Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dean9191

Fiat Bravo 1.9 mjet 120cv Abarth linija 2008.

Recommended Posts

Pozdrav drugari, nisam bio dugo aktivan na forumu. Sletio sam prošle godine sa svojom starom Bravom iz 1998. god te popravak nije bio isplativ tako da je otišla u dijelove.
Imam još nešto elektronskih i karoserijskih dijelova. Tako da je sa mojim velikim zadovoljstvom stigao 10 godina mlađi nasljednik.Crni Fiat Bravo 1.9 mjet 120 kavali puri :)
Stvarno sam se oduševio, auto je uvezeno iz Njemačke. Pregledano na dizalici, kačena dijagnostika i po riječima majstora iz ovlaštenog nije lupan. Ima dodatno rađene prednje i zadnje branike , dvd plejer na kojem tač ne radi ali koristim blutut za muziku preko telefona, auto je na crvenim oprugama i Abartovim felugama stvarno stabilno auto.Nema rezervni točak već onu pjenu koju ja ne znam da koristim.Dobio sam i 4 čelične 15-ke feluge.Diskovi i pločice su mu dobre, jedino što moram vidjeti šta je sa ručnom slabo hvata. Na satu ima 226000km.Enterijer sa karbonskim detaljima, sjedišta udobna sa crveno crnim dezenom.Prednja led dnevna svijetla. Jedina mu je mana da je dosta nizak auto za naše puteve.

 

Ubih se zaobilazeći rupe da ne otkinem branik. :)Uzeo sam ulje i filtere za promjenu, nakon toga slijedi veliki servis.Hoću još da zatamnim stakla sa folijom i možda ubacim angel eyes u farove zajedno sa ksenonima. Da li znate da li se jezik na bord kompjuteru može promijeniti i kako ? Sve knjige su mu takođe na njemačkom pa bih volio malo da i to prelistam. Pa da li znate gdje mogu na netu naći u PDF formatu na engleskom ili italijanskom njegovu servisnu i uputstva? I šta mislite za čipovanje ovog motora? Ovo mi je prvi dizelaš pa nemam iskustava sa tim. To bi bilo ukratko to. Hvala i nadam se razmijeni iskustava. Lijep pozdrav svima!

 

IMG_2882.JPGIMG_2884.JPGIMG_2887.JPG

IMG_2888.JPGIMG_2943.JPGIMG_2962.JPG

image.pngimage.pngimage.pngimage.pngimage.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep primerak.Bas sto rece,treba voditi racuna da se branik ne otkine ili ne ocese,posto su nam putevi mnogo dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i dobrodoslica jos jednom ;) .

Deluje lepo ocuvan Bravac, u pitanju je Sport verzija (mozes i da proveris i u ePer po broju sasije - kacket i pragovi, hrom lajsna ispod prozora, alu papucice, profilisana sedista, volan i menjac prostepani crvenim koncem, itd...). Branici su naknadno "radjeni", licno mi na Bravu ne leze prerade u vidu dubokih branika i sl. posto je pogotovo Sport varijanta vec i fabricki diskretno, sportski doradjen i kompletan auto. Cudi me da nema MF komande na volanu, obicno idu u opremi kao i Blue&Me, ima li naslon za ruku?

Za mene takodje na njega bas i ne idu Abarth felne sa Stila. Prvo sto Stilo im ostre, ravne, germanske linije i te felne savrseno leze na njegov dizajn, dok je Bravo sav u mekanim i oblim linijama. Tehnicki, Stilova Abarth 17'' felna ima ET od 41 mm, a Nuova Bravo nosi ET 31mm na fabrickim 17'' (a obe su iste sirine od 7''). Tako da ces videti da je felna za tu razliku u ET uvucenija, sto je prilicno izrazeno uz njegova bokasta krila + uz taj fazon dubokih branika. Da se opet ogradim, sve iznad je cisto licno misljenje, sve je stvar ukusa, nadam se da ne zameras na iznad drugarski napisanom - svakako ti zelim da te lepo sluzi, da uzivas i slatko se navozas sa njim ;) .

 

Upisao sam se pre svega da pripomognem oko par tvojih pitanja - uputstva za Nuova Bravo mozes pronaci u odgovarajucoj sekciji foruma (korisnicko, Sound system, Blue&Me,...):

Ono sto svaki hobista (ako spadas u takve) mora imati za svoj Fiat je i neizbezni eLearn - tehnicka objasnjenja sa crtezima, procedurama dijagnostike, resavanja problema, rastavljanja delova, seme elektricne instalacije, itd.  eLearn se sastoji od 8 RAR dokumenata od kojih se napravi ISO fajl i npr. mount-uje na neki virtuelni drajv ili napravi fizicki CD:

Taj motor je vec odavno poznat kao relativno zahvalan za cipovanje, brojna iskustva mozes da procitas u ovim temama:

Jos jednom, sa srecom i da te lepo sluzi !

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo da se zahvalim na opširnim informacijama i lijepim željama.

Nemam šta da ti zamijerim , lijepo je čuti tuđe mišljenje. Evo od tebe prvog čujem da je ovo Sport paket opreme jer se nisam nešto ni raspitivao jer kad sam ga prvi put vidio odmah mi se svidio. Prvi izbor je bila Alfa 159 ali je preskupa na trapu za održavanje. Danas sam se baš vozio u 166-ici 2.0 V6 turbo i ostao mi je kez samo takav. Ima naslon za ruku samo nisam siguran da li ima tempomat. Danas sam mijenjao ulje i filtere, utorak slijedi veliki servis, ručna, kočioni cilindar, i kugle. Krajem jula putujem na Siciliju a auto ostavljam u Trstu pa ću iskoristiti priliku da potražim prednji most jer nije baš u nekom stanju. Nije hitno ali pošto auto planiram zadržati duže vrijeme pozabaviću se sa tim u toku ove ili sljedeće godine. So ga je izgleda izgrizla. E druga stvar što me brine što je dosta nizak pa razmišljam da ga vratim na fabričke opruge, bojim se otkinuti karter i kućište filter vazduha. Tako da za sada laganini bez pretjerivanja. 
Hvala još jednom , odoh da pogledam ove proslijeđene teme.

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve sto te zanima od opreme, mozes da saznas unosom broja sasije (VIN) u neki online ePer katalog.

Rucica tempomata se nalazi ispod rucice migavaca (na tvojim slikama ne vidim da postoji). Dobra strana je, ako ti je neophodan, da se prilicno lako i povoljno naknadno ugradjuje. Moze cak da se desi i da imas kompletno ozicenje do volana i sve se svodi na kacenje nove rucice i ukljucenje lampice dijagnostikom. O tome imas detaljno u ovoj temi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potražio sam u katalogu i izgleda je Dinamik paket opreme i nema tempomat.Sad da li ima onaj modul kod papučica to ću pogledati. Gledao sam na ibeju nije skup taj modul ali nisam uspio pronaći ručicu. A primijetio sam na dnevnoj svijetlosti na instrument tabli da postoji lampica za tempomat. Uzeće se u razmatranje.Vidjeću kakve su cijene kod italijana. Za sada ne putujem toliko po autoputevima pa mi nije hitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da to sam i ja primjetio. Trenutno ih kod nas ovdje nema puno na auto otpadima, pa kod ovih par što sam našao čekam da mi jave da li imaju i koja je cijena. Jel se farovi zadnji skidaju da bi se sijalice zamijenile ? Nisam imao vremena baš sve da pregledam u uputstvu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da li ja mogu staviti rezervni točak 14-sku sa stare Brave na ovaj model ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha u redu. Znači džaba da ne pokušavam. Evo zanimljivih sličica uz staru Bravu. I ona je isto iz Njemačke bila dovezena. 

 

image.jpegimage.jpegimage.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa kolegom u vezi Abarth Blade Felni.
Lep je autic stvarno, ali po meni iskreno, ove felne kvare izgled, auto je nekako zaobljen i bas mu ne stoje ostre linije felni. Pritom malo ubaceno deluju. To je moje misljenje, ali sve zavisi od osobe do osobe, svi imamo razliciti ukus... Ali ubedljivo ove felne stoje najlepse na stilu.
U svakom slucaju, lep autic i nadam se da ce te dugo i verno sluziti :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove Abartove feluge su došle sa autom, nisam ih ja stavljao. Mislim i ja da bi se mogle naći ljepše feluge za ovo auto za neku normalnu cijenu. Ali nisam ni ja siguran koje bi
mu stajale. Tražim baš po ibeju kakvih ima u ponudi za njega.
Kad bi se našao neko da mijenja za ove moje i da doplatim bilo bi idealno. Šta vi mislite na ove:

 

1. http://www.ebay.com/itm/Dotz-Shift-shine-wheels-8-0Jx18-ET35-4x100-for-FIAT-STILO-IDEA-PUNTO-BRAVO-LINEA-/381959926276?hash=item58ee95f204:g:6f0AAOSwtfhYncTp&vxp=mtr
2. http://www.ebay.com/itm/ALLOY-WHEEL-MAK-ARESE-FIAT-BRAVO-6-5x16-4x098-BLACK-MIRROR-4DC-/361974260022?hash=item544758e136:g:be4AAOSwnONZEE8v&vxp=mtr
3. http://www.ebay.com/itm/ALLOY-WHEEL-MAK-NITRO4-FIAT-BRAVO-7x16-4x98-ICE-TITAN-ACE-/332170064567?hash=item4d56e0f2b7:g:UL8AAOSwDmBY3h5D&vxp=mtr
4. http://www.ebay.com/itm/ALLOY-WHEEL-MAK-ZENITH-FIAT-BRAVO-6-5x16-4x100-MAT-BLACK-108-/382024429825?hash=item58f26e3101:g:iWgAAOSwCU1Y3h3y&vxp=mtr
5. http://www.ebay.com/itm/ALLOY-WHEEL-SPARCO-TROFEO-4-7x17-ET-33-FIAT-BRAVO-4x100-FUMEBLACK-FULL-POLI-2BA-/332237944619?hash=item4d5aecb72b:g:t5gAAOSwIQdZKJYq&vxp=mtr
6. http://www.ebay.com/itm/ALLOY-WHEEL-ADRENALINA-6-5x15-ET-37-OZ-RACING-FIAT-BRAVO-4x100-MATT-BLACK-DI-783-/332231833172?hash=item4d5a8f7654:g:lucAAOSwuMZZI20Z&vxp=mtr
7. http://www.ebay.com/itm/ALLOY-WHEEL-MSW-20-4-7x16-ET-37-FIAT-BRAVO-4x100-MATT-BLACK-FULL-POLISHED-6B8-/361987325586?hash=item5448203e92:g:O2QAAOSw0hlZI2na&vxp=mtr
8. http://www.ebay.com/itm/ALLOY-WHEEL-MSW-24-6-5x15-ET-37-FIAT-BRAVO-4x100-MATT-GUN-METAL-FULL-POLISHE-FA7-/382096213130?hash=item58f6b5848a:g:6WsAAOSwcgNZI2pk&vxp=mtr

 

U ponedeljak sam čekao 3,5 sata na registraciju i tablice. I nije prošlo pola sata nakon toga već 
me policija zaustavila. Morao sam ih počastiti i to solidno. Mogla je biti zabrana 2 mjeseca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...