Jump to content
FAS Goran
danijel55

Lancia Lybra 1.9 JTD - trese napred na određenoj brzini

Recommended Posts

Primetio sam ne tako stalan problem.Tipa idem normalno 4 ubrzava 70 i na 80 kao da zaigra prednji kraj na 90kmh nista.To mi se najvise desava u 4 brzini na 80kmh posle sve super.Do cega bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjeri zglobove na poluosovini....moguce da je na kojemu pukla manžeta i nema masti, ..ugl.provjeri prije nego zacvika...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je do zglobova.Jer se dedava samo na toj brzini.Pre ce biti da ke mozda nesto oko vakuma ilo motornog dela.Da su zglobovi losi uvek bi igrao.on na 90 kmh nista ne zaigra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce da bude i do zglobova. Imao sam isti problem, zglob na desnoj poluosovini kad pocne da propada, takobse manifestuje. Ali ne kineticki, onaj u tocku, nego zglob na sredini desne poluosovine. Kasnije je treslo kad god se dodaje gas, kad vuce u bilo kojoj brzini, pre nego sto sam otkinuo isti... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri krstove, i do menjaca i na sredini. Proveri i da nema luft u menjacu. Proveri i nosace motora...proveri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bio kod majstora.Pretresen ceo prednji trap i vesanje.Ima lufta u desnoj poluosovini tako da je verevotano to i razlog ovog problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako gresim ispravite me.Desna polu osovina je kraca i ona je zglobna?70e mi trazi jedan iz cacka za nju.Jer to mnogo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko ovde reče da paše od Alfe 156 JTD i da je ta jeftinija, a duže traje. Pogledaj nekoliko poslednjih strana ove teme:

 

 

 

Možeš i da pitaš tog Sedlu privatnom porukom, on to zna. ;)

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve objasnjeno u poruci. :thumbsup: Ali ajde da napisem i ovde, mozda ce znaciti jos nekom, za ubuduce...

Ja sam na moju Lybru na kraju stavio desnu poluosovinu od AR156, pase original u sraf od izlaza iz menjaca do kinetickog i ulaska u glavcinu. Sve je isto. Zbog nekog razloga originalne Lybrine cesto propadaju, a od AR 156 ne propadaju nikad. I naravno jeftinije su za kupovinu kao polovan deo. Ja kad sam trazio, Lybrina poluosovine su se kretale od 80 do 100€, a od 156 oko 40-50€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem, bilo je do iskrivljene prednje felne i deformisane gume. Tacno tako trese na odredjenoj brzini kao i kod tebe na 70-80km/h. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Libra sredjena.Luft je bio u zvezdi na desnoj poluosovini.Stavljena druga zvezda polovna u eksrra stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da si je nasao polovnu, a dobru. A to sto ti zoves "zvezda", to je verovatno onaj trostrani lezaj? Zato sto kod mene na kolima nije takav, nego bas imam zglob,na sredini poluosovine, maltene isti kao kineticki...a nemam taj lezaj i flansnu. I taj zglob otprilike nema nigde nov da se nadje,zato sam i morao da trazim polovan deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2017 at 9:12 PM, Sedla said:

Sve objasnjeno u poruci. :thumbsup: Ali ajde da napisem i ovde, mozda ce znaciti jos nekom, za ubuduce...

Ja sam na moju Lybru na kraju stavio desnu poluosovinu od AR156, pase original u sraf od izlaza iz menjaca do kinetickog i ulaska u glavcinu. Sve je isto. Zbog nekog razloga originalne Lybrine cesto propadaju, a od AR 156 ne propadaju nikad. I naravno jeftinije su za kupovinu kao polovan deo. Ja kad sam trazio, Lybrina poluosovine su se kretale od 80 do 100€, a od 156 oko 40-50€...

Stari post ali sada mi je zatrebao. Pricamo o suvozackoj strani? Ona duza poluosovina iz dva dela sa lezajem izmedju? ( davno je bilo pa ako mozes da se setis ) 

Mada sada sam pogledao. To je to ( Kod mene ide sa 156 restajling ) na oko je ista. Samo nema vise razilike u ceni . 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...