Jump to content
FAS Goran
Srkii

Fiat Grande Punto - prepakivanje kućišta ključa

Recommended Posts

Moze li da se prebaci komplet elektronika i i kljuc od grande punta (oklop kao recimo od stila ) u oklop od 500l mislim na ovo novo kuciste.

 

kljuc 1.pngkljuc 2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

može. Kolega lufti je to radio samo nisam siguran da li je kućište isto na evu i 500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam pitao kljucara ,ne moze mora isto kuciste ,u svakom slucaju hvala na odgovoru

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njih nista ne moze sto nije fabricki, nece da se upustaju u budzenje... cisto da znas kako oni na to gledaju, vise puta sam pitao nesto sto "nije moglo" pa sam na kraju sam uradio.
U principu morao bi da uporedis, tj da imas to kucists pa da vidis da li mora nesto da se prosiri, secne.... pa onda sam skontas da li moze ili ne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

Narucio sam novo kuciste za kljuc sa ebay, par dolara, sitnica, na slici mi izgleda solidno. E sad gledao sam par youtube videa kako se mjenja, uglavnom sve mi se cini jednostavno, osim vadjenja transponder ampule, na par videa covjek samo je izbaci sarafcigerom dok na nekim videima reze staro kuciste skalperom da ga izvadi, pa mi nije jasno koje je pravo sad. Znate li vi mozda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam kuciste, u modelu krajem 2008 g.p. nema transpondera, ima mjesto predvidjeno, ali je prazno. Poredio sam stampane plocice od pande i GPa koje su iste, samo kod GPa ima namotaj, vjerovatno neki RFID predajnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/13/2017 at 6:47 PM, Srkii said:

Stavi slike da vidimo kako to izgleda

Cekam da mi dodje sa ebay-a drugo kuciste, pa kad budem prepakivao postavicu. Nasao sam za 4$ neko, pa cu vidjeti kakvo je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me gde mogu da kupim novo kuciste za kljuc (skakavac) za Fiata Grande Punta 2006. godiste i koje su cene?

Hteo bih samo da zamenim to kuciste ako je moguce, posto je trenutno skoro pa dotrajalo. Hvala. Pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, boky85 said:

Interesuje me gde mogu da kupim novo kuciste za kljuc (skakavac) za Fiata Grande Punta 2006. godiste i koje su cene?

Hteo bih samo da zamenim to kuciste ako je moguce, posto je trenutno skoro pa dotrajalo. Hvala. Pozz...

To može da vam uradi svaki bravar koji radi auto ključeve. Ja sam menjao kućište na Pandi tj. promenjeno je kućište i sam metalni deo koji se gura u bravu, a elekronika se prebaci. Naravno posle ovoga sve radi kao i sa originalnim kućištem, mislim na dugmiće za otvaranje vrata i gepeka. Samo kućište u principu nije skupo. Tu se više naplaćuje rad. Koliko se sećam platio sam oko 2.000 RSD. Postoji i varijanta da kućište kupite sami ili preko AliExpress-a ili da nađete kod nas, pa da probate sam da prepakujete. Ja nisam hteo da se cimam, pa sam platio da mi to urade, jer sam tom prilikom svkakao radio i rezervni ključ. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo lako sam prepakujes, a kucista su bagatela da narucis sa eBay, Ali-ja i sl. (kao sto kolege rekose).

Ako hoces slikaj kljuc da pogledamo - ako je u pitanju onaj slican Stilu a kuciste je OK, mozes da kupis samo dugmice, to je trosak manje od 1$ :) .

Kucas samo u pretragu "Rubber Key Pad Grande Punto", tako nesto... Sebi sam tako prepakovao dugmice na Sportu, naravno drugacije kuciste je u pitanju, ali vidis poentu:

On 24/08/2018 at 11:36 AM, Ivan said:

image.thumb.png.4cb3cdb75815db6f5d94d6c5940c01f0.png 

 

Novi vs stari:

230820185827.thumb.jpg.7888e2b1642be16362a56f36d1134152.jpg

 

After:

230820185834.thumb.jpg.e96a0b54bd4bca4382d93dfb3bca1e65.jpg 240820185843.thumb.jpg.cdcd4a7cadbd2c49eb4a85bee68a9726.jpg

 

Meni je crna najelegantnija, ali ko zeli da se zeza, ima i ovih plasticnih oklopa kucista u razlicitim bojama, kao i kuciste + dugmici, za 400-500 kinti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.12.2018. at 9:41 PM, boky85 said:

Interesuje me gde mogu da kupim novo kuciste za kljuc (skakavac) za Fiata Grande Punta 2006. godiste i koje su cene?

Hteo bih samo da zamenim to kuciste ako je moguce, posto je trenutno skoro pa dotrajalo. Hvala. Pozz...

http://frame.goglasi.com/frame?eid=134178932&q=Kuciste kljuca Fiat Grande Punto  to su cene do 1000 din

ja sam uradi sam za 5 min i sad je super....samo prebacis mac sa starog na novi i elektroniku

 

viber image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...