Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Gavrilo011

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - pletenica (elastična spojnica auspuha)

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

 

Danas mi je neki majstor rekao da mi je otisla pletenica i neka gumica i da mora da se menja.

Trazi mi 4500din sa rukama, da li je to ok cena ili je resio da me osamari po dzepu jer je video da sam stao jer auto nije dobro.

Auto se cuje kao da je skinut auspuh, cinimi se da normalno vuce.

 

 

 

Edited by neshaoct
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, cena za novu se krece oko 2.000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2017 at 4:19 PM, Gavrilo011 said:
Pozdrav drugari,
 
Danas mi je neki majstor rekao da mi je otisla pletenica i neka gumica i da mora da se menja.
Trazi mi 4500din sa rukama, da li je to ok cena ili je resio da me osamari po dzepu jer je video da sam stao jer auto nije dobro.
Auto se cuje kao da je skinut auspuh, cinimi se da normalno vuce.

Zavisi od dužine pletenice, ali to je otprilike ta cifra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da se nakon paljenja auta pojavljuju izduvni gasovi na elasticnoj spojki. Oba lonca su mi ispravna, ne pustaju nigde, takodje ni spoj od uzduvne grane ka apuhu ne pusta. Zanima me da li je normalno da pusta na elasticnom spoju?

 

1.thumb.jpg.5d77b050609099ee5d7706a5cecf7c36.jpg2.thumb.jpg.19ee5e905bb97e5e522e5bb1a2f24c99.jpg3.thumb.jpg.681ef3c4682aa53317c943594599b989.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@emil ako ti pusta na onom spoju pre pletenice onda ćeš morati azbestni prsten da nađeš. Meni je samo tu pustalo a deo od 150 dinara jedva našao.

Mada što kaže kolega vicent verovatno je pletenica odradila svoje, zrela za zamenu. 

 

IMG_20210926_232128.thumb.jpg.3eed8a87bf4c7ef8f1558c41584ed14e.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic

 

Proveravao sam, ali tu ne pusta, medjutim svakako cu morati da nabavim taj deo, jer kad se bude menjala pletenica, nece vise ni ovo dihtovati. Ja sam uzimao taj dihtung u Delmaxu, nije bio nesto skup, mada provericu da li sada imaju. Takodje, kod montaze je serviser u aspuh servisu stavljao i onaj crveni silikon, sto trpi do 900 stepeni.

Lonce sam menjao ranije, tako da su oni zdravi, ali ipak se osetio smrad u kabini, kada asto radi u mestu, dok se u voznji nista nije osetilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...