Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta ili Alfa Romeo 159?

Recommended Posts

60 evra je ugradnja tempomata za Bravo. Pretpostavljam da za Deltu je tu negde cena.

Ako nije problem napisi gde? Ako nije po pravilima foruma moze i na pm.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je 1.6 slab za deltu.. Bez 2.0 ne treba gledati.

Egr se gasi softverski nema potrebe za plocicom a dpf se cupa napolje i gasi softverski.

Tempomat je i jeftiniji ako imas instalaciju izvucenu. Ja sam platio 30e rucicu i 10e ugradnju.

 

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brateeee, Marko nemoj pogresno da me razumes ali 10.7s do 100 i 195 km/h fabrike meni uopste nije slabo. Cak ni 300nm torque uopste nije lose mada planiram da se malo poigram na tu temu i vidim sta cu da dobijem a sta da izgubim. E sad sto su svi sa pojavom ovih CR dizelasa naprasno postali ulicni trkaci, je neka druga prica. Ista prica je vazila za Alfu 159 8v da je slaba, ali taj auto ide sasvim korektno.

Cele prosle nedelje sam vozio Golf 7 1.6 sa 105ks i buljavih 250nm, taj auto kida kako ide po gradu i putu sa smesnom konjazom za danasnje pojmove. Delta je teza od Golfa nekih 50-60kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je ovde čovek koji kupuje deltu opisao, čini mi se da je 1.6mjet sasvim OK. Druga stvar je šta bi mi želeli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, marko.jovanovic said:

Kako šta bi želeli, 1.9 twin turbo + remap :D U ful koži, sa sve. 

Tacnije 1.9 TT spolja bicolore a unutra poltrona frau :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde Simpsone, stari znanče, batali te delte 1.6mjet, uzmi 1.9tt i učini nas srećnim :D

Ovo je isto kao tema o kupovini grafičke kartice:

Jos jedan obican dan na Benchu...Pitanje : Koji GF4 da uzmem, Inno ili Prolink ? 
Odgovori : Aca: Uzmi Leadteka Muzzy: E da, Leadtek je straavaaa borab: Uzmi Atija...Simpson: Ma da vidis rezultate kad se klokujeMister No: Treba ti jak procesor ctp; Magick: Sacekaj jos godinu dana da Matrox napise drajvere i uzmi Parfeliju, ima i DM Student:Ma Inno ima 30 poena manje u 3d marku, ja bih razmislio :cool: Max:Uzmi Atija, ne, Matroxa, ne, GF4, ne...Broz: Ma i Hercules je dobarLuka_l: Ne bih da pravim offtopic ali da li paradajz cveta 2x godisnje ? Gedza: Prolink. Sad Smirela - da ne banujem

Evo, saću da pošaljem pm Gedži, da reši stvar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta xnam, za bravo je knap mera 1.6, sa upaljenom klimom par ljudi.. Delta je teza od brava sigurno iz tog razloga mislim da treba ici na 2.0. 19 tt je za one sa dubljim dzepom :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je dosta individualno. Sta ko ocekuje, i na sta je navikao. Meni iz punta 1.2, Bravo 1.6 je veliki napredak. :)

Medju ubrzanja (sa 4 osobe i punim gepekom) su za moje potrebe dovoljna.

Kapiram da ako je neko vozio nesto sa jacim motorom, da mu 10.5  do 100kmh izgleda smesno.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Ja sam sasvim zadovoljan sa performansama moje Maree ali to vise nije to kako je to nekada podnosila a kako podnosi sada. Ja samo hocu cvrsci. bezbedniji, pouzdaniji na kraju i dosta savremeniji auto. Ali ko zna, sutra je novi dan, mozda se nesto i promeni:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici prijavljuje da glavni racunar nema komunikaciju sa racunarom koji kontrolise vesanje. Pretpostavka je da je najverovatnije neka zica u prekidu ali u slucaju da je neispravan racunar vesanja zanima me da li se neko sretao sa ovim problemom i ako jeste koje su cene delova i dostupnost? U pitanju je jedna od aktuelnih delti sa oglasa za koju sam zainteresovan...

Sent from my B15Q using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ova sa bezanije. Ostale, cini mi se,nemaju sport mode.

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.6.2017 at 11:16 PM, bglion said:

Verovatno ova sa bezanije. Ostale, cini mi se,nemaju sport mode.

 

1.6 mjet u Delti mrtav konj crko umro,pisem kao vlasnik 2.0 mjet dva komada....mogu i detaljno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zašto bi motor od 120 konja i 320 nm bio mrtav? Jedino ako je debelo neispravan ili ako neko baš ima veoma velike zahteve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je stvarno apsurdno da vise polemisem na temu snage auta. Sasvim logicno je da je manje energican u odnosu na 2.0 ili 1.9 ali je stvarno smesno reci da je sa 120ks mrtav. Ovo sve trkaci jbt pa im malo i 300ks. A na putu pola njih male mace sa po 200ks pod haubom, pun gas na pravcu i kad nema guzve a pred svaku krivinu kocnica u patos.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio u Bravu 120ks, uvek je bilo snage na raspolaganju. To za nabadanje kocnice pred krivinu si u pravu, sve trkaci na pravcu a u krivini moras da im blicas...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
I svim trkačima auto troši 8 u gradu i 5 na otvorenom


Sent from mighty voodoo magic


Zavisi od noge.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/2/2017 at 2:47 PM, simpson_H said:

Meni je stvarno apsurdno da vise polemisem na temu snage auta. Sasvim logicno je da je manje energican u odnosu na 2.0 ili 1.9 ali je stvarno smesno reci da je sa 120ks mrtav. Ovo sve trkaci jbt pa im malo i 300ks. A na putu pola njih male mace sa po 200ks pod haubom, pun gas na pravcu i kad nema guzve a pred svaku krivinu kocnica u patos.

 

Ko su trkači - male mace?  Ovako napisano se odnosi na svakog člana foruma koji je probao konstruktivno da ti pomogne i odgovori na tvoje pitanje kakav je 1,6 u Delti. Svako je dao svoje subjektivno mišljenje a ti ih popljuva najstrašnije. I šta ti u stvari hoćeš kad ničije mišljenje nisi uvažio? 

On 5/28/2017 at 8:37 PM, simpson_H said:

Naime kupujem auto u narednih mesec-mesec ipo dana i izbor je pao na Alfu 159 limuzinu ili Lancia Delta. U kombinaciji je bio i SAAB 1.9 ali sam odustao posle sedanja unutra, previse lose plastike u entterijeru i meni jako tesan auto. Budzet je do 7000e

Dakle ako postavite pred sebe ovakav izbor Alfa 159 ili Delta 1.6/2.0 (1.9 zbog dve turbine necu), za koji bi se automobil odlucili i zasto? Voleo bih da cujem argumentovana objasnjenja onih koji imaju jedan ili drugi auto a naravno svako misljenje cu uvaziti pa cak i oko nekog drugog auta.

 

Dakle, 159 otpala, Saab od početka nije u kombinaciji, ostala je samo Delta 1.6/2.0

 

Kupi trenutno najbolji primerak koji možeš da nađeš u okviru raspoloživog budžeta i predstavi auto u adekvatnoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...