Jump to content
FAS Goran
mali_zmaj

Moj stroj - Fiat Idea 1.3 MJet

Recommended Posts

na Ideji odrađeno i lakiranje,ne kompletno,već gdje je bila kvrcnuta i izubijana,naravno posljedica gradske vožnje i parkiranja po gradskim parkinzima!!  e sad je vrijeme da se malo odahne,i da se koncentrišem na motocikl,koji je  jadan dočekao i svoj red......,i to ove sedmice....!!  :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idejica najnormalnije došla do Grčke,i ako bog da vratit će me do Banja Luke!! Krstari lagano autoputem 120km/h i to joj je komforna brzina..Šta da velim,a da je ne ureknem!!! Mali veliki auto!!!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo opali, ide mala 160 po satu opušteno, malo joj treba više vremena, ali može. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, marko.jovanovic said:

...malo joj treba više vremena, ali može. 

Taman ima dovoljno zaleta do Grčke :D:D 

Skroz je ok 120 Km/h, sve i da se hoće autoputem brže teško se može držati dugo tako jer pun je put Turaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma preopterećen je autoput,a i nije neka sreća u prvom djelu,ajd ona nova dionica je ok,al ovo prije nje tanko!! Za ovo malo sam se nagledao mogućih saobraćajki,i prošao pored one gdje je bilo i poginulih!! Najbolje požurit polako!! :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma samo opusteno,idete na odmor,nigde netreba zuriti,a za Ideu je sasvim ok 120 na sat,opustena voznja,uzivajte,a Idea je pun pogotak za Fiat,oni treba ponovo da urade mali MPV,sa sjajnim malim turbobenzincima,al i novom generacijom mjet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogođen autić,i dalje se divim i iznenađujem kako sve radi,što se tiče dugmića,elektronike..,ja sam jedini problem imao sa Cd jedinicom,i to bi bilo to!! I da ne živim,gdje živim,da su vlasnici prije mene redovno servisirali auto...,bilo bi sjajno!! ovako sam ja uhvatio i utegao sve!! I očuvana unutrašnjost!! I nedostatak korozije!! Uboli su ga sa ovim modelom!! bilo bi dobro da naprave ovako nešto,mada mislim da se napušta ovaj koncept!! "A" klasa merc. više ne postoji.. itd.. Neki jači motor,benziski..,uparen sa plinom,ili hibridni...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami iznenadih se kad otvorih haubu,a ono na etiketi od zamjene ulja piše slijedeća izmjena 220 000,a ja na nekih 219 000, generalno uvjek me utrefi promjena ulja početkom ljeta,al ove godine sam prepolovio izgleda... Vozilo se....

 

76fcc3cb7b10e2e2e9f54be303616f34.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad 10 000 nekad 11 000,jel mi je to bila prosječna pređena kilometraža..,na godinu dana!! Mislim da se na zamjeni ulja ne treba kalkulisati,auto više nije novo.. A ove godine je bilo dosta autoputa,Grčka,Hrvatska,nešto i Srbije,a i po B i H sam imao dosta vožnje...

poslato sa rupovke uz pomoć kurble

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa žaljenjem moram da kažem da je Idea prodana,jednostavno godine joj prolaze,kilometri se gomilaju a cijena joj pada. I došao sam do zaključka da je vrijeme za prodaju! Idea me opet prijatno iznenadila i veoma je brzo prodana po očekivanoj cijeni. Malo me i zeznula ostao sam bez auta brzo,a mislio sam neće se brzo prodati. Ali sjajan mali veliki auto je otišao prvom kupcu koji se javio. Bez obzira na sve samo imam riječi hvale.

Smiješi mi se jedna Opel Meriva sa 120 konja,sa pređenih 66 000 hiljada,od prvog vlasnika,tj, vlasnice iz Opelovog servisa,vjerovatno auto zamjenjeno staro za novo,sa urednom servisnom knjigom. Ali to ne znači da neću nastaviti pratiti forum.  I podijeliti svoje iskustvo sa Fiat Ideom,za koju mi je stvarno žao što Fiat nije nastavio proizvodnju,i dobru koncepciju i zamisao. I dalje mislim da je jedan od boljih Fiatovih automobila.  Ako ima tema o Merivi,ako realizujem kupovinu,nastaviti ću dijeliti iskustva! Nadam se pozitivna!!

 

Edited by Ivan
Sredjen format teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, mali_zmaj said:

vrijeme za prodaju!

sta ovo znaci? da li godiste diskvalifikuje auto? ako je auto ocuvano, ispravno, vlasniku se svidja, kakve ima veze jel 2012 ili 2005 godiste?

oces li prilikom kupovine da planiras auto koje se moze prodati?

ljudi ne kupe auto, vec planiraju njegovu prodaju...

meni je realnije reci, ocu da zamjenim auto, dosadilo mi je.. zivot je kratak, sve ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže , godište uopšte ne diskvalifikuje auto..,ako precizno pročitaš tekst vidjet ćeš da mi je žao što Fiat nije dalje nastavio sa proizvodnjom tog auta. Ja sam ti kao i svaki radni čovjek ovisan o kreditima. I to je jedini način da kupim auto,renoviram stan itd...   Tako da mi je taj novac za koji sam prodao Ideu dobra osnova da se puno ne uvaljujem u kredit. Tako se i desilo,moje dobro održavanje auta  i sveukupna očuvanost,,su prodale auto vrlo brzo. Mislim da ti je jasno da vozači Fiata,Lancie,Alfe,Renoa itd... ne razmišljaju o prodaji kad kupuju auto. Da sam Golfa ili Mečku kupio pa  prodao..,onda bi ti bilo jasno.  I naravno da ti je valjda jasno da će se uz sav moj trud auto krenuti kvariti,što zbog lošeg goriva,loših puteva itd...  Ja sam zavolio taj auto,i jedino što mi je zamijerka što nije benzin. Ali kad sam ga ja uzeo nije ih bilo u datom momentu. Bila jedna koja je bila uništena..,benzinska,jedna 1,9 dizel koja je bila u vodi negdje i moja..  Nažalost auto je postala potreba,nije luksuz,da je luksuz i da  ja imam love,vozio bih Lanciu Deltu Integrale HF!!   Eto nadam se da ti je sad jasno zašto sam prodao auto. +

 

Vidim imaš Renoa 4,vidiš ja obožavam taj auto,ali nemam garažu,da si kupim jednog,i sredim,i nemam love da održavam i registrujem dva auta!! 

Ovaj auto što ću kupiti je čista potreba kao roditelja dvoje dijece,kao što je i Idea bila.  A motocikl koji vozim mi je hobi i uživanje!!  

 

 

Edited by mali_zmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...