Jump to content
FAS Goran
MickeyS

> Grande Sporting 1.4 16v <

Recommended Posts

Tip je sve dobro opisao osim preglednosti. Ne vidiš gdje završava prednji dio, ogromni mrtvi kutevi, pregledan je jedino ako ga uspoređuješ sa zatvorenim kamionom bez retrovizora. Inače se slažem s većinom što je opisao, auto je jedan od najboljih izbora u gradskoj klasi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na retko kom novijem auto danas mozes videti haubu iz unutrasnjosti, osim ako nije neki SUV ili dugacka limuzina.. npr

 

Preglednost jeste losija nego kod Punta 2, ali nije ni katastrofa

Retrovizori su odlicni npr

 

Nego ja sve cekam komentare za auto, al ljudi izgleda samo gledaju video... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je video :)

 

Meni je Grande sa troja vrata pregledniji od Stila sa troja vrata, koliko sam stigao da primetim. Nisam ga parkirao paralelno pa da primetim nevidljivu njušku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje kako si prosao u analizi.? Inace ja volim kad je auto malo drugaciji od fabrickog.

A sto se preglednosti tice bas je diskutabilna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preglednost grande punta je odlicna, po mom skromnom misljenju i 11 godina dugom druzenju sa ovim kolima. Zadnje staklo je gotovo vertikalno i branik se nalazi 5 cm iza njega, znaci u mm znas gde je kraj automobila, samo se treba okrenuti prilikom voznje u rikverc a ne gledati u unutrasnje ogledalo koje bi moglo biti i malo vece. Spoljni retrovizori su za tu klasu automobila fantasticno dimenzionisani, jos ukoliko su elektricni, mogu se spustiti na dole da se vidi i ivicnjak. Prednji kraj automobila se ne vidi ali ja stvarno nisam seo u vozilo tog godista ili novije da je situacija drugacija. Na kraju, coskovi automobila su fenomenalno zakrivljeni i napred i pozadi tako da je mogucnost cesanja prilikom paralelnog parkiranja minimalna...

E sad, ukoliko je neko nizak, to moze da bude problem ali je onda isti slucaj i u automobilima ostalih proizvodjaca.

Mickey, auto je fantastican, u sta sam imao prilike i da se uzivo uverim, samo fale tu jos par sitnica od opreme ali necemo sad o tome:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Buvac030 , ako si mene pitao nisam bas shvatio pitanje

Ja mislim da je po dimenzijama Grande taman za grad, i lepo se snalazi na otvorenom. Dobar kompromis :)

 

A sto se tice opreme... Polako tek je 4/5 meseci kod mene.. bice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MickeyS

 

Postavio sam taj video par dana posle tebe ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41516-fiat-grande-punto-saveti-iskustva-pre-kupovine/&do=findComment&comment=1404705

 

...nisam ni provalio da je tvoj auto u pitanju. :) 

Dodao sam to sada u onom postu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe

a poklopilo se da su Nemanja sa Autoanalizom i onaj Lesovcanin AutoBlog testirali Grandise skoro u isto vreme. Samo jedan dan razlike u postavljanju klipova na YT :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam pre neki dan pogledao ovaj klip...sasvim slucajno na YT, odlicno odradjen, a nepreglednost ili ne...to je diskutabilno.

Ja u bravu 2009. ne vidim nista skoro od stubova, i naspram njega punto ima dobru preglednost, ali naspram mog starog brava nprm, iz 2001 sve mi je nepregledno :)

 

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22.8.2017. at 8:51 AM, MickeyS said:

@Buvac030 , ako si mene pitao nisam bas shvatio pitanje

Ja mislim da je po dimenzijama Grande taman za grad, i lepo se snalazi na otvorenom. Dobar kompromis :)

 

A sto se tice opreme... Polako tek je 4/5 meseci kod mene.. bice :)

Tebe sam pitao zato sto pratim auto analizu i vidim tvoj auto ,pa reko da pogledam. Pitao je i mene da dodjem da odradi video ali ne nudi nista ,a pozarevac daleko , gorivo rucak ovo ono.

 

E da auto je stvoren za sve ,osim manjeg gepeka, koji je kao kod obicnog punta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Buvac030, Nemanju koji radi AutoAnalizu znam iz stidentskih dana

Jos onda smo redovno gledali emisije o autobobilima u TV sali studentskog doma, pricali o autoindustriji ... I skoro sam slucajno nisao na top listu auto do 2000e, kad tamo poznata faca :)

Nisam trazio nikakvu nadoknadu za snimanje, spojili smo lepo i korisno i tako je nastala "analiza" :).

Snimljeno je u BGu, nisam imak troskove goriva do Po.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste blizu, nesto do 100km

Ali hocu da kazem da je Nemanja dosao kod mene svakako, nisam isao nigde ;)

Videli se posle duzeg vremena, pricali, malo i snimali... 

To sto moj drug pravi klipove o kolima i sto ce predstaviti Grandea je bila najveca satisfakcija, nista drugo mi nije padalo na pamet, ni gorivo, ni klopa... :) Samo da sto bolje uglancam Grandisu za snimanje hehehe

 

Inace, Nemanja te puno pozdravlja ;)

Bas mu je cudno kako se ne seca tvog tJet-a, mogli bi sva trojica negde da se nadjemo pa da se upoznate ;)

 

@sibisi666

 

Ja sam vozio Punta 2 pre ovog, i imam utisak da je on bio pregledniji. Ali ni Grande nije los, lepo se ceni gde su mu gabariti. 

Opet Bravo je nekako buckastiji, i meni se cini da je los sa preglednoscu i sa A stubovima, eto potvrde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brat me castio sportskim zadnjim loncem.. ja za vikend isao u NS kod njega i ugradili zadnji lonac i izduv.

 

Onaj auto se vise ne cuje kao Punto, ni kao Fiat, cuje se coool

Moj brat ima osmeh od jednog do drugog uveta konstantno, a svidja se i meni, medjutim na malo duzem putu (autoput) mi ono bas i ne prija kao fabricki

 

Imam pomesana osecanja :)

 

A slike... Nece ovaj moj kineski fon da postavlja slike :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle zimske gume

Odnosno, dobio/kupio sam ih jos sa autom, ali nisu u originalu bile na Grandeo u Svici

sad kad sam ih namontirao, auto je jos vise spusten

Ona zastitna crna lajsna ispod prednjeg branika je na 10cm otprilike od asfalta... 

 

Stavio sam i oglas da bi menjao ceo set za neki malo vislji :)

 

evo i par slika kako izgleda

IMG_20171102_144457.jpgIMG_20171102_144514.jpg

 

IMG_20171102_145137.jpgIMG_20171102_145151_HDR.jpg

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te skroz... Ja sam susplehom na 7cm. Vozim kao po jajima, a sama pomisao na sneg me uzasava :D

Edited by radomir.g

Share this post


Link to post
Share on other sites

@profa_chb

 dacu ti ratkapne po nabavnoj ceni samo da nadjem 16ice za zimu :D

 

@radomir.g

koje ti felne vozis zimi? verovatno si dodatno spustio Grandisu pa je zato ko po jajima :D

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...