Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dellas

Audi A3 8L 1.9 TDI

Recommended Posts

Evo da predstavim svoje trenutno prevozno sredstvo posto ima nekih vagenovaca ovde pa mozda dobijem koristan savet :) 

 

Kazem prevozno sredstvo jer je kupljen upravo iz tog razloga, da posluzi neko vreme kao prevozno sredstvo, nemacki hladno i bez emocija :)

 

Ono sto je najzanimljivije kod ovog auta je njegov motor, 1.9 TDi 130ks 6 brzina, jako zivahan posevno na nekih 2-3000 rpm. Pored toga vrlo ekonomican, da ne kazem upaljac...

 

Pored toga bih pohvalio par detalja kao sto su zvuk zatvaranja vrata, el sklapanje retrovizora, fabricka muzika koja radi jako dobro, odlicna izolacija i lakoca u voznji.

 

Naravno moram mu i zameriti neke stvari kao sto su kasetas u 2002 god ? O.o Bord comp u 2002 god? O.o (saznao sam da ni aktuelni model A3 2017 god nema bord u nekim tdi modelima i frapirao se) 

 

Ne bih ga uporedjivao sa nekim kolima koja nisu za poredjenje sa njim (BMW), ali mogu ga uporediti sa nekim koja sam ranije vozio i koja jesu (stilo i megan npr). Definitivno je neuodobniji od oba, ali su vozne karatkeristike, kvalitet materijala kao i izolacija na strani audi-a. Takodje treba spomenuti sjajan gepek, mislim da je daleko veci nego kod konkurencije (mozda bar vizuelno, ne razumem se u te litre i sl).

 

Sve u svemu za sada deluje kao jako rentabilno prevozno sredstvo, videcemo :)

 

Par generalija:

Godina proizvodnje 2002;

Motor 1.9TDI PD 130ks 6 brzina;

Uvoz 2017 178 000km (ne znam pravu km - auto kupljen na placu u NP);

Model sa 5 vrata

Oprema nekako promesana ima npr dig.klimu i el.sklapanje retrovizora kao i 4 podizaca, a nema kozni volan, naslon za ruku...

 

Planovi: Dok je kod mene osim servisa, poliranje farova, fabricke 17ice obavezno i manje vise nista vise :) Dobro mozda, trokraki kozni volan

 

Nekih slika posebnih nemam, bice ovih dana...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj model se pojavio '96 i tada nije baš da nije bio lep, sećam se vrlo dobro


Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo druzenje, auto stvarno za preporuku, ko ne boluje od nekog "fensi" dizajna.  Ali sve sto je lepo kratko traje... ode audi, kaparisan 320d e46 restyle touring, pa da vidimo :)

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...