Jump to content
FAS Goran
simpson_H

Lancia Nuova Delta ili Alfa Romeo 159?

Recommended Posts

Ako planiraš da menjaš gume sledeće godine, onda ne kupuj, izdrži do sledećeg leta. Ako su te zimske dobre, da mogu 2-3 sezone da guraju, onda uzmi sada nove letnje a za te 3 godine nove zimske. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, simpson_H said:


Aha 16"

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Onda nista gume nego nadji i felne i gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

Ako planiraš da menjaš gume sledeće godine, onda ne kupuj, izdrži do sledećeg leta. Ako su te zimske dobre, da mogu 2-3 sezone da guraju, onda uzmi sada nove letnje a za te 3 godine nove zimske. 

 

 

Po nekom mom iskustvu zimske gume se sjebu za bukvalno 10-15 dana voznje po usijanom asfaltu. Uplastice se nemaju nikakav grio zimi kasnije tako da ako ih ne skinem u roku od odmah mogu da se oprostim od njih koliko god dobra sara bila. Ono sluzile bi za ispunjavanje zakonske norme naredne zime ali uz borbu na putu i veliku opreznost. Tako da te dve tri sezone zime nema sanse da isteraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš Michelin Cross climate i skineš te zimske dok su još dobre i prodaš ih i trajno rešiš problem sa gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kupi Michelin Cross climate, vozice ih dve godine i trecu zimu nece vise moci, jer ne ispunjava zakonsku normu za dubinu sare. Pa onda nek kupuje opet novi set pred zimu.

 

Lepo je neko rekao gore, kupi sada letnje gume, a ove ako su dobre kako kazes teraj naredne 3-4 sezone samo zimi.
Resio si problem za naredne 4 god da ne mislis o gumama vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@simpson_H čestitke na kupovini. U zdravlju da se navozaš!:thumbup:

Složio bih se @dellas da tražiš nešto veće od 16' za Deltu. 

Uostalom daj temu da se tamo razgovaramo i ne trolujem ovde:)

 

Da se samo nadovežem u vezi Cross climate. Šurak je kupio skoro auto sa tim gotovo novim gumama. Dot su 4716 i izgledaju zaista kao da niau prešle više od par hiljada km. Toliko su bučne da to nije normalno.:thumbdown:

Čak se sumnjalo na ležajeve točkova i išlo na proveru ali nije do njih, do guma je nažalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao sam Thesis, pa bih opet lanciu...nešto me kopka jedna Lancia Delta 1,9 Twin Turbo 190 ks.   2011....Imali netko sa foruma iskustva sa tako nečim?

 

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prodao sam Thesis, pa bih opet lanciu...nešto me kopka jedna Lancia Delta 1,9 Twin Turbo 190 ks.   2011....Imali netko sa foruma iskustva sa tako nečim?
 
 
Hvala.
Druze ima kolega Marko prodaje svoju. Imas kola na forumu od a do ž o svemu.
@Markobgd

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, lan_fan said:

Prodao sam Thesis, pa bih opet lanciu...nešto me kopka jedna Lancia Delta 1,9 Twin Turbo 190 ks.   2011....Imali netko sa foruma iskustva sa tako nečim?

 

 

Hvala.

ovako strucno misljenje kad kupujes 1.9 tt moras odmah da kupis novu usisnu granu pucaju ko ledenice na njima,ako ces deltu bolje 2.0 par prepravki manje problema nego sa tt ne pricam ti napamet

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.11.2017. at 8:58 PM, zalik said:

ovako strucno misljenje kad kupujes 1.9 tt moras odmah da kupis novu usisnu granu pucaju ko ledenice na njima,ako ces deltu bolje 2.0 par prepravki manje problema nego sa tt ne pricam ti napamet

Kad kupiš bilo koji 1.9 Multijet odmah kod majstora da ti skine klapne na usisnoj grani jer može da se desi da otpadnu i odu u ventile i naprave haos. Vek trajanja usisne grane na 1.9 Multijet motorima je 150K. Nije to problem samo na Twin Turbo. Ne znam kakva je situacija sa 2.0 motorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 2.0 mjet www.tafmet.pl pocupaj krilca iz grane(grana ne puca lako) izvadi dpf blindiraj agr odradi softwerski,uradi gumicu uljne pumpe....i moze da predje solidne kilometre bez problema,naravno servis sva 4 filtera i ulje cirka 10000km,proveri u kakvom je stanju protokomer i map sensor ako imas para stavi nov ili cisti stari ako nemas para,sipaj 4-5 godisnje litar ATF sintetike u naftu na pun rezervoar da podmaze dizne i pumpu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da ne zaboravim ako brzo brzo bas bas brzo vrtis pedalama hoce da im spadne lanac .....hahahahhahaah

Zato sto pedale od vozaca i suvozaca nisu sinhronizovane

Edited by zalik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...