Jump to content
FAS Goran
Lj_ubica

Fiat Marea St.Moritz 1.9 diZLO

Recommended Posts

kasko za vozila 10+ godina je 160e ako placas u kesu, bar bio za Forda C-Maxa

 

On 1/20/2021 at 4:33 PM, Ivan said:

Odavno ja rekoh - kao naredni auto vecini forumasa vec po defaultu ide ili Francuz ili Nemac. Pa birajte :D .

pa Fiat je u bunaru sa ponudom u srednjoj klasi vec godinama, sta nam drugo ostaje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/21/2021 at 11:35 PM, danijel55 said:

Japanci i Koreanci :D

 

16 hours ago, igor0511 said:

Meni je jasno da se i trziste menja i da nece vise biti “peri-deri” automobila, ali je stvarno zabrinjavajuce kako broj vozaca Fiata opada. Gledam po forumu samo, jako malo ljudi i dalje vozi Fiate. 
Nekako je za entuzijaste koji vole motor i voznju malo ostalo u italijanskom taboru. Jos poneka Giulietta novijeg godista i da se nadamo da ce Giulia i Stelvio biti jeftini polovnjaci

 

ja ženi uz'o Mitsubishi Colt 1.1 2007 godište sa 5 vrata, japanac sa 113kkm sa placa, uradili mali servis sa svećicama i kupio gume. PK kaiš nisam dirao jer je original i ništa drugo nisam dirao, kočnice bile dobre, antifriz nisam menjao, hladnjaci ok, sajle, senzori, sve na svom mestu. U međuvremenu prodao Forda i samo drljamo ovog. Za god dana prešli 12kkm, zamenjene dve sijalica i sad je počeo da se čuje konus auspuha (trocilindraš je*i ga). Previše od njega :) Tako da još postoje peri-deri auti, samo ih treba naći.

 

Isto tako ne bih bežao ni od Honde Jazz, kod nas u zemlji postoji fin broj poklonika Honde , tvrda struja kao VW a isto tako ima fin broj servisa što nije nimalo loše

 

 

12 hours ago, andreja.micovic said:

I meni je zanimljiva Altea XL, nije mpv, nije suv, nije karavan...

https://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Altea

The SEAT Altea is a compact multi-purpose vehicle (MPV)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste najvise MPV, ali opet ne mogu ga staviti u grupu sa Multiplom, Zafirom, C-Max, S-Max, Touran... Nekako nije toliko zasecena pozadi, nije toliko cetvrtasta, zaobljena je...

Ako bi poredio dimenzije onda i delta ispadne MPV (malo je duza i malo je niza a slicno im izgleda karoserija)
image.thumb.png.ec37c41cb1d07d798e5d22f8359a58fa.png

delta je hatch, altea mpv

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, andreja.micovic said:

I meni je zanimljiva Altea XL

+1, iako nisam poklonik tih povisenih klirensa i tezista, vrlo interesantan autic. Cak je i enterijer lepo koncipiran.

Pre nekih 7-8 godina, imao sam ponudu za Mk2 FR Leon 2.0 TDI, u zamenu za Stila - ono sto je kod Leona i Altee slicno i sto mi se jedino nije svidelo - a to je kvalitet i sam izgled instrument table. Dosta je neke tvrde plastike koja deluje bas plasticno :) , secam se da mi se nije svidelo i sto su komande klime skroz gore, a multimedija (na tom primerku) dole. Pa je ono sto mnogo cesce koristis zatureno dalje od pogleda, nije mi se svidelo ni kako je dizajniran deo iza menjaca. S druge strane, odlican, nizak i ususkan polozaj sedenja, sama koncepcija table koja je prilicno visoko, visoke linije prozora, odlicno profilisana sedista, vrhunski menjac, isao kao mecava posto je bio blago cipnut...

Sve u svemu - vrlo dopadljiva i funkcionalna vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja isto gledam tu Alteu već godinama jer mi se dizan BAŠ sviđa ali i nekako bežim od nje opet zbog te jeftine plastike. Recimo, meni su komande klime uređaja ok, njih ne koristš često dok komande radia koristiš mnogo češće. Više me nervira ta jeftina plastika i ovaj deo između sedišta jer nekako mislim da mu nije mesto tu.

 

image.thumb.png.9d1a2c1b68c1866d18abff9345328f9f.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...