Jump to content
FAS Goran
Lj_ubica

Fiat Marea St.Moritz 1.9 diZLO

Recommended Posts

E hvala.

Registracija je oko 21-22.000 din, plus tablice, saobracajna i prevod. Al nisam 100% siguran... Rekli su mi okvirno...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoju registrovao pre mesec dana. 28200 registracija, zeleni karton i tehnički. E sad ne znam koji premijski stepen, mislim da nije najjeftiniji pošto sam imao udes pre 3-4 godine. Prošle godine je bilo sve oko 31000, ali sam menjao tablice i saobraćajnu zbog promene mesta prebivališta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, zeleni karton ti je 2000din.

Sad sam proverio, cista registracija je 23.500 din, plus tehnicki 1000 din, plus tablice i saobracajna 4000 din, 28.500 dakle, ce me kostati. I naravno na ovo dodati porez od oko 5000 din. I to je to...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih danas malo vremena, pa prelistah "servisnu knjizicu" iz Maree...

Uglavnom menjani samo ulje i filteri na 10-12-13.000 km , i neka sitnica, a od vecih stvari...

Navodno, na 277.000 zamenjena korpa, lamela, druk, i zamajac (27.9.2015.)

A na 301.000 radjen veliki servis, tj set zupcenja 20.6.2016.

Sad je na satu nesto preko 326.000 km ali cu svakako pogledati zupcasti sad kad budem menjao ulje. Mislim vizuelno stanje, da li je ispucao ne daj Boze i tako to...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveravam obavezno.

Nisam imao dizel do sad... Videcemo Mico, necu se buniti ako ostane ovako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namontirao sam juce letnje gume 195/65 R15 Pirelli P6 sa bar 4mm sare ... Dobio u firmi, inace bile za bacanje.

Jes da izgleda ruzno (razlika skoro 4cm u precniku tocka u odnosu na fabricku gumu), al bas me briga, bitno je da je bezbedna guma, i dobra sara... Za ovu godinu dosta za gume. A za do godine cemo videti neku 17", neki Blade, ako sve bude po planu...

Za vikend, oil change u planu...

 

yya500.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sa 17" ima tako malo mesta između guma i branika :D

 

I ako ti ne treba, skini tu kuku. Meni više znači što mogu da oborim branik i, kad treba, spakujem stvari bez po muke, dizanja, guranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/12/2017 at 2:52 PM, andreja.micovic said:

Meni sa 17" ima tako malo mesta između guma i branika :D

 

195/65/15 i 215/45/17 (ako je ta u pitanju) imaju vrlo priblizan obim, znam sa Stila.

Neka je sa srecom masina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sri da si uspeo dubaciš 195/65/15???? :lol:

 

Da li si osetio da su ubrzanja slabija i da li si primetio veću potrošnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde reci da se zajebavaš za potrošnju  i performanse? Ja na Idea 1.3 multijet od 70ks imam 195-60-15.

Da li da stavim neke gume širine 165 i prečnika 14"? Možda smanjim potrošnju :D

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljno. 

 

 

 

Zimske su mi 195/60/15 a letnje 195/55/15. Kad promenim set sa zimskih na letnje - auto poleti i troši 0.5 litara manje. Više se osete neravnine, ali je stabilnost mnogo bolja. Mogu misliti kako je sa 65. :)

 

Ljubice, neće autu biti ništa zbog toga, samo pun gas! Al eto da imaš na umu kad budeš kupovao gume. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne troši ti auto manje, nego zbog manjeg obima točkova ti pokazuje da je prešao više od stvarnog, pa onda proračunom dobijaš manju potrošnju. A tačno je da malo bolje vuče jer je manjim gumama prenos veštački skraćen. Nevolja je međutim u tome što je time i karter približen zemlji, a kod tog automobila ionako nije daleko od asfalta. Moraš dosta paziti kod penjanja na trotoar, ležećih policajaca ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa JTD maltene da ne oseti te menjaze velicina, ako pricamo o potrosnji i performansama (imao 195/65/15 i 215/45/17, sada 205/55/16 na stock 8v).

Sto se tice lezanja i udobnosti, tu je naravno druga prica, razlika je nebo i zemlja izmedju 15'' i 17''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesa 169 Kontao sam i ja to, al pola litre - puno mi to nešto (da je bar 0.1-0.2).

 

Ok, to je neki moj subjektivni utisak u vezi sa dimenzijom guma. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto stade /65
Razliku u vuci ne primecujem, a potrosnju nisam jos testirao... Nisam ni 1000 km presao sa njom jos...

Al je test u procesu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te razlike u vuči postoje, ali su veoma male. Pitanje je da li ko to može da oseti. Ja recimo kad hoću da probam uzmem štopericu i izmerim pre i posle. Ne mora se vući skroz od 0 do 100, recimo probate ubrzanje između 70 i 100 u najvišem stepenu prenosa. Ako ima promene - pokazaće, kao onomad meni na dekarbonizaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jako, nego sta

Da znas da si u pravu za 17

Razlike svakako postoje, al su minimalne, slazem se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...