Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Trebalo bi da je sve OK sa linijama, tj, bar fizicki postoje sto se vidi sa slika.

CAN B ti ja na A1 pinu, CAN A na A3 pinu. Na A4 ti je napon i na A8 masa (deblji crveno-beli i crni kabl).

Ovo ostalo sto pominjes su signali za Woofer ili dodatnu antenu, sto najcesce nije potrebno, kao sto kolega rece.

Banalno (ako imas mogucnosti) moze da se pokusa sa nekim drugim fabrickim radijom, da se bar eliminise problem uredjaja.

Nisam se sa tim igrao, ali mozda da se proveri desava li se neka promena na CAN magistralama u dzeku radija kada se aktiviraju komande sa volana.

Treca varijanta, ako se utvrdi da su same CAN linije u problemu ili negde u prekidu - mogu da se dovuku sa nekog drugog mesta u autu (iz Body Compa, sa volana, itd...). Na prethodnom Stilu sam radio kontra - naknadno ugradjivao MF volan, pa CAN linije dovlacio sa radija. Cisto naglas razmisljam, sta su sve mogucnosti, a da mozes sam da proveris...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi to prvo na dijagnostiku i verujem da će javiti grešku na čvoru radija zatim možda odraditi proxy.... Uglavnom bez dijagnostike ništa.

Ako si u prolazu možemo pogledati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E do sada rckao nesto po meniju borda i naso neku opciju "SEE RADIO" stavio na ON i ponadao se da ce biti nesto . A kada sam izasao iz tog menia pisalo NO DISC. Nista ne razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"See Radio" ti je upravo podesavanje da na boardu imas ispis podataka sa radio uredjaja: frekvencija, RDS, broj numere na disku... Izgleda da je kod tebe to bilo ugaseno.

Ako ubacis disk ili prebacis SRC na radio, ispisuje li ti sada nesto na boardu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad prebacim see radio on mi prikazuje pesme sa fleske a sa diska nista, ali probacu ponovo. Cini mi se kao da preskace radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš gledati...body comp ti ne vidi radio, zbog toga ti nerade komande na volanu za radio i nemaš informacije sa radija na ins tablu.

 

Pobogu pa odvezi kod nekoga tko barata sa dijagnostikom kako misliš da će drugačije da proradi?

Nerviraš se bez potrebe nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas svi imaju dijagnostike koje nista ne pokazuju. Vise se zbog toga nerviram. Ne znam gde dsa idem, i kod koga.

Hvala vam ljudi na trudu i sto mi pomazete. Videcu sta mogu da uradim pa se javljam.  POzdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze dobro je!

Bilo bi dobro kada bi mogao na otpadima da zameniš zadnja stakla sa fabričkim zatamnjenima. Atest folije nema smisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste dobro ispalo, super se uklapaju crne skorpije sa crnim felnama i retrovizorima

cool :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada sam video kako to izgleda, bio sam razocaran. A onda probao i zacudio se da nema one knedle na 5000 obrtaja. nego samo cepa. Zvuk manje,vise nije mnogo  promenjen, cuje se neko zujanje. Pozitivan utisak.

Kad bih imao da izmerim sad na valjcima pa da pricam. Mada mi rekose da sad ima 3x veci protok vazduha valjda ima bolje.

Nemam pojma . Mozda sam utripovao.

Zadovoljan!!!

Koje svecice da kupim i na koliko da ih menjam? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja uspeo da skondam idu NGK IKR9J8 ili Denso IXU27. Skupe ko otrov al se zato menjaju na 100,000km. Najjeftinije sto sam uspeo da nadjem su u Tektion online prodavnici iz Nisa, NGK 1450, Denso 1300. Nikad nisam trgovao sa njima pa ako neko ima iskustva bilo bi lepo da napiše :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle godine stavio NGK IKR9J8,sve 4 sam platio malo manje od 7000. Vodi racuna ako ih kupujes u AP Sport-u ili KIT komercu jer imaju neke fals od 1000 dinara komad,bar je to bio slucaj kod mene  kad sam ih uzimao. Zato sam ih kupio u Mass company i evo rade odlicno. Sto se tice filtera za vazduh imao sam BMC sportski,nikakvu razliku nisam primetio u odnosu na papirni osim malo u zvuku ali nijansa je u pitanju. Ja sam doduse skinuo srednji lonac i Pirke mi je napravio zadnji protocni prohromski pa se punto ionako odlicno cuje. Dva puta godisnje menjam papirni i nista mi ne falli,auto isto ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dr. Tuborg said:

180e me je izasao Pirke. Odlicno je uradio auspuh i svi kazu da se fantasticno cuje. Kombinacija auspuha i blow off ventila je pravo uzivanje u voznji.B)

Jel radjen od downpipe-a do kraja ili od sredine? Jel moze neki snimak? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 14.10.2018. at 2:40 PM, Nikola 1.6 said:

Koliko sam ja uspeo da skondam idu NGK IKR9J8 ili Denso IXU27. Skupe ko otrov al se zato menjaju na 100,000km. Najjeftinije sto sam uspeo da nadjem su u Tektion online prodavnici iz Nisa, NGK 1450, Denso 1300. Nikad nisam trgovao sa njima pa ako neko ima iskustva bilo bi lepo da napiše :rolleyes:

E, nasao mi drugar negde 5000 din, 4 kom. NGK. Jel to ok? Rekli mu 100000 km.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...