Jump to content
FAS Goran
mali_zmaj

Moj stroj - Fiat Idea 1.3 MJet

Recommended Posts

Hvala,trazio sam da unutrasnjost bude uredna,a i izvana je ok. Moram negdje uganjat presvlake,mada pojma nemam da li prave,tj. prodaju presvlake za zadnju klupu koja ima tri djela..?  I moram uganjati keder,na prednjoj sajbi,malo je ispucao od sunca ovaj moj,mislim ne pusta vodu,ali planiram zadrzat auto,pa zasto ne srediti i te sitne gluposti...,ako znate gdje ima u BG,posto cu do istog za nekim mjesec dana..,dajte link ili broj telefona.

Edited by mali_zmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko bi pomislio da je tema @Markobgd :lol:

 

@mali_zmaj dobre presvlake po meri imaju u Piramidi na Novom Beogradu, oko 100 evra su. Isto tako, na Bubanj Potoku dolaze Novosađani subotom koji isto imaju po meri presvlake za 30-40 evra ali ne znam kakvi su sa Ideom

 

@werp690 pratio sam temu, a uvek se iznenadim odnosom cena/kvalitet kad stigne roba. 

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicna Idea,bas ocuvana,a presvlake imas na buvljaku na NBG,imam negde njihov broj,poslacu vam,siju po meri,meni su odradili vrhunski

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa fabricko ulje za ovaj motor je Selenia WR a za presvlake evo ti broj pa se cuj sa covekom  0641212113 Predrag,meni su odradili na musi i sjajno odradili posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!! Nazvat cu covjeka prije no sto krenem za BG,ako nije tajna koliko ti je naplatio,i imas li fotku,ili temu ovdje na forumu gdje se vide presvlake!!??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grk u Pancevu...Stoje kao prvog dana,nisu mrdnule.Odes kod njega izaberes dezen,oni sasiju na licu mesta,namontiraju i izgleda bukvalno kao novo sediste.Imas u mojoj temi na pocetku(onoj u kojoj si predstavio stroj) 6000 dinara je bilo ako se dobro secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje?  Cuju mi se neke oscilacije,da ne kazem blago lupanje,i to najvise na brzinama izmedju 60 i 80kmh,sto se brze ide to se ubrzavaju i zvuk se usitni i manje se cuje,uslijed vece brzine predpostavljam,bila mi je zadnja feluga kriva,ispravio,gume nove izbalansirane? 

 

Probao sam dve ,tri Ideje i isto sam cuo,manj ili vise,jel im to neka mana,falinka..,javnite ako ste se susretali sa istim problemom!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mali_zmaj

 

Ako čuješ lupanje kad prelaziš preko rupa onda ti je nešto od vešanja popustilo. 

Ako čuješ buku dok se voziš onda je to sasvim druga stvar. Ako je buka vezana za broj obrtaja pokušaj sa nosačima motora ili auspuh. Ako je vezana za brzinu kojom se krećeš ležajevi ili gume.

 

Inače, tema na kojoj smo lsuži da predstaviš auto, ne i da pitaš sve što te zanima...jer tako praviš ''kupusaru'' od teme. :D 

Za tehnička pitanja imamo čitav deo Foruma:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/18-tehnička-pitanja/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče zmjenjeno ulje,svi filteri,dva diska,sa pločicama....,i još neka sića....,a servisiran i alternator i kupljen nov akomulator,i gume prošli mjesec!!!

 

Slijedeće sedmice mijenjam lafete obe,lezaj poluosovine,lezaj u tocku lijevom,sirenu..,crkla,ulje u mjenjaču,permant....,pa kad se to odradi ide tzv. špura...

 

I to je to,nadam se...,onda godišnji.......

 

Kako sve to,pa lijepo,kod nas ljudi imaju lošu naviku da prestanu servisirati auto čim ga stave u oglase!! a putevi nikakvi,pa onaj ko kupi,mora uložiti da bi ga utegao 100%...

 

Ja kad sam probao auto čuo sam samo ležaj..,al kad se majstor kasnije podvukao....!  Ali nisam nezadovoljan,sebi ga utežem...

 

Jedino me boli što nemam zadnju dasku od prtljažnika,i nema je ovdje za naći,nema puno Ideja ovdje po otpadima!!  Tako da ako ne nađem pravit ću od MDF-a 10mm i presvuć nekim tepisonom crnim..

 

I interesantna stvar! lafete ne pašu od ničega,i moraju se naručit,i koštaju 310 maraka ili ti 155 eura obe!!! Jedva sam ih našao kod nas!!

 

Mali apdejt!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast samo napred,to ti je Fiat Ideu il Lanciu Musu voziti u Bosni to ti je kao da vozis Ferarrija u Beogradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovdje se klanjaju samo golfu dvici,cetvorki,petici..,pasatima i meckama!!  Kako u RSu tako i Federaciji B i H..,ja sam se nekako primio na fiata i drzi me stalno.... Vec cetvrti koji imam u posjedu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mali apdejt...

sve pozamjenjivano,kao što sam najavio,ništa sw ne čuje,auto ide kao po loju... još par nekih semeringa i "O" ringova...,ništa ne curka više..,još samo bagoviti Cd Tuner da rješim...

poslato sa rupovke uz pomoć kurble

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio na godisnjem,auto odradio perfektno,potrosnja smjesna oko 4 litre na otvorenom....,sta reci vise..,ostali kederi na sajbi da se zamjene,ispucali,brisaci,dosli na svoje,gume zimske komada dva,i zima ide i gume unutrasnje umjesto tepiha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ostvario po bordu potrošnju oko 4l/100km - jednom. Uglavnom mi je 5-5,5l, na auto putu 6l i više, u stvarnosti bez 6l nema priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...