Jump to content
FAS Goran
Lj_ubica

Fiat Marea St.Moritz 1.9 diZLO

Recommended Posts

Tako dobra stvar što se obara zadnji branik. To me uvek oduševljava kod Maree.

Od novijih sam primetio da 3008 ima slično.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ekstra auto (resenje staro 20god:)), ista kao moja:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas super stvar ovo sa zadnjim branikom

Marea cudo

Hahaha... Mislis dzakiran ili rinfuz ?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god - ali mnogo vise nego u limuzini, koja je operisana od prevozenja bilo čega (osim ljudi i torbi). :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce odem sluzbeno do Gradine, granica sa Bugarskom, znaci skoro 700km u oba pravca... Sve full i bez problema.

I oko pola 2 jutros, 1km ispred kuce, izleti mi kuče pred kola... krenulo, pa se vratilo, pa opet se vrati pred kola... i nisam stigao da kocim, isao sam 60-70 mozda... samo sam malo desno otisao...

I evo rezultata... Koji sam ja maler...

Mada srecom nije po sred branika, onda bi bilo veselo...

I takooo...

 

74e40eb33bd444a4fa479120d1b12626.jpg9d5b868ced78886d8d8501a40ef732f9.jpg81044d1f1f42a99d47fac0b03a8a28cf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuko je kaput...

A sad sam pregledao, pukao branik, nije skroz al jeste...Napukla farba na braniku, od udarca (paukova mreza ) i usmerivac vazduha na interkuler . Interkuler deluje da je ok.

Sad kad vec dizah zamenih ove odbojne gume ispod opruga nazad. Uzeo ih odavno, al nikako da zamenim. Cena 126 din obe.

 

381abdbf8dcff675d8c1881676e5adb3.jpgd6b6ed3db45a9cff6b578b88352d6fa1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branik okrpiš i teraj dalje...ili nađeš na nekom otpadu za 30-40 evra, u solidnom stanju. ;)

 

Prati stanje opruga - a naročito kada primetiš da je zadnji deo izgubio na visini!!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posle 5000km od kako je kupljen auto, sve ok, pali radi ide.

Ulje zamenjeno pre 4000, nivo kao kad sam zamenio, tako da sam zadovoljan sto se toga tice...

Trebao sam sad ored kraj meseca da je teram na farbanje i ciscenje od korozije, al imao sam neke troskove druge vrste, pa se to odlaze do daljnjeg, tj dok se ne skupe neke parice..

Evo i neka slidza... Juce oprah malo drugaricu i tako... Pozzz

 

db40c5792e0d2a703260ca4ac532a53e.jpg81b095f6952a97bcc3052855849832e7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala na savetu. Pregledacu jos jednom. Opruge jesu korodirale, al ne skripe, auto stoji pravo. Most jeste korodirao, al nije truo koliko sam uspeo da vidim pre...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lj_ubica

 

Brt, ne bih da baksuziram, ali ako planiraš da voziš mareu još nekoliko godina (a da te pri tome služi i da nemaš problema), ne gine ti neko ozbiljnije ulaganje u limariju (patos naročito!!!). 

 

Sve to možeš i sam, nije teško. Samo treba vremena. 

 

Jel ti beše nedostaje poklopac za felnu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulaganje u limariju planirano ovaj mesec, al sam imao neki vandredni trosak, pa sam trenutno odustao. U planu je da se sve okrpi gde treba, da se zastiti, pozadi rubovi da se ofarbaju, jer su naceti, nista znacajno al je krenula korozija... Pare se odvajaju ponovo...

Fali mi poklopac. Imasznas nekog ko ima, ili nekog ko zna nekog ko zna nekog Pomagaj aman...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lj_ubico, nemoj da se igraš, da ne kažem zajebavaš sa korodiralim oprugama, a i sa ostalom korozijom, al pre svega sa oprugama.

Moja Idea je načeta korozijom, iz Austrije je, najverovatnije je od soli, i bolimekurcizma bivšeg vlasnika. Elem, meni je pukla prednja opruga, na 2 mesta. Na jednom mestu je bila nagrižena korozijom iznutra, lepo se videlo kada je pukla. Zadnje opruge su takođe pukle, srećom u gornjoj zoni gde se naslanjaju na šasiju, tako da nije bilo havarije.

Kada imaš vremena prelistaj:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio prošle god sve 4 opruge+reparaciju zadnjih viljušaka. KYB opruge i 2 seta za reparaciju oko 22000. Auto je osetno podignut :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pazi, meni stoji ravno (marea naravno )... Nije čučila pozadi, a nije ni pobijen kao sto ima dosta stilica karavana. Bas je lepa i hirizontalna moja Maruska... Al praticu stanje kako kazete.

Nego obradovah se,@Martin mi pomenu poklopac felne, ponadah se da ima on... Al se ne javlja..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...