Jump to content
FAS Goran
Lj_ubica

Fiat Marea St.Moritz 1.9 diZLO

Recommended Posts

Pošto je Funto bio na prodaju, uporedo se tražio neki veći auto... Prvo sam hteo da ne dodajem para, i da za ono što sam Punta prodao da kupim drugi auto, tipa pasat b3 ili b4, Vectra B itd... Međutim ništa mi se nije svidelo šta sam gledao, pa sam se na kraju odlučio da dodam malo para... ;)

 

I izbor se sveo na jtd, alfa 156 ili Marea. Naišao je ovaj dobar primerak (za te pare) i kupljena, FIAT MAREA WEEKEND St Moritz, 1.9jtd. 2002. god, sa 326.000km na satu . :wub:

 

Auto utegnut na trapu, plocice nove napred, ima ostecenja od parkinga, i malo korozije na jednom rubu, registracija ističe u junu, letnje formula gume, i zimske nove (kupljene pred ovu zimu). Klima i sve u autu radi. Ipak je auto star 15 godina. 

 

Auto je čipovan, kako kaže prethodni vlasnik, u SCT u Novom Sadu. I imao je 97 KS pre čipovanja, a sad navodno 140 KS posle čipovanja. Nisam neki ljubitelj čipovanja, al auto ide mnoooogo dobrooooo... :lol: I kaze, fijuuuuuuu, jer je samo cev , tj nema srednji i zadnji lonac (dobio sam i stari lonac, parkiran na tavan)...

 

I tako... Sad odmah menjam ulje i filtere, i tako...

 

IMG_2611.JPGIMG_2612.JPGIMG_2613.JPG

IMG_2614.JPGIMG_2615.JPGIMG_2616.JPG

IMG_2618.JPGIMG_2619.JPGIMG_2620.JPG

IMG_2621.JPGIMG_2622.JPGIMG_2623.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim,nema dalje od ove opreme :D koza,mf volan,prskalice farova...sa srecom da se navozas

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/5/2017 at 2:51 PM, bglion said:
Sa kim si isao da gledaš auto? 

 


Sa rodjakom. Sto, jel znas auto ?

Hvala decaci na lepim zeljama... Valjda ce se i ostvariti...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa Marea, da sa njom obrneš bez problema bar još 300000!!! ;)

Koju dimenziju guma imaš na točkovima?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino ovo izgleda Ljubisa, bas ocuvano. :thumbup: U zdravlje da se vozis u kožnjaku.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mislim da su 195/50 r15, al kao za formulu...

Nije losa Axicu...

Hvalaaa na lepim zeljama

Share this post


Link to post
Share on other sites

I malene i lose... Od vecih nista za sad... Za kasnije do godine i tako to, mozda neke Blejadre...

Hvala Milutine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa Marea, oprema, sve sto je islo u nju, ja sam je imao pre 4 godine, u HLX opremi odlicno me je sluzila.

Cestitam na kupovini.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hoćeš ne brini, to je raga od auta. Samo redovno odrzavanje, redovni servisi i bice sve ok. Enterijer, trap, motor...sve je poprilično izdržljivo.

Jedino na sta bih ja obratio pažnju jeste limarija (sa kojom sam imao popriličnu igranku, al o tome imaš detalja u mojoj temi).

Sto se guma tice, možeš ici na 195/55/15, koja je fabricka dimenzija ali je i najskuplja varijanta. Alternative su ti 185/60/15 (verovatno i najidealnija dimenzija i nije skupa) ili cak 195/60/15.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili vozi te sto imas dok ne uzmes Blade, sto joj jedino i fali :D Cestitke kolega

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin

Procitacu i tvoju temu. Hvala na sugestijama. Imam i ja par zezalica oko limarije, moram da je zastitim pre zime... I jeste dimezija je guma 195/55 r15... Lose su bas. Razmisljam da stavim zimske...

@MS PK Hvala... I ja se nadam neki blejd da padne dogodine... Sad nema sanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srecom maruska .......... vidi se da je cela lepo odrzavana a pogotovo iznutra :wub: .

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega da cestitam i ovde.Neka je sa srecom i da predjes sa njom duplo vise nego sto pise na satu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka te auto lepo služi. Sa gasom budi pažljiv, jer zbog čipa mogu kvačilo i zamajac brzo da stradaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet, hvala na lepim zeljama.

Sa gasom znam da mora oprezno, iz vise razloga, pa i gore pomenutih... Svakako hvala na sugestiji. Inace ne preferiram taj nacin voznje... Vise sam za laganu voznjicu...

Sad moram malo citati teme o marei, bravu, bravi da vidimo sta se kod njih radi

Punta sam skoro apsolvirao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...