Jump to content
FAS Goran
Lj_ubica

Fiat Marea St.Moritz 1.9 diZLO

Recommended Posts

Uvek mi se svidjala Marea (imao sam jednu pre 5 godina), steta sto su je stigle godine i sto Fiat vise ne pravi takve automobile.

 

Dobre slike, lepa priroda, lep auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana auto tesko palio na prvom startu. Duze verglanje na prvom startu... al kao jednako verglanje, nije "utanjilo" pa zaletalo. Pomislih na grejace, i reko ici cu u cetvrtak vece da ih proverim... Kad ono juce ujutru vergla al ne upali. Popizdim, ostavim kola, i peske na posao.

Zovnem majstora da dodje da vidi sta je u pitanju. Pogledaju, kaze akumulator 100%...

Elem da ne duzim, sva 4 grejaca ispravna, relej povremeno zeza, al nista strasno. Akimulator je kaput definitovno, padao napon na 5V , prilikom verglanja.

Uzeo Hankook..
13.000din (puna cena, za mene 9700din ;) ) 75Ah, 780 A startne struje...

Mislim da ce biti dobar. :D73302e143567919047753a201074df54.jpg

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si uzeo Korejanca? Kod nas sam video da ih valja jedino Euro 07?

Na papiru ima dobru udarnu struju, ali za te pare bih isao na Exide Premium bez trunke razmisljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imas srece.Kod mene na libri bila situacija,palila sve normalno.Dosao kuci,ugasio auto,da upalim auto samo puknu nesto i nema da sija ni jedna lampcia niti sta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super ako je bio aku za zamenu. ;)

 

U tehničkom uputstvu piše da je za JTD dovoljan 56-60 AH, ali izgleda da ispod 70-75 (naravno sa što većom udarnom strujom) nema pravog starta. Jbg, tako je u praksi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je auto stigao sa 63ah i palila super ,dok aku nije crkao.Kad je crkao pitao sam burazera koji da uzmem (inace mi burazer radi kao elektricar u autogarantu) Kaze uzmi od 63-75ah,ja uzeo 75ah i nema razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde sam citao da ne treba uzimati ni preveliki akumulator, tipa fabricki je 55 Ah a stavis 75, jer onda ne moze da se dopuni kako treba i stradace isto ako se stavi manji. Valjda je tolerancija do +20 ili 25%... Ne secam se tacno.

Al opet ako je fabricki 60-65, ovih 75 je u tim granicama ;)

Nego mini anketa...
U koju boju klesta i dobose...? Da ne budu zaHrdjali vise :D

Ja sam nesto za zutu (i da lepim zutu foliju na maglenke) , ili drecavo zelenu, al ne drecavo drecavo, nego onu izmedju zute i drecavo zelene...

Znam da sa crvenom nema greske bla bla bla... al ajmo nesto van crvene ;)

Ovako nesto a...? Ili ne...59dd7f79e9ae7fbb9499a04de84c6b33.jpg

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu jos parametara sem Ah... Tehnologija i parametri akumulatora se menjaju u odnosu na uputstva koja su pravljena pre 20 godina.

Fabricki za Stilo JTD takodje stoji 60Ah i 380A. Prosli Exide Xtra+ mi je bio od 75Ah i 760A startne struje i trajao je 6 godina. Mogao je da gura jos prilicno na manje zahtevnom vozilu, ali je Stilo prilicno osetljiv na pad napona pa sam ga odmah zamenio. Trenutni Exide mi se cini jos bolji i trajniji (Premium 77Ah, 760A), mada je ova zima prilicno blaga. Pune 4 godine i usao u petu, vrti kao blesav bez i jedne naznake popustanja. Mada dugovecnosti doprinosi i sto je auto redovno na otvorenom putu po par sati, tako da se uvek lepo dopunjava i nema potrebe za punjacima zbog ubijanja u gradskoj voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam mogao da se odlucim izmedju plavuse i crnke. Nekako sam za crnku vise

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro što si stavio jači akumulator. 

:lol:

 

Nego - ili siva, tamno siva boja, gun metal...malo kičasto (bar za moj ukus) ako je crvena ili žuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...