Jump to content
FAS Goran
Djulijano

K: letnje gume 225 50/45 R17

Recommended Posts

Sa koliko mm sarom ocekujes  gume s obzirom da je jedna  rasna guma u dimenziji  225/50x17 oko 15000 dinara a Michelin cak 18500 dinara?

Pitam zato sto imam 4 gume Bridgestone Turanza ER370 iz prve ugradnje  iz 2014 godine sa dubinom sare od 4.9-5mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imam ja dve odlične letnje 225/50R17W Dunlop SP Sport MAX (Run Flat)

Dubina šare oko 5,7mm

DOT0615

60 Eur/par

Može besplatna montaža i balansiranje kod mog majstora da bi se uklopio u cenu ;)

Edited by Zoxy

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, beli_Punto said:

Ima i 2 za 15 hiljada, ne mora jedna... 

 

 

Screenshot_20170524-063614.png

Ima al  ako nisi video ili mozda nisi razumeo sta znaci rasna guma  ja sam pricao o Premium brendu a ne o Tigru i kinezarama tj gumama donje klase koje upravo toliko kostaju jer  su neke i opasne po zivot kad se voze po kisi.

S obzirom da Djulijano  hoce da da citavih 3050 dinara po komadu  moje je pitanje sta ocekuje za te pare jer se nije izjasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule, nije rasna guma ono što ti predstavljaš ovde, što je staro 3 godine i prešlo 100kkm, a košta više nego nova. 

 

Na premium automobile se stavlja premium brend, na ovu našu sirotinju, tigar završava pos'o, a da se neko normalan pozabavi time, polovne gume iz uvoza koje još mirišu na novo bi bile zabranjene. 

 

Dule, jel si vozio nekad mareu i reklamirao ground zero? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gume su mi potrebne za dvoosovinsku prikolicu za prevoz kola,pa su mi na njoj felne od bmw-a i trebaju mi neke solidne gume oko 6mm ,moze i sa starijim dotom,tako da je 100e za tako nesto vise nego korektno,a sto se tice novih guma ima recimo guma i za 4800-5000din (Riken,Tigar,Nexen,itd),tako da nas sirotinju budzet primorava na nesto jeftinije,a svi mi znamo i za mishelin od 15000din,i pirreli F1,tako da nemo potrebe objasnjavati sta i koliko para,lepo pise do 100e pa oni koji znaju o cemu pricam oni i nude...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2017 at 6:49 AM, beli_Punto said:

Dule, nije rasna guma ono što ti predstavljaš ovde, što je staro 3 godine i prešlo 100kkm, a košta više nego nova. 

 

Na premium automobile se stavlja premium brend, na ovu našu sirotinju, tigar završava pos'o, a da se neko normalan pozabavi time, polovne gume iz uvoza koje još mirišu na novo bi bile zabranjene. 

 

Dule, jel si vozio nekad mareu i reklamirao ground zero? 

 

Veciti kontras!

Ne Dule nije glup i zna sta je premium ali izgleda da ti ne znas.

Polovna premium guma sa 5mm stara 3-4 godine je bolja nego to sto si ti predlozio jer ce trajati isto ali ces imati bolje lezanje i kocenje na putu.

Da ne spominjem mogucnost da ti guma dobije deformacije po bokovima posle svega godinu dana i da bruji kao da ti je lezaj otisao.

Ocigledno nisi promenio  mnogo guma dok mozes to dvoje da poredis.

Jos spominjes  100k km? Da je i iz sprdacine,mnogo je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka guma može da se deformiše, čak i te tvoje što još mirišu na novo. 

 

Opet pričaš neke bajke, kao u slučaju automobila koje prodaješ. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su za tebe bajke a za druge realnost.

Premium guma ostane duze godina meka i samim tim  duze godina ce bolje lezati na vlaznom putu i imati bolju upravljivost.

Premium guma ne moze tako lako da dobije deformacije na bokovima dok recimo kinezare koje god da uzmem da pogledam polovne imaju te deformacije iako su mlade i imaju saru 7mm.

Premium guma se pogotovo odrzai na jacim i vecim automobilima pa verovatno ti zato i ne znas mnogo o takvim gumama.

Kad ih se budes namenjao kao sto sam se ja i neki drugi clanovi  onda ces shvatiti u cemu je razlika.

I ovo nije tema za raspravu nego oglas tako da sta god ti dalje pisao da udaris kontru ja ne odgovaram jer necu da se spustam.:sleeping:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja 225 45 17 goodyear eagle f1, dot je 13, dve su 3, dve 4mm, dam ih za 50e sve 4 :)

Samo ih moram skinuti sa felni, to mi je set viska, came mi dve godine vec
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...