Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Doslo vreme i za 6. BMW u mojim rukama, odnosno treci po redu e46, tacnije 320d touring 2002 godiste. 

Zasto 2.0d ? Smucilo mi se iskreno da placam registraciju za 3.0d, iako znam da cu sada imati motor koji trosi isto uz slabije performansem i osecaj u voznji, ali ako se sistem ikada resi eto mene opet u 3.0d.

Zasto touring? Iskreno nisam ni gledao touringe, trazio sam limuzine, nailazio na krseve bez opreme, ili korektne primerke opet bez opreme po jakoj ceni, ili korektne primerke sa opremom po ceni koju nikad ne bih dao za e46...

 

Par generalija:

-Godiste 2002

-Km 171000km (nisam jos proverio na kljucu, provericu pravu)

-Motor 2.0d 150ks

-Menjac manuelni

-Oprema full sto bi rekli neupuceni, naravno nije totalni full ali ima lepe opreme:

 *kozna sedista

 *mf kozni sport volan

 *tempomat

 *dig.klima

 *felne style 44 17"

i jos nekih sitnica...u sustini nema xenon (resivo , morimoto na ovaj auto legne fabricki) i nema navigaciju (takodje resivo, mada ne bolujem od toga).

 

Bice slika... :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam od srca. Uzivaj. Mada je 3.0 za uzivanje a 2.0 jedva za podneti, al' ajde...  :P

E, da. I slikaj lepo, detaljno i puno. Svi volimo da voajerisemo, iako to neki nece da priznaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drug, 3.0 jeste za uzivanje i totalno drugaciji nacin voznje (na vrh papucice), dok se ovo vozi kao i svaki drugi auto npr. 1.9 tdi. Ali za svoju kubikazu i masu ide jako dobro, samo trazi obrtaje za razliku od 3.0.

Inace su impresije posle prvih 100ak km odlicne. Prvo cu mu skinuti one ozloglasene klapne iz usisne grane preventivno, zatim servisi i neka zastita od kradje. Dalje u planu par estetskih sitnica, znakovi, farbanje felni, sva stakla 30% (ili 50 videcu), potencijalno i morimoto + cob led prstenovi o tome cu razmisliti.

 

Evo par taze slicica

20170601_191659.jpg

20170601_191707.jpg

20170601_191715.jpg

20170601_191726.jpg

20170601_191745.jpg

20170601_191747.jpg

20170601_191752.jpg

20170601_191827.jpg

20170601_191839.jpg

20170601_191916.jpg

IMG-20170601-_WA0030.jpg

IMG-20170601-_WA0028.jpg


hosting images

free screen capture

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš dobro izgleda. I zdravo stoji. 

 

Ne volem kožu pod guzicom i one harmonike na kopčama za pojas ail to je taaaaako nebitno... 

 

Ova slika je pobednička  :thumbup:

12 hours ago, dellas said:

20170601_191747.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koza je zakon! :)

 

E jedino sto nisu sport sedista kao u proslom...velika je razlika, bolja bocna podrska, ekstenzija za kolena i podesavanje nagiba sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dellas said:

Koza je zakon!

 

Koji si ti perverznjak!!!  :P

 

1 hour ago, dellas said:

E jedino sto nisu sport sedista kao u proslom... velika je razlika, bolja bocna podrska, ekstenzija za kolena i podesavanje nagiba sedista.

 

A ova sedišta imam u podrumu za smešne pare, komplet prednja-zadnja. Ako rešiš da praviš neki projekat i da ih presvlačiš u kožicu (pošto mora presvlačenje), dobićeš i dodatni popust za prijatelje... Razmisli, možeš posle da prodaš tvoj enterijer iz auta i da povratiš dobar deo novca...

 

https://www.kupujemprodajem.com/Sedista-e46-M-paket-42056209-oglas.htm?filter_id= 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, dellas said:

Zasto touring? Iskreno nisam ni gledao touringe, trazio sam limuzine, nailazio na krseve bez opreme, ili korektne primerke opet bez opreme po jakoj ceni, ili korektne primerke sa opremom po ceni koju nikad ne bih dao za e46.

 

 

 

 

Neka je sa srecom i da te dobro sluzi .Dobar izbor uostalom kao i koliko se secam svi tvoji predhodni automobili .

Ja sam inace takodje gledao e 46 ali sam se iz gore navedenih razloga ipak opredelio za ovaj 406 coupe kao i zbog cinjenice da  ovde u LE ima bas mnogo i e36 i e46-ica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soferska je tuga pregolema, kljuc osta u autu u rezervnog nema... Pola noci sam pokusavao da ga otvorim, epilog - pocepan keder i izgreban stub i pozvan expert koji je odradio za 5 min "cesljanjem" brave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako uspe sam da se zaključa?
Ja isto imam jedan ključ ali ne vidim scenario po kom bi mogao da se nađem u toj nezgodnoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prakricno je nemoguce osim ako to se desi ovo kao meni, sto je komedija. Kljuc mi je bio u dzepu, nesto sam trazio po kolima kroz otvorena vrata i u jednom trenutku se naslonio na sediste i kljuc je iz dzepa zakljucao, a onda je prilikom mog izlazska iz auta ispao iz dzepa u auto, a  ja sam zatvorio vrata :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo se i meni pre par godina, dosao cika sa pumpicom nekom, vrata zinula par mm, gurnuo zicu i povukao kvaku iznutra i to je to, nikakva steta, trajalo mozda 80 sekundi max.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja pokusavao ali mislio je svaba na sve, kad se na kljuc zakljuca kvaka iznutra ne reaguje, mozes da je vuces kolimo hoces, pa mora auto "na kljuc" i da se otkljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod Stila kad daljinkski kliknes dva puta. Valjda su to nazvali deadlock, onda ni kvaka iznutra ne radi, inace radi.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuta usisna grana i klapne odnosno "leptirovi", preventivno kako ne bi napravili havariju u motoru.

Usput je i usisna grana odneta na ciscenje jer je bila puna garezi, promenjena neka vakum crevca sto su ispucala, jos mali servis i auto je spreman za more :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palo je malo ciscenja i odmascivanja sedista, prezadovoljan sam rezultatom onako matirana su da ne kazem k'o nova :) Samo su slike malo slabije, pokusacu da slikam malo bolje... Nakon ovoga dolazim na ideju da uradim i crno nebo i stubove (kao kod ///M paketa) kod storelija, jer nebo i sad nije u savrsenom stanju. Mislim da bi se uklopilo extra sa ovim enterijerom. 

 

20170615_084312.jpg20170615_084338.jpgIMG-20170613-_WA0004.jpgWP_20170613_004.jpgWP_20170613_005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra :thumbsup:  Mada su ti slike stvarno smesno lose za 2017god.

 

Ja crno nebo radim maltene na svakom svom autu, mnooooogo mi je lepsi auto tako i osecaj u kabini je nadrkaniji. E sad, vidim da ti imas i sve stubove pa treba malo vise vremena i para - ali vredelo bi. Uradi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem i jesu stubovi ima ih puno, i tu bi bilo i farbanja i presvlacenja, dosta posla...ali videcemo doci ce valjda na red. U potrazi sam za crnim bubrezima, mislim da bi mu leglo dobro. 

 

Evo par "boljih slika" enterijera :)

 

image (3).jpgimage (2).jpg

image (1).jpgimage (4).jpgimage.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crna kozna sedista-na slikama lepo, a u praksi nikad ne bih uzeo, mogu samo da zamislim kakva su na ovim temperaturama!:unsure: Jednom sam imao full kozu, i to ne crnu, i rekao nikad vise! Inace, lepa Bengula.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su stakla zatamnjena (meni jos nisu) nema nikakvih problema, pustis malo klimu eventualno i tek onda udjes ako je bas bio na suncu. A sto se tice osecaja "pod guzom" daleko je bolje od stofa i samo odrzavanje je daleko lakse. Naravno sve ima prednosti i mane, pa ko sta voli. U prethodnom bmw-u sam imao polu kozu i osecaj je kao kod obicnih sedista, jedino je izgled lepsi, ali su zato bila sport sedista koja su neuporedivo udobnija i bolja od ovih. Po meni je idealno kada bi bila full koza u sport paketu sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mislio da ću da crknem, međutim... Okrenut mi je auto tako da sunce ne ulazi direktno kroz šoferku, otvorim na daljinac sva stakla dok prilazim autu i odmah sedam najnormalnije. Nikakav problem. Plus su mi i (zadnja) stakla zatamnjena. Nije koža baš toliki bauk.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...