Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta ili Alfa Romeo 159?

Recommended Posts

Pa Mercedes je Mercedes, Mercedes nije Reno :D
Prostije ne moze biti :D
Hoce reci da je Mercedes ispred vremena, da je stariji bio udobniji nego auta iz onog vremena i taj neki fazon. Neka me ispravi kolega ako gresim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo da pokusam bar malo da ti dam smernice,ne odgovore,sve ostalo je individualno.Tradicinalni srpski strahovi,promaja i trapovi na italijanskim vozilima,budalastina ...Ja vozim italijane preko 35g. na taksiju i nikad nisam dosao u situaciju da me izdaju, a to je stvar odrzavanja.Znas ono,taman ciga navikao konja da ne jede a on crce.Uostalom vozio si mareu i znas i sam.!59 je vozacki auto i jeste malo tesan za putnike,ali sta te briga ti si napred.Za grad je kao kamion,tezak velik i trom,na svako dodavanje gasa si u problemu sa prekoracenjem km.Potrosnja ne silazi ispod 9l.Dok je na otvorenom u svom elementu ,tu pokazuje da je to to,i potrosnja i sve ostalo.Delta,kao sto neko rece nije to bas bravo,ipak je lancia klasa iznad.lakse se vozi kroz grad,pozadi zbog pomicne klupe ima vise mesta,ali manji gepek. 1,6 motor manje trosi oko 1l, 1,9 oko 0,5l manje.I malo podseca na bravo u voznji,to je vec subjektivan osecaj. O svemu ostalom ne vredi pricati,stvar licnog izbora.Znas i sam, kod kupovine polovnjaka sreca je 50%, ostalo je 4-oro sirom otvorenih ociju. Nadam se da sam ti bar malo pomogao,a mozda i nisam heheh. Srecna ti kupovina ,i da vidimo u predstavljanju na sta je pao izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ja da sam hteo mercrdes, audi i ostalu poljoprivrednu mehanizaciju ne bih ni pitao ovde.
Verovatno ce biti Alfa ako bude mogla da se nadje dobra. Cak sam poceo da razmisljam o 8v varijanti sa 120ks svakako manje problema sa njom. A i manje je zedna, uz umereni tunning jako interesantna varijanta. Cak je lakse naci nju dobru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je iko mrzeo Mercedes onda sam to bio ja, sve drugove sam zezao koji su vozili Mercedese, dok nisam seo u E klasu koju je kupio drug iz 2004 godine(pre toga nisam ni hteo da sednem jer, jelte meni je to bio seljacki auto), i svaki auto u kom sam se vozio pre njega, a bilo ih je dosta jer volim automobile, su izgledali kao igracke, cak i noviji automobili iz 2015 godista nisu bili ni blizu sto se tice svega u kabini, mesta, luksuza, udobnosti, kvaliteta... Da ne idem u off, nemce ne volim, VW najmanje od svih, ali Mercedes jeste auto ispred vremena i klasa za sebe, i smatram da u evropi Mercedes nema konkurencije. (Zavisi sad od modela do modela ali o ovim luksuznijim klasama tu nema reci)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam Bravo, vozio sam se u Delti dosta puta i nikakva razlika sto se tice udobnosti, sminka je naravno sminka. Vozao se u 159 1.9 150ks dosta puta i zaista fino ide, po meni udobnija od Delte. Ok pozadi za nijansu tesnija ali za nas sitnije ima mesta na pretek. Ako neces voziti nikoga od 2+m na zadnjoj klupi svaki dan mislim da nema potrebe da te odbija taj deo price. Ja sam eto par dana vozao i testirao karavana pre kupovine sa zenom i detetom pozadi i nikakvih zamerki nije bilo sem sto je drugaciji polozaj sedenja nego u Hondi. Tamo je sve bilo zavaljeno, izlazak sa zadnjeg sedista akrobatika zbog uvaljenosti, iz Alfe samo zakoracis kao iz kreveta. Do duse ovde nije klasicno kozno sediste pa ne kliza...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma od kada neko rece da su ledja sedista od tvrde plastike ja vise nemam dilemu. Prosto sam alergican na kolena u bubrezima. Opet ostaje pitanje primerka, trenutno i nije neka ponuda 159 limuzina sa tempomatom koji mi je jedini zahtev za opremu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2017 at 0:14 PM, simpson_H said:
Jbg ja da sam hteo mercrdes, audi i ostalu poljoprivrednu mehanizaciju ne bih ni pitao ovde.
Verovatno ce biti Alfa ako bude mogla da se nadje dobra. Cak sam poceo da razmisljam o 8v varijanti sa 120ks svakako manje problema sa njom. A i manje je zedna, uz umereni tunning jako interesantna varijanta. Cak je lakse naci nju dobru.


Ta 120 je zednija od jacih modela, pitaj ljude koji je voze, fali tu snage naspram tezine.
Sto se tice mesta pozadi, nije to neki komfor kao u veliki limuzinama ali nije ni kao sto se prica, pogotovo fl modeli kojim je malo zasecena zadnja klupa.
Evo ti primer ja sam visok 183 i sedeo sam iza@Markobgd koji je sigurno visok 195-200 i preko 110kg(ako ne i vise) od beograda do nisa i nazad, i nikakav problem mi nije bio, nije mi falilo mesta uopste, cak cim je on seo krenuo je da pomera sediste napred kao da imam mesta medjutim nije imao potrebe uopste. Druga je stvar iza vozaca koji voli da se uvali, i u kolima za koje vazi da ima dosta mesta pozadi nekad nemoze da se sedi iza vozaca. Meni je npr na stilu sediste naslona na 1cm od zadnje klupe i na vecini auta koje vozim, a opet kad neko drugi vozi iza moze da bude komforno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao Kuvalja, rekao si vozači koji vole da se uvale, na sebe si mislio :D To je takozvani Bataja položaj, to jest zmijski položaj - leži a ide :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vam rekoh da sam 90% odlucio da ce biti Alfa. I bice 120ks+ chip tunning verovatno novaspeed 152ks/340Nm. Samo da nagazim primerak sa oko 200k km postenih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje umerene vozačke navike preferirale bi Lanciju, ali ko razmišlja agresivnije i treba da uzme Alfu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2017 at 6:01 PM, DraganUS said:
Ima da se usrecis u novaspeedu.


A sto mislis tako? Vidim alfisti ih preporucuju bas. Neko negativno iskustvo? Imas neku preporuku?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta su kola sjebali, bas i 159 izmedju ostalog. Rade i sto ne treba da se radi samo da bi uzeli pare. Uzme da rade pa ne zavrse, otaljaju ili ofustanu u pola posla, itd... Ne zelim nikog da reklamiram jer ja treba da radim cromu 2.4 negde isto pa sam i ja u istom brodu ali ni u snu mi ne pada da kod njih teram.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma kako je u chipovanju uopste moguce uraditi "do pola". Mislim to je posao od 10min bukvalno. Ucitas mapu i cao. Ili i ti nasedas na price kako se mape rade za svaki auto zasebno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prosto da prostije ne moze biti. 90% njih koristi genericke mape i prodaje nama muda za bubrege. Onnih 10% nesto prcka samostalno po mapama ali nisam siguran da bih smeo da se odlucim za takve obzirom da su priuceni i debelo nabedjeni sa vrlo upitnim iskustvom u voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/4/2017 at 4:39 PM, Kuvalja said:


Ta 120 je zednija od jacih modela, pitaj ljude koji je voze, fali tu snage naspram tezine.

 

E meni je ovo interesantan podatak, jel znas nesto konkretno ili ti je ona fora "pricao mi drug od burazera od tetke da njegov surak tako kaze".

 

Negde se debelo ne isplati racunica ako je u pitanju odnos tezine i konjskih snaga. Evo konkretan primer, SAAB 9-3 isti motor ista tezina +- desetak kg ne prelazi po gradu 7-7.5l. Toliko otprilike trosi moja Marea. Ali ako uzmemo recimo Mareu karavan. Ona ima 0.82ks na svakih 10kg tezine. Dok Alfa i Saab imaju 0.78ks na svakih 10kg tezine. Uporedjujuci taj odnos tezine i broja konjskih snaga vrlo lako je zakljuciti da to ne moze da bude razlog neke znacajne razlike u potrosnji. E sad citao sam i ja da se ljudi zale da im Alfe trose 9+l po gradu sto je apsolutno nemoguce za ispravan auto. Problem je u razlicitim kriterijumima ljudi. Mnogi ne umeju da voze, mnogi ne znaju da prepoznaju kako im radi auto. Znam mnogo ljudi koji sahrane plivajuci zamajac za 100k km sto je apsolutno nedopuisteno, meni to kao SF film, jezim se od takvih stvari. Ima tu jos mnogo stvari, stave ljudi 18" pa jos siroke gume a visinu koju nadje, promeni zapreminu tocka nacisto i onda kaze trosi mu mnogo. 

Tako da tesko moze da bude do odnosa snage i tezine neko znacajno odstupanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kskvih 7-7.5? Pa manji auti trose toliko a i vise. Po meni tih 9l za 159 je sasvim realno. Moj komsija je dugo imao 159 150ks svajcarska, fenomenalno stanje i trosila mu je 11-12l surove gradske voznje (veoma kratke relacije) i automatik doduse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar je radio za 147 chiptuning kod Curcica. Znaci stavio ga na komp,valjak te ovo te ono,i cini.mi se da joj je dodato 20ak konja plus je pojacan obrtni momenat. Znam da su ga pitali za stanje menjaca,da li je menjao zamajac i itd.

Koliko sam skapirao autu je dato snage taman da ga ne pokida. Navodno je iz Nemacke poslato koliko se preporucuje.dodavanje snage BAS za njegov auto jer su im odavde slali ono sto su izmerili.

Ne znam da li tako treba ali znam da je dosta presao od tada i auto radi i dalje kao sat.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji manji auti trose toliko? Ja ti lepo izvedoh racunicu ako je do broja konja i tezine. Marea o kojoj mogu da pricam potrosi 7l surovo Banovobrdske voznje kratkih relacija. Sa bezbroj uzbrdica i mnogo semafora. Marea orlusina ima 110ks i 1330kg, Alfa ima 1490kg (restajling model) i 120ks. Hyundai Tucson SUV sa aerodinamikom kocke, svim prohromskim rolll i bull barovima dobro preko 1600kg i 140ks u zimskom rezimu trosi 8.5l (vozih ga dobrih 6 meseci zimus). Kako je moguce da Alfa trosi 9 po gradu, na koju foru?

 

Tvom komsiji slobodno reci  da ima samo 2 varijante:

a. Ne ume da vozi

b. Vozi neispravan auto 

Edited by simpson_H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, prodao je auto. Vozio 60hkm, uvoz Ch, stanje...pa sta da ti kazem kad je alfu automatik prodao za 2 dana. Kazem ti kratke relacije, automatik.. koji manji auto? Pa recimo stilo jtd 115ks trosi 7-8l gradske voznje a i svaki drugi dizel u toj klasi. Nista mi ne bi bilo cudno da onda 159 sa istim motorom trosi 1l vise, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek bre prijatelju ja se opet vracam na moju Mareu. Marea trafika nikad nije presla 7l, nikad, nikad nikad. I tako vec 11 godina. Klima, grad, centar, zima, nebitno. Nikad preko 7. Kapiram da ce Alfa da mi trosi do 10% vise ali tebi realno 9l? Razlika izmedju 7 i 9l je +30% sto bi bio sasvim dovoljan razlog da odustanem i da skapiram da negde koncepcijski gresim u izboru auta. Da me ne shvatis pogresno nije meni zao para ni potrosnje goriva vec zasto onda vozim jebenog dizela sa milion i jednim problemom u odrzavanju i nacinu rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka neko ko vozi 159 napiše koja mu je realna potrošnja po gradu...

Pusti priče ovih što nemaju ni jedan auto o kojem se komentariše a sve znaju...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...