Jump to content
FAS Goran
Lj_ubica

Fiat Marea St.Moritz 1.9 diZLO

Recommended Posts

Axicu Axicu... 'si ti neki provokator ?

Ja se nadam da ce kvalitet izdrzati 60.000 km i dosta.
Cene su i vise nego ok...

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter ulja od 300 kinti :unsure: ... Kacio sam skoro cene za UFI, u Euroautu je sa clanskim popustom odlicnih 648 din (u odnosu na cene ranije).

EDIT: Evo nadjoh, npr. za Stilo JTD:

On 01/06/2018 at 11:41 AM, Ivan said:

Kolega me je zamolio da mu pogledam cene za mali servis za Stilo JTD... Iznenadio sam se primetno nizim cenama za UFI u Euroautu u odnosu na proslu godinu - pa evo da ostavim i ostalim kolegama, mozda nekome bude zatrebalo:

- UFI filter vazduha: regularna cena 864 din (cena za clanove kluba 777 din);

- UFI filter ulja: 720 (648) din;

- UFI filter nafte: 1560 (1404) din;

- UFI filter kabine: 660 (594) din

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E brate... ;)

 

Desavanja, kvarovi ne, budzenje ne... 

 

Manjak vremena , i jednog i drugog... :D:rolleyes:

 

Ide marea dobro, trosi dobro i to ti je... 

 

Nisam jos presao 10.000, sad sam na oko 8500-9000 od zamene ulja, nije mrdnulo nigde. 

Sad to krajem maja, pocetkom juna da menjam, i neko lupkanje se cuje, sad dal su opet stabilizatori ili nesto drugo, videcemo... 

 

I to je to... ;)

IMG_20190426_081434.jpg

Edited by Lj_ubica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je ok sa autom, i svestan sam da je to ok potrosnja za veliki auto,starija generacija motora, chipovan itd...

 

Al ono, boli malo po dzepu :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre, gde ces ga ispod 8. Kratke relacije, malo mesto.. to je to. Isto bi ti bilo i da he noviji :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^u pravu je Mića, meni sada sa deltom, iste relacije, potrošnja malo veća :) a noviji auto, noviji motor, doduše teži jedno 100kg al ajde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prelaze pod garanciju kad imas relacije normalne i prosecnu graCku brzinu jedno 25km/h :D Na mojih zimskih 14-17km/h preko 8 je sigurno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam... Svi ti motori 1.9 , 2.0 dizeli trose od 7-9 lit, zavisno od grada,vozaca.

 Itd...

 

Ko kaze manje znam da laze... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jtd ne moze da se hvali potrošnjom.Recimo meni bmw malo manje trosi od libre,a tezi je 250kg i ima 34ks vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem, kakve normalne relacije u gradskoj voznji?
Punto 1.2 8v nov, zimi lokalne voznje je znao da srce i 10.2l
Lancia Y 1.2 16v mesavina gradske i malo otvorenog puta 8,2l
Golf 2 1.6 dvogrli karburator nikada ispod 12 nije isao...
A stilo 1.9 16v jtd od 4,8l magistrale do najgore gradsko-zimske voznje 9,2l, prosek oko 7,5l u zadnje vreme mozda i malo vise, znaci trosi mnogo manje sa mnogo vise snage, iz cele price zanemarujem cenu goriva i racunicu isplativosti, pricam samo o ciframa potrosnje.
Manje cifre u svim slucajevima su lako moguce sa laksom i normalnijom voznjom, ali drasticno manje su samo lovacke price.
Gradske potrosnje dizela od 4-5 pa cak i 6l su samo gluposti, lazu sami sebe, ja im ne sipam.

 

1 hour ago, danijel55 said:
Jos jtd ne moze da se hvali potrošnjom.Recimo meni bmw malo manje trosi od libre,a tezi je 250kg i ima 34ks vise

Jtd nikada i nije vazio za najmanjeg potrosaca, vec za izdrzljiv i kvalitetan, sto taj 2.0 u bmw e46 nikada nije.
Sto se tice njegove potrosnje ne bi mogao da diskutujem, ali tvoje informacije ne shvatam za ozbiljno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55  drugar i kolega vozi e46 150ks, potrošnja mu je veća nego meni. Imamo slične relacije tako da... Na ap i magistrali je druga priča, ali na 16-20km/h prosečne brzine to je tu oko 8-9-10l. Ne znam kako može manje pogotovo ako se uzme u obzir težina auta, a e46 nije lagan. I dodaj džak cementa u gepeku zimi... :D 

11 minutes ago, Kuvalja said:

Manje cifre u svim slucajevima su lako moguce sa laksom i normalnijom voznjom, ali drasticno manje su samo lovacke price.
Gradske potrosnje dizela od 4-5 pa cak i 6l su samo gluposti, lazu sami sebe, ja im ne sipam

hoćeš da kažeš da pojedini u temi o  potrošnji ne govore istinu? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam cistu gradsku voznju.Nego 50% grad i 50%magistrala.Mozda cak i vise magistrale :D Al ne stedi i ne gnjavim auto.

E da za zimu,bmw treba vremena da se ohladi motor.Samo savinu gumu,ide bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od novosti, registracija 23.600+3.600 tehnicki, skupa 27.200 din . :angry:

 

Xenone sam promuvao, kao zbog prskalica, a stopove sam zrtvovao i "odtamnio" ih.... I tako... 

 

Skoro ce i zamena ulja..:lol: 

 

Uglavnom , sipaj i voziiii... pozz za decake... ;)

IMG_20190531_071842.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde to gledaju xenone? :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...