Jump to content
FAS Goran
Psycho018

Lancia Delta - blue&me

Recommended Posts

Ne radi blue&me sistem (ne mogu da konektujem telefon, ne prepoznaje usb), da li neko zna u cemu moze da bude problem? Kada se da kontakt na displeju se kratko pojavi poruka "Blue&Me".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec na onoj drugoj temi, ali ajde opet.

Blue&me je go*no. To prvo da kazem.

 

Probaj da skines klemu sa akumulatora, sacekas desetak minuta, pa vratis. To nekad pomogne da se restartuje ako se zabagovao.

 

Ako ne pomogne, onda probaj da ga skines sa dzeka (ostavis koji minut) pa vratis dzek.

Blue&me ti se nalazi u kaseti. Odnosno kad otvoris, odmah iznad, treba ti t10 da odvrnes, bar na Bravu.

 

Ako ni to ne pomogne, onda je vrlo verovatno crk'o. Polovan kosta 70-80 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni Hvala na odgovoru, malo sam pretrazivao forum ali nisam nasao tvoj prethodni post u vezi blue&me.

Nisam imao prilike da isprobam posto od kupovine auta ne funkcionise, ali mi najvise treba zbog usb-a, da ne moram da pustam cd :)

Da li neko zna gde se nalazi blue&me na novoj delti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Psycho018 Nema na cemu, imao sam i ja problema s tim i onda sam trazio malo po netu, i video gomilu slicnih iskustava.

Bagovit sistem. Italijanska elektronika i microsoft software...

 

Pa jesi pogledao ovde gde sam ti rekao? Delta i Bravo su jako slicni, trebalo bi da je tu. Dva srafa.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je radio ali je trebalo po 6-7 sekundi da se poveze telefon. Na netu sam skinuo novi firmeare i sad mu treba sekund-dve. Istog ako bio mi je na nemackom (ona teta sto priča ) a sad je na engleskom :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Psycho018

Kada kilometar sat blinka znaci da sistem ne prepoznaje deo elektronike, u ovom slucaju blue&me. (tako su meni rekli)

 

Znaci da mora neki elektronicar da pogleda. Djubre od sistema.

Meni nije bila ta situacija sa fabrickim, kad sam ga resetovao. On se ponasao normalno, odnosno nije blinkala kilometraza.

Proradio najnormalnije i radio dok nije crk'o.

 

Kad mi je riknuo fabricki, i kad sam kupio zamenski (polovan) i prikacio, od tad mi blinka kilometraza (15ak dana :D), ali posto radi a u guzvi sam nikako da odem do elektronicara.

Rekao mi je da ne skodi nista, samo je iritantno.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada si uradiio reset body je blue&me prepoznao kao novi uredjaj pa je potrebno uraditi proxy i sve ce biti ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KuvaljaDrugar mi je rekao nesto u smislu da treba samo da se "prijavi", i da to nije neki problem.

Medjutim, elektronicar je krenuo da mi prica neku pricu da je to ekstra komplikovano i da je pitanje da li ce to uopste moci da se uradi.... bla, bla.... Da dodjem od ponedeljka...

Reko' nemam vremena da se zezam sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijaviti uredjaj na can je ustvari taj proxy, tako da nije nista komplikovano, dijagnostikom se odradi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da u servisu gde odrzavas auto ce to dzaba da ti odrade, nemam predstavu koliko bi to neko posebno naplatio, verovatno 1000 da ne kace bzv dijagnostiku.
Dosta nas na skupovima kad ponesemo dijagnostiku i nekom treba nesto odradimo naravno za dz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Deltu 2009 sa fabričkom navigacijom i bluetooth-om. Navigacija je beskorisna, kao što sam i pretpostavljao, ali sam očekivao da će bar bluetooth biti u funkciji. Telefon ga uopšte i ne prepoznaje pa cenim i da ne postoji, da ga imaju samo one malo novije Delte ( 2011 pa na ovamo). Da li ima neko da mi potvrdi to ili posavetuje šta bi moglo da bude u pitanju? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vukićević

Dobrodosao na forum.

 

Blue&Me je sistem razvijan u saradnji Microsofta i Fiat grupacije pre deceniju i po. Tako da su i Bravo (godinu dana ranije) i Delta vec od pocetka krenuli sa tim sistemom u ponudi. Tj. netacno je da ga imaju samo restyle Delte.

Prvo, da li si siguran da auto ima Blue&Me? Vizuelno ces najlakse prepoznati ako imas svih 8 komandi na volanu, mikrofon u plafonjeri, USB slot pored upaljaca... Ako to sve postoji, najbitnija stvar ti je centrala Blue&Me, koja se nalazi u kaseti ispred suvozaca. Proveri da li je fizicki imas na autu i da li je povezana (crna "kutija", sa plavim konektorom). Ako postoji i auto ne prepoznaje Blue&Me, mozda pomogne reset, skidanjem kleme sa akumulatora. Moguce da ce iza toga proraditi bez problema, a moguce i da ce kilometraza poceti da blinka, kao znak novog cvora (uredjaja) na CAN mrezi, sto se resava Proxy Alignment-om. Moguce je i da je centrala crkla, desava se.

Proveri i preko board-a ulazis li u Blue&Me funkcije, da li mozes da podesis Code za BT, da li rade glasovne komande, da li radi Media Player koji je sastavni deo Blue&Me...

 

Gomilu stvari vec imas ispisano, slobodno gledaj i teme za Nuova Bravo posto je ista stvar u pitanju. Takodje, imas i Korisnicka uputstva, gde ti je sve detaljno opisano (kada radi):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38860-uputstvo-lancia-nuova-delta/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/25/2020 at 11:44 PM, Ivan said:

@Vukićević

Dobrodosao na forum.

 

Blue&Me je sistem razvijan u saradnji Microsofta i Fiat grupacije pre deceniju i po. Tako da su i Bravo (godinu dana ranije) i Delta vec od pocetka krenuli sa tim sistemom u ponudi. Tj. netacno je da ga imaju samo restyle Delte.

Prvo, da li si siguran da auto ima Blue&Me? Vizuelno ces najlakse prepoznati ako imas svih 8 komandi na volanu, mikrofon u plafonjeri, USB slot pored upaljaca... Ako to sve postoji, najbitnija stvar ti je centrala Blue&Me, koja se nalazi u kaseti ispred suvozaca. Proveri da li je fizicki imas na autu i da li je povezana (crna "kutija", sa plavim konektorom). Ako postoji i auto ne prepoznaje Blue&Me, mozda pomogne reset, skidanjem kleme sa akumulatora. Moguce da ce iza toga proraditi bez problema, a moguce i da ce kilometraza poceti da blinka, kao znak novog cvora (uredjaja) na CAN mrezi, sto se resava Proxy Alignment-om. Moguce je i da je centrala crkla, desava se.

Proveri i preko board-a ulazis li u Blue&Me funkcije, da li mozes da podesis Code za BT, da li rade glasovne komande, da li radi Media Player koji je sastavni deo Blue&Me...

 

Gomilu stvari vec imas ispisano, slobodno gledaj i teme za Nuova Bravo posto je ista stvar u pitanju. Takodje, imas i Korisnicka uputstva, gde ti je sve detaljno opisano (kada radi):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38860-uputstvo-lancia-nuova-delta/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

 

 

Pozdrav. Jedno pitanje, ako mozete da pomognete. U pitanju je Lancia Delta 2009. Ima Blue&Me ali onaj stariji port sa windows znakom i samo usb. Da li se negde nalazi aux port ili ga fabricki nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki je isao tek na verzijama Blue&Me pred kraj produkcije. Crna plastika, USB i AUX portovi na njoj:

 

Untitled.thumb.png.9059f0a7f8d6e80cf6b9035a8809d0ea.png

 

Na starijim verzijama koje pominjes, nije postojala ta varijanta. E sad, petljali su ljudi nesto oko AUX na Bravu cini mi se, pretrazi malo forum.

Generalno ne koristim niti sam ljubitelj AUX ulaza na vozilima (sem ako bas ne mora), pa me nije preterano ni zanimala tematika naknadnog vezivanja na Bravu/Delti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

Fabricki je isao tek na verzijama Blue&Me pred kraj produkcije. Crna plastika, USB i AUX portovi na njoj:

 

Untitled.thumb.png.9059f0a7f8d6e80cf6b9035a8809d0ea.png

 

Na starijim verzijama koje pominjes, nije postojala ta varijanta. E sad, petljali su ljudi nesto oko AUX na Bravu cini mi se, pretrazi malo forum.

Generalno ne koristim niti sam ljubitelj AUX ulaza na vozilima (sem ako bas ne mora), pa me nije preterano ni zanimala tematika naknadnog vezivanja na Bravu/Delti.

 

Da da, kapiram. Steta, mislio sam da uzmem Tunai Firefly, najbolji bluetooth resiver koji postoji, hi-end zvuk bukvalno, ali ne vredi, potrebno je da aux bude odmah pored usb porta kao na tom novom koji si spomenuo. Nista, hvala na brzom odgovoru.

31LNTrXxRCL._SX600_.jpg

20 minutes ago, Ivan said:

Fabricki je isao tek na verzijama Blue&Me pred kraj produkcije. Crna plastika, USB i AUX portovi na njoj:

 

Untitled.thumb.png.9059f0a7f8d6e80cf6b9035a8809d0ea.png

 

Na starijim verzijama koje pominjes, nije postojala ta varijanta. E sad, petljali su ljudi nesto oko AUX na Bravu cini mi se, pretrazi malo forum.

Generalno ne koristim niti sam ljubitelj AUX ulaza na vozilima (sem ako bas ne mora), pa me nije preterano ni zanimala tematika naknadnog vezivanja na Bravu/Delti.

 

Samo jos jedno pitanje. Jel znas koja opcija onda jos ostaje, s obzirom da koliko sam procitao ovde na forumu taj Blue&Me je gotovo neupotrebljiv za pustanje muzike sa telefona. Osim tog budzenja sa AUX kablovima i glomaznog FM bluetooth transmitera. Da li ima neka elegantnija opcija, tipa samo USB bluetooth stik, s tim sto ne znam gde bi se onda onda to reprodukovalo jer u meniju ima samo aux,cd i fm? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi ti znacila ta opcija, nemoj odustajati na prvu ;) . Probaj malo da "pretrkeljas" forum ili po netu, negde mi je u malom mozgu da je to negde neko radio i izvlacio kontakte za AUX na Nuova Bravu.

Rado bih ti pomogao, ali me to stvarno nije zanimalo. S druge strane, znam 100% da su AUX linije ljudi izvlacili na Stilu i njegovom fabrickom Visteon radiju, preko Mini ISO porta pozadi. Bravo takodje ima Visteon jedino sto je malo slozeniji sistem u pitanju, zbog postojanja Blue&Me centrale (a ona ima vezu preko CAN magistrala sa Body Compom i radijom, takodje i fizicku vezu sa radijom preko njegovog Mini ISO porta).

PS: Ako vec nisi, baci pogled i na digitalne emulatore CD sarzera (MicroLink, XCarLink, Yatour). Digitalni kvalitet zvuka, kace se na Mini ISO port (kao i fabricki CD sarzer), zadrzava se mogucnost kontrole komandama sa volana... A i oni imaju mogucnost dodavanja BT modula. Ako ne ides na neku aftermarket navigaciju i zanima te samo mjuza.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Ivan said:

Ako bi ti znacila ta opcija, nemoj odustajati na prvu ;) . Probaj malo da "pretrkeljas" forum ili po netu, negde mi je u malom mozgu da je to negde neko radio i izvlacio kontakte za AUX na Bravu.

Rado bih ti pomogao, ali me to stvarno nije zanimalo. S druge strane, znam 100% da su to ljudi izvlacili na Stilu i njegovom fabrickom Visteon radiju, preko Mini ISO porta pozadi. Bravo takodje ima Visteon jedino sto je malo slozeniji sistem u pitanju, zbog postojanja Blue&Me centrale (a ona ima vezu preko CAN magistrala sa Body Compom i radijom, takodje i fizicku vezu sa radijom preko njegovog Mini ISO porta).

PS: Ako vec nisi, baci pogled i na digitalne emulatore CD sarzera (MicroLink, XCarLink, Yatour). Digitalni kvalitet zvuka, kace se na Mini ISO port (kao i fabricki CD sarzer), mogucnost kontrole sa volana... A i oni imaju mogucnost dodavanja BT modula. Ako ne ides na neku aftermarket navigaciju i zanima te samo mjuza.

Da, samo muzika me zanima. Pogledacu taj microlink, cini mi se da je to najelegantnija opcija. Drug, hvala puno jos jednom na pomoci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, covece ;) . MicroLink je domaci proizvod, bio je svojevremeno skoro 3 puta jeftiniji nego pandan u vidu XCarLink ili Yatour.

Radio ga je Nenad iz "NT Team", saradjivao je cak i sa nasim FLCS klubom, reklamirao se ovde na forumu. Secam se da je prva verzija bila oko 30 EUR sa nasim popustom, novija (sa USB, SD, AUX, BT) je bila skuplja:

 

microlink2-3.jpg.7e30cf7d766404fc04c380eb33af24be.thumb.jpg.4264be2379d406c7bf4a4b1134955cff.jpg

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59432-microlink-cd-changer-emulator/

 

 Ali se nesto odavno covek ne oglasava, ne znam sta je u pitanju. Probaj da nadjes na oglasima na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

Ako bi ti znacila ta opcija, nemoj odustajati na prvu ;) . Probaj malo da "pretrkeljas" forum ili po netu, negde mi je u malom mozgu da je to negde neko radio i izvlacio kontakte za AUX na Nuova Bravu.

Rado bih ti pomogao, ali me to stvarno nije zanimalo. S druge strane, znam 100% da su AUX linije ljudi izvlacili na Stilu i njegovom fabrickom Visteon radiju, preko Mini ISO porta pozadi. Bravo takodje ima Visteon jedino sto je malo slozeniji sistem u pitanju, zbog postojanja Blue&Me centrale (a ona ima vezu preko CAN magistrala sa Body Compom i radijom, takodje i fizicku vezu sa radijom preko njegovog Mini ISO porta).

PS: Ako vec nisi, baci pogled i na digitalne emulatore CD sarzera (MicroLink, XCarLink, Yatour). Digitalni kvalitet zvuka, kace se na Mini ISO port (kao i fabricki CD sarzer), zadrzava se mogucnost kontrole komandama sa volana... A i oni imaju mogucnost dodavanja BT modula. Ako ne ides na neku aftermarket navigaciju i zanima te samo mjuza.

 

Ili cu da probam da zamenim taj stari port samo sa usb sa novijim sa usb i aux,kad vec ima blu&Me verovatno ce biti nekih dodatnih radova ali mislim da bi trebalo da moze, samo dodatni kabl za aux do glavne jedinice. Mislim da bi moglo to da se odradi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god sa gledao, za Deltu najbolje resenje je Milos Mladenovic i da se lepo zameni sa dobrim androidom... Ima covek izbor multimedija kakav zelis, lepo se dogovoris, ugradis i kameru i imas podrsku svega modernog sta ti treba.
Sve ovo sto postoji kao opcija na delti je super ali za 2008. godinu... Mapa nema posle 2017., kamera kao kamera dobro dodje zarad preglednosti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/1/2023 at 2:34 PM, DelPiero said:

taj Blue&Me je gotovo neupotrebljiv za pustanje muzike sa telefona

Sa iPhone mozes da pustas muzika sa YouTuba ili svoje liste, Android ne moze. To mi kolega @knezevic76 za iPhone potvrdio kad smo se skoro videli na redovnom okupljanju.

Onda ti ostaje opcija neki stari IPhone da kupiš barem zarad muzike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Axic said:

Sa iPhone mozes da pustas muzika sa YouTuba ili svoje liste, Android ne moze. To mi kolega @knezevic76 za iPhone potvrdio kad smo se skoro videli na redovnom okupljanju.

Onda ti ostaje opcija neki stari IPhone da kupiš barem zarad muzike. 

U pa odlicno, cini mi se da sam procitao tu info bas davno. Super, inace sestra je uzela Deltu a ona ima bas Iphone. Pa cemo probati, valjda ce raditi i na taj noviji Iphone. Hvala na pomoci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...