Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
horvat

Kia Cee'd

Recommended Posts

Posto sam dugo godina bio vozac Fiata, te sam na ovaj forum toliko navikao, da me ni promena brenda/grupacije nije naterala da prestanem da posecujem forum :)

 

Predstavljam vam svog novog ljubimca: 

 

Kia Cee'd prve generacije sa benzinskim motorom zapremine 1.4 i snage 109ks. Motor poseduje tehnologiju kontinualnog variranja tajminga otvaranja ventila zvanu. cvvt. Vetovatno mu to pomaze da bude relativno ekonomican, sa prosecnom potrosnjom izmedju 5.5 i 8.5 litara na 100/km. Kao sto sam vec pisao u jednoj temi, motor je malo tromiji, te ne odaje utisak da ima 109ks. 

 

Oprema na mom primerku je najslabija, ali ukljucuje manuelni klima uredjaj, centralnu bravu, abs, dosta vazdusnih jastuka, komande radia na volanu, prednje podizace... 

Enterijer je za moj ukus lep i prostran, medjutim ne mogu da pohvalim kvalitet izrade. Svuda skripi i krcka. 

Vesanje je za ovu klasu odlicno. Poseduje zadnje nezavisno multilink, a same opruge i amortizeri su podeseni malo tvrdje nego sto je to recimo na Stilu, te se auto ne naginje mnogo u krivinama. 

 

Odrzavanje je sasvim normalno, imao sam jedan servis do sada. Radio sam ga u ovlascenom, i cena je bila 11.400 dinara ukljucujuci i svecice i njihovu zamenu.

Stavio sam mu sportski filter vazduha K&N kako bih malo nadomestio inace dosadnjikav karakter auta. Mozda je placebo ali rekao bih da za nijansu bolje ide, kao da se malo lakse vrti. A zvuk pri punom gasu doprinosi dozivljaju. Nije prenapadan, a opet cuje se kad treba. U normalnoj voznji zvuk je isti kao sa fabrickim.

 

Inace sam ga kupio od kolege sa posla, koji je prvi vlasnik. Automobil je presao 58.000 km i odrzavan samo u ovlascenom servisu zbog garancije od 7 god.

 

Evo malo i slika:

 

image.jpegimage.jpeg

image.jpegimage.jpegimage.jpeg

image.jpegimage.jpegimage.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, horvat said:

Posto sam dugo godina bio vozac Fiata, te sam na ovaj forum toliko navikao, da me ni promena brenda/grupacije nije naterala da prestanem da posecujem forum :)

 

Naravno, gde ima bolji auto od Moskvi....ooooovaj, bolji Forum od ovoga. :D:D:D 

Nije to baš mala oprema, ima sve što treba. Slike su extra kao i pre sa Fiatima... :P B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) Da, slazem se za opremu, ima sve sto je neophodno u danasnje vreme :D Jedino sta mi bas fali jeste daljinsko otkljucavanje i elektricni retrovizori... :/ 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je danas malo fotkanja na Miseluku :)

 

Zestoko se namucismo sa ovim pan efektom, zamucene pozadine :D 

 

DSC_9620.jpgDSC_9678.jpgDSC_9808.jpgDSC_9719.jpg

DSC_9764.jpgDSC_9898.jpgDSC_9936.jpgDSC_9958.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc je uvek dobrodosla, pisao sam privatnu poruku, da ne spamujemo ovde sa pricom o fotkama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...