Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta ili Alfa Romeo 159?

Recommended Posts

apsolutno ne postoji uvezeni dizel auto sa pravom kilometrazom. 

 

Da ne ulazimo u raspravu, ali ovo je (apsolutno) netacno. Sem ako neko napolju nije muljao sa kilometrima (tj. da je radio servise van ovlastenog servisa i vracao kilometrazu) za automobile od 3-4 godine, vracene sa lizinga, informaciju o stanju kilometraze na pojedinim servisima je moguce dobiti od ovlastenog uvoznika\servisera za datu marku vozila na osnovu VINa. Pa cak i za vozila starija od 3 godine, za prvih par godina dok je auto bio u garanciji moguce je dobiti informaciju u uradjenim servisima, pa zatim estimirati neku kilometrazu.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pricam o automobilima oko 2010-og godista koji imaju za nas najpopularniju cenu a ne za 3-4godine stare aute.

Mi bre po Srbiji gazimo 20k km godisnje gde ti je granica na 200km gde god da se okrenes i ko jos na zapadu kupuje dizela za ispod 40.000 godisnje?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako gde i kako ko. Kako sam se preselio u Novi Sad prepolovio sam pređenu km. Po BG je bilo između 20-25kkm godišnje, ovde jedva 10-12kkm sam prešao za godinu dana :( i to me izvlači redovno putovanje NS-BN, NS-BG, put na more, u Mađarsku i sl. 

 

I mislim da ne muljaju baš svi sa km. Muljaju preprodavci, Turci, Arapi, naši i svi sličnog mentaliteta. I da, kod nas uglavnom dolaze takvi, jer da ih nema, gde je zarada. Auto koji je malo prešao i koji je održavan, uglavnom je skuplji preko nego kod nas na oglasima, pa na tu cenu dodaj porez i koliko se ko ugradi za doterivanje auta i dobiješ auto koji će retko ko da pogleda a gotovo niko da kupi ovde. 

 

Pređena km nije i ne treba da bude presudna da li pogledati neki auto ili ne, ali daje osnova da se dalje zagrebe, da se dodatno ispita šta sve dalje fali autu. Eto imaš i kod @Milutin-NS na temi njegovog novog Brava (

) šta je sve uradio, ne zato što je moralo nego što čovek voli da ima ispravan u uredan auto, da bi ga doveo u početno stanje. A kad je kupovao auto, bio je ok, bez grešaka i korektan. A i on je, koliko sam čuo, gledao Deltu da uzme.

 

 

Cena Delti je jako fino pala kod nas na tržištu zahvaljujući tome što je gledaju i hoće ljudi kao što smo mi ovde na forumu, i još poneko. Od dosta ljudi sam čuo da je ružna, da im se ne sviđa, u fazonu na šta liči... Čini mi se da im cena pada skoro 700-900 evra godišnje u zadnjih 3 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da pada, em je specificna, em skupa oko delova ( limarijski) , em ugasen brend a i pada i ostalim vozilima, tako da nije nista cudno. Sta sve ima sad ze te pare da se kupiii... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ne tako davnu cenu pojedinih 2008-2009 Delti, u C klasi vec moze da se pazari prethodna generacija Astre, Focus, C4 svi cca 2012+, novi 308 (2013.) startuje od 8k, itd....

Deltama je "kljoknula" cena, gro pomenutog godista su od 6+k EUR, novije cca 2012. su od 7.5-8k. To je stanje po oglasima, a naravno da losije ubijaju cenu i onome sto moze da se probere.

Na stranu sto smo mi ovde umereno okrenuti Zabarima, ali prosecni Srbin ce uglavnom uzeti nekog starijeg Nemca ili nesto od gore pomenutog, ako juri C klasu. Ni novi Bravo nesto nije preterano rasprostranjen kao polovnjak, bar subjektivno po onome sto ja vidjam na ulicama. Da ne idem u off, posto je tema Delta vs 159, a ne Zabari vs ostali :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na par placeva i kod jos par preprodavaca sam saznao da solidna Alfa 159 limuzina sa opremom ode za dan kao da je Golf u pitanju. Kako ja vidim odlaze i dobre Delte, izgleda se malo menja slika kod Srba.

Ja resavam auto u narednih 15-20 dana i vec sam smoren od silnih oglasa. Pa makar za 7 soma kupio C4 koji cu za dve godine moci da prodam za 4k :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

159 je veoma trazen polovnjak. Prvo sto se svima svidja pa privlaci i one koji nikad nisu imali italijana a drugo sto je cenom prihvatljiva. Jedini problem kod nje je raj sto si i ti primetio, tesko na placu naci dobru. Cim se pojavi dobra ode odmah :)
A taj c4 kad bi nasao bio bi na biiip :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa 159 sto ljudi krenu u potragu misleci da daju 5000, a na kraju dodje do toga da bi dali 7+, al i dalje nema primerka koji bi im odgovarao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Ovo!

Ali to nije tako samo sa Alfama, tako je kad god krenes u kupovinu polovnjaka, osim ako te hoce sreca, ili ako kupujes poznat auto.

Krenes sa jednom cifrom zato sto "poznavaoci" oko tebe krenu sa pricom "imas, bre, za te pare da biras".

Onda dodajes malo, po malo, i zavrsis sa bar jos 30% vise para, i onda ne mozes da kupis krsten primerak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu kupovina polovnjaka svodi se na velike kompromise. Jako tesko da bas sve bude po ukusu. Kad bih mogao da biram za kolicinu novca koji sam spreman da izdvojim uzeo bih crvenu 159 limuzinu 1.9 2008+ sa navigacijom i tempomatom bez koze unutra i meni sasvim dovoljno. E to cu da docekam u narednih 6 meseci jednu ili nijednu :). Tako da ostaje samo da se polako zaljubljujem u boju koju uzmem i trazim razna opravdanja zasto je ustvari tako i bolje:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd

Cak i kad imas normalne (realna trzisna vrednost +5-10%) pare da das, da nadjes godiste koje zelis (da ne pocinjemo o kilometrazi), i da je limarijski i tehnicki u dobrom stanju. JAKO tesko.

 

A kad tu ubacis u pricu i paket opreme. :D Onda ide ovo sto kaze postavljac, mora biti nekih kompromisa.

Jbga, ne kupujemo nove aute, pa da mozemo da narucimo sta zelimo.

 

P.S. Neka ludila sa cenama 25% visim od realne "ali ovo je biran primerak!", toga uvek ima. Vuku se po oglasima mesecima, da ne kazem godinama.

 

EDIT

Za Alfu 159 nisam znao da je toliko popularna.  Od prodavca automobila sam cuo da se dobri golfovi kupuju jos na kamionu, to plac ni ne vidi.

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kupuje polovnjaka tako sa "kompromisima" uvek i kupi dobar primerak. Ostali obicnu kupe leseve. Nerealno je da trazis boju i odredjenu opremu pa jos i cenu da ti odgovara :D Za takvo nesto odes u salon i pravis spisak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 159 fantastično izgleda. Gledao sam jednu crvenu redovno na parkingu pored moje firme, gde redovno parkiram. I još ofarbane šape disk kočnica. Bruka ! Gledao i balavio. Unutra koža !

Ali .... 

To je neprimereno mali i neudoban auto imajući u vidu spoljne gabarite. Naravno, prednja sedišta su komforna. Ali, jednostavno nije ono šta se naziva "porodični auto".

Share this post


Link to post
Share on other sites


Nije pasat unutra, ali je zato kao a4 recimo, 4 odrasle osobe bez problema, alfa nije ni pokusavala da bude porodicni auto vec sportski d segment.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da pod tim "neudoban" nisi mislio bas u pravom smislu reci. Pre ce biti nekomforan ukupno gledano za porodicnu limuzinu. I meni je to bilo onako bas bezveze ali kad saberem da sve ukupno godisnje 3-4x popunim sva sedista u autu (klinci mi vec odrasli, ni puskom da ih nateras da idu negde sa zenom i samnom), za toliko je i Alfa odlicna. Mareu karavan sam uzeo dok su zahtevi za tim porodicnim autom bili i realni, more, plac, svuda vuces klince i kera :). Sad nesto kapiram da bi za mene i zenu i 147 bila dovoljna:lol:

 

Sto je covek stariji to mu treba manji auto izgleda:lol:

Nego kad smo se vec dotakli opreme, sto se koze tice, izgleda je ovo moje misljenje oko iste u debeloj manjini. Po meni nista gluplje od koze u autu i kuci. Leti se zalepis i ucmekas, zimi se smrznes kad udjes u auto, stalno dramis da mazes kozu kojekakvim pastama i voskovima, sve ti leti po sedistima od telefona do putnika, grip nikakav... Jedino sto dobro izgleda onako na prvu loptu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego.... Jesi ti to resio da uzmes Alfu, a temu postavio da te mi ubedimo? :D:D

 

Sto se mene tice, izmedju ta dva auta ja se ne bih dvoumio ni trenutka.

Ali to je stvar licnog afiniteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini sam se zavezao nacisto, da budem do kraja iskren. Kod mene se misljenje lomi iz sata u sat. Cas hocu cas necu i tako u krug. Ponekad sam sebi ispadnem smesan kao da kupujem ne znam ni sam sta, ali znas ono kad ti se uvuce neki crv da posto poto hoces nesto iako znas da je ispred tebe zid. Nadam se da ne zamerate i da ne smaram previse.

 

I sve sto znam je da hocu malo da se odmorim od Maree iako me sluzila kao zver, savrseno. Dosta automobila sam potrosio za ovih 35 godina voznje ali ni jedan nisam imao ni blizu ovoliko dugo, ni jedan me nije ovako dobro sluzio ni blizu, ni jedan nije bio ovako jeftin za odrzavanje, realno ja bih Marei trebao spomenik da podignem. Ubedjujem starijeg klinca da mu je dam ali klinci kao klinci folira da mu je velika (a da je BMW ne bi bila velika:lol:), kao on bi radije nesto manje i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, PremieRacing said:

 

Kupi Markovu Deltu i Bog da te vidi!

 

+1

 

To ti je ona priča od pre par postova kreneš sa nekom cifrom pa dođeš do +30% dok ne nađeš šta hoćeš. Ti si krenuo sa 7000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da kazem nesto, mozda i pomognem.

Nisam nesto iskusan, da ne mislite da sam neki poznavalac, na prvu loptu, 159 daleko lepsi auto, ne kazem da delta nije lepa, ali Alfa ima ono nesto, ima taj pogled kao i BMW, kad mu vidis farove, to je ono sto se prepoznaje u gomili, istina je da nije bas posebno udobna, to znaci da je manje mesta unutra (slicna je kao i 156), i malo je tvrdja i osetices rupe, ali Alfa je Alfa, ima taj smek i to nesto sto nema svaki auto, i to je to.
Delta mi je lepa ali mi lici kao i svaki auto iz te klase, nista posebno nema da izdvaja kao sto ima Alfa.
Do duse ako ti treba porodican auto, pre bih isao na neki Audi, ili pak premium klasa neki Mercedes za taj novac, do duse stariji, ali znam sta pricam Mercedes je Mercedes.

Izmedju Delte i Alfe, bez razmisljanja bi uzeo Alfu.

Srecno u kupovini i nebitno sta budes izabrao, zelim da te dobro sluzi!

Moj brat je nedavno uzeo Alfu 156 sa belim koznim sedistima, i samo znam da sam se na svakih 5 minuta dizao jer sam klizio niz sediste, jeste lepo na oko, al nista gore od koze, a kakve zvukove ispusta, o tome necu da pricam. Do duse nije mi pravila problem dok sam gazio Alfu posto ima 140 konja, ide kao nevreme... Ili je to bar moj utisak posle moje Mare-e...
Verujem da 159 ide jos bolje sa 150 konja...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...