Jump to content
FAS Goran
uzivalacUvoznji

Brava/Bravo- Utičnica za upaljač, punjač, fm transmiter

Recommended Posts

Imam Bravu 2001. godište i fabrički radio kasetaš. Pošto hoću da slušam i menjam raznu muziku bez ograničenja u vidu kaseta kupio sam fm transmiter koji se ubaci u onu rupu za upaljač ali nikako da to čudo stoji na mestu, stalno ispada i kada se nekako i namesti ispadne na prvu neravninu. Upaljač pak pasuje perfektno, stoji i radi. Kontam da prosto puštam sa mobilnog muziku ali da ne ode baterija da kupim auto punjač pa ga prikopčam ali vidim da su i ti punjači na istu foru onog utikača kao i fm transmiter. Ne znam da li je možda samo izgled isti a izrada kvalitetnija, da li neko od vas ima ubačeno to čudo u otvor upaljača i stoji li na mestu? Da li se pošto je sve to u pepeljari možda nekako može staviti druga ta utičnica, kalup u koji se ubaci punjač, upaljač, transmiter mada ne bih rekao da je do utičnice, rupe?

Edited by uzivalacUvoznji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze,ja imam transmiter xwave... Desi se da ponekad ispadne sam od sebe,ali zaista retko...Neravnine mu ne smetaju,verovatno ti je do upaljaca ili transmitera :/ Probaj da rasiris one kontakte sa strane na transmiteru... btw,kupi usb lepo i ubaci pesme,zasto bi se cimao preko fona da pustas?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispadalo je i meni to, ne tako cesto ali je ispadalo. batalio sam ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je problem što je ležište suviše plitko.

Slično je i kod Punta classic. 

Ja sam u ženin Punto ubacio transmiter i sa leve i desne strane uglavio komadić onih plastičnih podloški koje se postavlju pod nameštaj da se izravna.

Posle toga ne ispada, osim kad ga neko baš gurne kolenom, ali onda vratim sve kako je i bilo i PIJE VODU.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2017 at 9:55 PM, Milan_B said:

Mislim da je problem što je ležište suviše plitko.

Slično je i kod Punta classic. 

Ja sam u ženin Punto ubacio transmiter i sa leve i desne strane uglavio komadić onih plastičnih podloški koje se postavlju pod nameštaj da se izravna.

Posle toga ne ispada, osim kad ga neko baš gurne kolenom, ali onda vratim sve kako je i bilo i PIJE VODU.

 

Baš tako, nisu mi problem ti kontakti federi sa strane, zbiju se oni kad ubacim ali opet nekako izbacuje pa sam uzeo tvoj recept, stavio dva papira-kartončića između i evo dobro drži, cimao ga namerno i stabilno stoji ne gubeći kontakt samo što izludeh tražeći pravi položaj kartončića :-) Sad mi "samo" ostaje to što ne pušta pesme redom nego nekim svojim sistemom koji ne mogu da provalim, probaću možda da stavim redne brojeve ispred naziva pesama ili imate neko drugo rešenje za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i meni, s tim što pušta uvek istim redom. Ako grupišeš pesme po folderima puštaće ti tako. Inače sam igračku vezao gumicom, tako da nemam problema s truckanjem. Ovo mi je četvrti plejer u trećem automobilu koliko te spravice koristim, evo već više od 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, uzivalacUvoznji said:

Baš tako, nisu mi problem ti kontakti federi sa strane, zbiju se oni kad ubacim ali opet nekako izbacuje pa sam uzeo tvoj recept, stavio dva papira-kartončića između i evo dobro drži, cimao ga namerno i stabilno stoji ne gubeći kontakt samo što izludeh tražeći pravi položaj kartončića :-) Sad mi "samo" ostaje to što ne pušta pesme redom nego nekim svojim sistemom koji ne mogu da provalim, probaću možda da stavim redne brojeve ispred naziva pesama ili imate neko drugo rešenje za to?

Proverite da li ste uključili RANDOM funkciju na plejeru.

Kod većine tih jeftinijih transmitera neke funkcije, pa i random uključujete/isključujete tako da držite duže pritisnut taster PLAY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveriću da li je do random opcije mada i meni pušta van mog reda ali uvek istim nekim svojim redom. Probaću da mu nađem caku, možda i namestim sve pesme pojedninačno kao foldere pa da vidim kako će. Gumicu kao držač transmitera sam prvu probao ali ne mogu je dole zakačiti, takve mi nekako šarke na pepeljari. Hvala na predlozima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno mi je da kod tebe ne može sa gumicom, pošto bi trebalo da je sve isto kao kod mene, znači ovako:

 

 

 

 

IMG_20170529_155741.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bravo je imao dvodelnu pepeljaru, mali deo je upaljac a veci piksla, mozda je tako i kod njega

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...