da imaju taj Examiner dijagnostički uređaj?

 

Ako je neko vešt sa čitanjem i tumačenjem ePer-a, eLearn-a... može li se šta saznati o kompatibilnosti na osnovu ovih nalepnica na instrument tablama?

 

Ovo je originalna koja je bila u autu:

 

Nalepnica-stara.jpg

 

A ovo je sa nove koju sam ubacio:
 

Nalepnica-nova.jpg

Ja sam i dalje ubeđen da bi to moralo da se može nekako upariti, obzirom da ova nova radi savršeno u autu. Jedino u stvari što ne radi je automatsko zaključavanje u vožnji (ako sam dobro rastumačio tu opciju), sve ostalo radi bez greške. :) 

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko ePer-a generalno mozes da vidis sta je za tvoj VIN (koji mi nemamo :)) predvidjeno od delova, po serijskim brojevima (oznake koje na tvojim slikama pocinju sa "517" i "518"), a zatim i dodatnim opcijama dela (koje su navedene kao sifre ili za pojedine nivoe opreme, motore i sl...). Pri tome, naravno, moras da nadjes neki noviji ePer katalog (>2010, pise na donjoj traci aplikacije, DVD Release i datum) koji ce sadrzati podatke za tvoj VIN.

Ali s obzirom da je ovo klasicno forumasko "budzenje" :) i da je tabla koju si ubacio starija 7 godina od originalne, sumnjam da ces pronaci takvu informaciju. U svakom slucaju, moze da se pogleda i proveri.

Kao sto sam rekao, licno bih svakako prvo probao da uparim tablu i BC "Examinerom", ne gubis nista. Ako sa njim ne prodje, ne verujem da ce sa bilo kojom drugom dijagnostikom. Ne znam za NS, ali ima ga svaki krsteni FIAT servis, ako se tu stalno odrzava auto urade uglavom gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ePer na ovoj adresi (nadam se da će moći da se otvori):

http://212.41.221.85:7082/navi?MOD_COD=188&COMM_MODEL=FPUN&SBMK=F&COUNTRY=001&DRIVE=S&MAKE=F&CAT_COD=2U&LANGUAGE=3&ALL_FIG=0&RMODE=DEFAULT&KEY=GROUP&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=3&ALL_LIST_PART=0&PRINT_MODE=0&PREVIOUS_KEY=VERSION&SB_CODE=-1&WINDOW_ID=1

Moj model je  "2U Punto FL.'03 (2003-2010) i kada ukucam ove brojeve (51873179 i 51703286) u "search by part code" uredno izbaci obe table, ali meni to što dobijem ne govori mnogo. Kada unesem broj originalne pored nje (zacrveni je) izbaci još nekoliko tabli od kojih neke imaju oznaku  "Special version Dynamic/AC Serbia" i slično što znači da su podaci sveži i ažurni, no za ovu moju (originalnu) izbaci samo ovo u prilogu, dakle da ima indikaciju  pojasa i da je za facelift verzije "Active" i Dynamic" iz 2008, nema ništa "special for Serbia"...  Za drugu tek izbaci podatke koje ne razumem, odnosno nisu mi od velike koristi jer navede da je valjda za neke verzije Punta koje imaju automatsku klimu, tempomat ili tako nešto...  Nema ništa konkretno može ili ne može... :D Mož' da bidne, al ne mora da znači, otprilike... :D

 

Nisam još uspeo da saznam koju dijagnostiku koriste u "Stojanovu" za Punta, ali mi sve govori da je to Fiat EcuScan... No, saznaću, bez brige... :)
 

 


 

ePer-tabla.jpg

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja sam napravio par tabli sa multiecu scan-om i sve radi normalno
nemoguce da nece a da sve radi
 

ne znam sta se desava ali ne vjerujem da nemoze...

 

lakse ti je nac drugu tablu (ako ova vec stvarno nemoze) nego mjenjat body...jer je to tek komplicirano

od kljuca do glavne centrale...imas posla pun k I moras promjeniti pola auta ne samo body...tj ne ti nego neko ko se jako dobro razumije u centrale

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sasa_NS

A jesi li u ePer uneo bas svoj VIN (Browse by vehicle data) ili si samo odabrao verziju Punta (Browse by version)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa od toga, kucao sam samo ove "product numbere" sa nalepnica iza na tablama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukucaj svoj VIN (Browse by vehicle data), pa na Next kada ga prepozna. Onda opet odes na delove i proveris Compatibility za svoj VIN. Cisto da vidis koje ce sifre tabli tu izbaciti, mozda bude od pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sada i to, ova nova tabla po broju nije na spisku koju je ePer izbacio, no ne odustajem dok ne probam i sa tim Examiner uređajem. Usput sam saznao da je datum proizvodnje mog auta 11.01.2011 (dakle stvarno je 2011 godište kako je i registrovan), da je facelift verzija iz 2008, da se motor vodi kao benzin/TNG varijanta (što znači da je zaista moguće da je motor prilagođen za TNG), dakle - sve kako i treba da bude. :)

ePer.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešeno konačno i blinkanje instrument table!  

 

 

Problem mi je rešio Goran iz "Fiat servisa Goran" u Beogradu, na Altini (Dragiše Vasića 18), i to sa Multiecusan dijagnostikom! :D Usput mi je podesio i servisni interval i još neke sitnice  i nije hteo ništa da naplati, iako me primio bez čekanja (a pun servis) i još lično to odradio. Hvala puno Gorane! :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...