Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav. opet imam problema sa autom. Crko mi je anlaser ili nesto na njemu. Samo  cakce kad hocu da zaverglam ne gasi lampicu za struju. Upalio  sam ga na gurku i pokusao opet na kljuc ali bez uspeha. Pitao Pedju u Indjiji i on nema alnaser, Ako poznajete nekoga ko ima delove za t-jet pomagajte.

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da kupujes macku u dzaku/polovni, ako mozes (moguce i za manje para) da repariras tvoj originalni anlaser?

Moguce da te zeza automat (probaj da ga kucnes sa necim, ako mozes da dohvatis). A ako bi se vec skidalo i rasturalo, odrade ti jos sto treba i imas maltene nov anlaser koji ce bez problema sluziti godinama.

PS: Ako si bas "zapeo" za polovan, pogledaj u ePer po svom VIN koji mu je SN. Pa po tom SN uradi "Compatibility" proveru i videces na koje je sve modele takav anlaser isao. Verujem da tako mozes lakse da ga nadjes, nego selektivno kako si krenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas dok sam otiso kod majstora, usput pustio auto na ler i posle dva km pocele da se pale sve lampice koje postoje, jedna po jedna. Kad sam stigao do skretanja za majstora jedva okrenuo volan posto i servo otkazao ugasise se lampice( abs, servocheck, esp, ) i ne znam sta sve jos i dobi servo itako. Kada sam stigao ugasio ga i probao ponovo da ga upalim , samo je uradio  CAK!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam tako nesto video na Fiat Ducatu, kad je sijao ko jelka za novu godinu, i bio klinicki mrtav. mislim da je isto bio problem sa anlaserom... aj pisi sta je rekao majstor i kako si prosao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po opisanom moguce da imas problem i sa punjenjem alternatora/stanjem akumulatora.

Gasenje serva kao najveceg potrosaca i blinkanje lampica krece u takvim slucajevima (ako je sve ostalo OK i nesto drugo ne vuce struju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da ni kod tebe nema suspleha?

Konstrukcijski je tako izgleda zbog hladjenja, ja sam se zanosio da ga ugradim sa neke druge varijante, ali sam na vise mesta dobio savet da to ne radim. A itekako je korisna stvar u pitanju i za takve gluposti, vlagu i prasinu sa puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan said:

Pretpostavljam da ni kod tebe nema suspleha?

Konstrukcijski je tako izgleda zbog hladjenja, ja sam se zanosio da ga ugradim sa neke druge varijante, ali sam na vise mesta dobio savet da to ne radim. A itekako je korisna stvar u pitanju i za takve gluposti, vlagu i prasinu sa puta...

Nema, i ja se dvoumim sta da radim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsigurnije je proveriti po broju sasije. Samo treba videti da li postoji, a "disabled" je kao opcija, sto znaci da nije isao fabricki.

Kod mene na MultiAir je takav slucaj, proverio sam i sa kolegom na forumu koji je svoj (takodje MA Sport) kupio novog u salonu - isti slucaj. Nije postojao ni fabricki i ne moze da se naruci kao opcija. Tako da sam u mom slucaju odustao od prvobitne ideje, ne bih bas da se pravim pametniji od onih koji su ga tako konstruisali sigurno sa nekim razlogom, a dobio sam identican savet i od par majstora.

S druge strane, da je predvidjen za taj model a nema ga, ne bih uopste razmisljao o postavljanju. Em stiti od vlage, prasine, delom od ulaska zivotinja, sigurno poboljsava opstrujavanje vazduha, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristi Search, pisalo se vec... Odgovarajuce teme:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Nikola 1.6 said:

@Buvac030 Ja oterao auto kod majstora, medjuostalom pitam ga iza ASR i Hillholder, kaze brate zima je to je normalno :D

Izgleda da je navuko neki led negde na senzorima. Danas sve normalno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi put upalio posle stajanja na parkingu ispred firme, ujutru kad sam dolazio bilo suvo uvece je vec napadao sneg. Drugi put u koloni opet po suvom, upalio ugasio nema greske. Treci put ga zagrejao, otisao do stana po nesto i kad sam ga upalio opet greska - pali gasi nema greske. :whistle:   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvarovi i lampice ? Na fiatima i alfama koje sam posedovao nisam imao prilike da ih upoznam! Naravno da sam video mnogo auta sa Jelkicama na ins tabli ali nisu svi Italijani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...