Jump to content
FAS Goran
mali_zmaj

Moj stroj - Fiat Idea 1.3 MJet

Recommended Posts

SAD sam skontao... Pomešao sam te sa milan_zmaj   :D:D:D    :P

 

jedan zmaj, drugi zmaj, imate te 'donje crte', jedan mali drugi milan i ja mislio isti čovek... Jbg, sorry!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali apdejt,ima tema al i ovdje da ubiljezim,rjesen CD uredjaj,tj. zamjenjen,rjesen mikroprekidac na gepeku,naruceni ispucali ukrasni kederi prednje sajbe!! 90 eura set,uhh boli,al mora se!!  Sad kad i zamjenim te kedere,kako ih je najbolje sacuvati od ponovnog pucanja,glicerin,vazelin..praseca mast?  Ko zna nek napise!   ;)

 

E jos da se oparim i da rjesim navlake za sjedista...   Poslije otp. pola godine voznje sta da se kaze..,sve vise i vise, mi se svidja mali veliki auto. Privikavam se na malog dizela,nisam ocekivao neke velike brzine,niti mi trebaju..,bio na moru,odradio par putovanja,moze i po autoputu...,po magistralama,al napravljena je Idea za grad i to se vidi!!  Meni svakako odgovara!! Jos posebno kako sam je utegao i sredio!  Par sitnica ostalo,nista bitno,vizualne prirode..,citaj limarija..  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala !! Nisam neko ko moze da se vozi,a da nesto lupka,struze,zvoni!! Radije necu ni voziti ni posjedovati auto,motor!  Takav mi je i stari. Sjecam se da se zadnji dinar davao za lamelu za stojadina,onog de luxe,sa fiatovim motorom,u Trst se islo po lamelu!! Zivjeo sam u Puli,pa to i nije bio problem!!  Neces vjerovati,bio sam krajnje nervozan dok nisam rjesio CD recimo.  Strasno me to nerviralo!!  Bolest,al sta da se radi!! Kao Stevo Zigon u Majstorskoj radionici!!!  :D

Edited by mali_zmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravo,bas mi bilo cudno za CD plejer,slabo oni crkavaju,al desi se,ovde ih ima za 30 ,40  eura,a u Banjaluci verujem da se tesko moze naci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idea je mali porodicni auto,nema ih puno slupanih ,pa samim tim i nema djelova po otpadima!! Neces vjerovati,lafetu sam narucio u radnji,koja ih je narucila iz Zagreba!! Kederi na sajbi samo u ovlastenom Fiatovom predstavnistvu. Ima nekih otpada u federaciji B i H,koji imaju koju u djelovima,al u R. Srpskoj ih slabo ima za djelove!! Ima masa ljudi koji pojma nemaju koji je to auto!  Uglavnom utegao sam je za sebe i to ne gledam kao trosak!! Uzivam u voznji!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci za nevjerovati,odvezes auto na pranje,i sivonje mi utjeraju mikroprekidac u vrata..,znaci toliko je stisnuo mikroprekidac da ga ubio...  Ajd opet na popravak,vise me sramota majstora!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenjen i lanac,bio razvučen,nisam htjeo rizikovat da pukne negdje i napravi kuršlus..... Auto bolje vuče,vjerovali ili ne...

Nisam mislio da zamjenom lanca može da se dobije malo na vuči,ali može..,i usput riješena neka mjesta gdje je lagano curilo,tj.slinilo ulje..  Motor je sad čist kao apoteka...  Neki kažu to se ne mjenja,neki kažu mjenja se na 150 000km,a meni na satu

200 000km,tako da nisam htjeo da čekam da krene da zvrlji,pa da ga mjenjam... Očekujem i kvačilo da mjenjam,u narednih godinu dana... Lagano je utežem..,malo će i limarija doći  na red,itd..,itd..,nisam rješio presvlake,puno novca mi traže ovdje,a nikako da me nanese put do Bg-a,na više dana,pa da pokšam to da riješim...

 

idea.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sređujem je sebi,nikad nisam imao onu računicu kad kupujem auto,računam već o prodaji... Volim da mi sve radi,da ništa nije masno... Jednostavno znam da mi se uloženo neće vratiti..,ali mi nije ni bitno..,auto će da bude kod mene još par godina i mora biti uredno. To je moj kont,i takav sam. Ima nekih stvari koje nema šanse da riješim,kao npr. zaštita motora sadonje strane,al to jr na otpadima polomljeno uvjek. Sređujem auto kako mi finansije dopuštaju... Tako mora...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/28/2018 at 7:21 PM, mali_zmaj said:

 Ima nekih stvari koje nema šanse da riješim,kao npr. zaštita motora sadonje strane,al to jr na otpadima polomljeno uvjek.

evo da malo pripomognemo. ne znam posto je na otpadu, ali mislim da ni ovde nije skupo ;)

 

Screenshot_19.jpg

http://www.autodragstor.rs/lancia/musa-350-0604/musa-350-0604-0107/lan-musa-zastita-motora-vidi-ft1331910

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ja sam tu kupio pre jedno 2 godine. Nije se polomila, al mi majstori svaki put pominju rodbinu kada treba da se skine i vrati, jer se rupe loše gađaju, pa moraju da rade samorezci i vezice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti izbusi rupe pored :D

ja moram isto da uzmem za musavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I napokon crklo kvačilo,otišla Idea da se i to zamjeni!!  Zašto napokon,rekao bih da se čovjek veseli trošku i nevolji..,ali situacija je ovakva..,da u svemu lošem ima dobroga ,dokazala je  Idea,kvačilo nije crklo na godišnjem,nego je pošteno dovezla vlasnika kući,i otišla opet van države i tek onda na par kilometara od kuće ciknulo kvačilo!!  Javljam kakavo je novo kvačilo kad se lego kockica vrati sa servisa!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvačilo mekano kao mlijeko,brzine upadaju kao po šinama..,kako treba i dolikuje..,stavljen LUK-ov set,plus još neki cilindar što ima dolje pojma nemam... ,ulje u mjenjaču... cifra sa komplet setom,uljem,cilindrom i rukama 210 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po treci put na praoni mi utjeravaju mikroprekidac od gepeka..,i s...avaju ga!!  Znaci znam da je kilav i dam im privjesak,i kazem otvaraj na privjesak,mikro prekidac kilav i krpan...,ali djaba ....,preuzmem auto..,ne gledajuci gepek..,i sutradan imam sta da vidim..,i sta..,zovi otpad ,brza posta,stigao prekidac sa sve lajsnom,tj. rukohvatom..,i sve je puno tvrdje i kompaktnije,nije krpano..,jos samo da montiram..,doduse krive boje..,al sta je tu je...  Znaci djaba pricati..,govoriti,sjede na usima!!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...