Jump to content
FAS Goran
skile86

Opel Astra J 2.0 165ks

Recommended Posts

Tako nekako. :D

Rekao bih da trokira. 

To se desava 1 min od paljenja i traje par min. Cim se malo zagreje, sve je ok. 

Ja sam mislio da lupa zamajac, ali majstor kaze da se zamajac ne cuje tako tj da motor trokira iz nekog razloga. 

 

 

Ovo sto se trese slika to je od mrdanja motora. :D

 

 

Edited by neshaoct
popravio YouTube link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da video sam gomilu klipova na netu sa 1.7 motorom i problemom sa senzorom pritiska tj scv-om. Videcemo sta ce ovde da ispadne na kraju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, kakav traktor, divno prede :D Da li dijagnostika (ako je kačena) išta očitava od parametara da je sumnjivo ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni palo na pamet, samo jos da vidim kako se to radi. :-)

9 minutes ago, ISV_01 said:

Ah, kakav traktor, divno prede :D Da li dijagnostika (ako je kačena) išta očitava od parametara da je sumnjivo ? 

Ono sto sam ja uspeo da ispratim na dijagnostici je u redu. Trazeni i dobijeni pritisak u railu se gadja 99.99%. Razlikuje se malo trazeni i dobijeni boost pressure, ali mislim da to nema veze sa ovim problemom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šanse da je SCU, to bi se jasno videlo na dijagnostici, i ne bi prestalo zagrevanjem motora.

 

Pre mi se čini da treba neka rekalibracija ("Relearn") jer je ECU verovatno kompenzovao za prljav EGR, MAP i MAF...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem ti je vezan za sistem ubrizgavanja svakako, moguce da je neki od konektora, jer se otpor struje menja sa temperaturom, to je bas malo, u teoriji zanemarljivo, ali znam za par slucajeva gde je to bio problem.

 

Sa druge strane moguce da je neka od dizni malo losija i da stopa malo kada je hladna.

 

Najbolje bi bilo ako imas nekog bosistu dobrog u kojeg imas poverenja da te nece odrati i naplatiti nesto sto je ispravno da pregleda dizne, vidi kakvi su konektori, elektronika u dizni, kakve su korekcije na probnom stolu itd.

 

Testiranje svih dizni te kosta tipa 50-60e i par sati vremena, a imas posle crno na belo stanje stvari.

Plus ih ocisti bosista svakako bolje nego bilo koji aditiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam svakako planirao da odradim tj da proverim dizne pa da i sa njih sklonim sumnju, ako je sve u redu. 

Ovo sto si napisao da je potrebno naci dobrog a postenog bosistu je kljucno. 

Neki predlog?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, skile86 said:

Neki predlog?

Opet ja :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se jasno vidi da prekida - secka a moze biti svasta ovako napamet, lici na regulator, diznu samu ili konektor ili neku glupost totalnu. 2.0 je to , svasta moze da bude :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au da, ovaj ga bas lupeta... :mellow:

 

Menjao sam gumicu, ali sve sto ona uradi je da skrati vreme trajanja lampice, mislim bar ono sto mozemo da primetimo na prvu. Ovo da si nam pokazao klip pre zamene gumice - ja bih ti rekao -ovo nije do toga-...ali u svakom slucaju dobro da si gumicu zamenio. Vidi se i na slici da je gotova. Ja planiram da je menjam na svakom velikom servisu, tj evo sada za nekih 15-ak hiljada

 

Mene kada je zezao konektor na dizni, rad motora je bio skroz polupan naravno, ali bez ovih nekih udara sa klipa, i jedva sam auto dovezao iz NS do Karlovaca...

 

Ja ovde tipujem na sami diznu bas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio da se ovo desava zbog gumice tj nju bih svakako zamenio. Citao sam da kada ona izgubi svoju funkciju, radilica se "podmazuje" vazduhom umesto uljem bar neki period. Video radilicu na 2.0 Sediciju koja je sva u risevima a stradala je zbog gumice. I meni mirise na dizne nazalost, tako da ce to svakako ici na proveru, samo da smislim gde. Mislim da je bolje da odem u neki servis gde oni skidaju dizne, kako bi mogli i konektore da provere. 

12 hours ago, Ivan said:

Opet ja :lol: ...

Pera lozac. Kad ja uzmem MA motor nadrljao si. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi bas kod bosiste, da ih on skida, jer onda nemas posle problem na relaciji majstor-bosista, nisu dobro montirane i/ili iskodirane, nije ovo, jeste ono.

 

Kada dobijes od bosiste papir sa stanjem svake dizne crno na belo onda ces videti sta i kako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, skile86 said:

Pera lozac. Kad ja uzmem MA motor nadrljao si. :D

Nemoj samo taj, kazu najgori... Imas Vagenov TFSI koji se proslavio :lol: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se pominju gumice kartera pa reko da iskoristim priliku da pitam ako vlasnik teme nema nista protiv:)

Interesuje me da li taj "problem" sa gumicom kartera postoji i na 1.6 mjt varijanti? Znam da je blok drugaciji ali su neka resenja slicna ako ne i ista...

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel veliko cimanje da se ta gumica zameni, cuo sam nesto da menjac mora dole a mozda i ne?

Razmisljam da na malom servisu to odradim, uglavnom ja nemam nikakav problem u radu i nista mi ne izbacuje na tabli vezano za to. Jedino sto mi se lampica ulja pri prvom paljenju ne ugasi trenutno vec posle oko 2 sekunde.

Mislio sam da uglavnom na 2.0 motorima menjaju te gumice a za 1.6 ne znam...

 

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, S.V.E.T.A. said:

Jel veliko cimanje da se ta gumica zameni, cuo sam nesto da menjac mora dole a mozda i ne?

Razmisljam da na malom servisu to odradim, uglavnom ja nemam nikakav problem u radu i nista mi ne izbacuje na tabli vezano za to. Jedino sto mi se lampica ulja pri prvom paljenju ne ugasi trenutno vec posle oko 2 sekunde.

Mislio sam da uglavnom na 2.0 motorima menjaju te gumice a za 1.6 ne znam...

 

 

Ma kakav crni menjac...nije ni na istoj strani motora...

Skida se karter i gumica je odmah tu. 

U principu nije velik posao ali nije bas ni za Do-It-Yourself.

 

Ok je ako se ugasi za 2 sekunde...ali kad bi je skinuo pa uzeo u ruku video bi da bas i nije gumena kako bi trebala biti...s obzirom da je ti vec jednom nisi menjao od kako su kola kod tebe.

Kazem videcemo kakva ce moja biti, planiram da je menjam posle 60-ak hiljada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...