Jump to content
FAS Goran
MickeyS

> Grande Sporting 1.4 16v <

Recommended Posts

On 11/2/2017 at 8:45 PM, MickeyS said:

@radomir.g

koje ti felne vozis zimi? verovatno si dodatno spustio Grandisu pa je zato ko po jajima :D

195/55 16.. do duse jos ih nisam vozio sa ovim Eibach oprugama posto sam ih letos stavio, ali eto sad si me podsetio da ce to sve sad biti jos nize u odnosu na ove letnje 215/45 17 :(


EDIT: ispravka.. uh dobro je ipak su 16" za niansu veceg precnika.

59fde93c7ad46_Beznaslova.thumb.jpg.9c988035a1d817e80de0ec3911c37b9e.jpg

Edited by radomir.g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice niskoo

Dok je suvo nema problema

 

Profo, mislim da ratkapne nisu kopija, nego original aftermarket :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna brza slika, posle montaze novih Wintera u drugoj (vecoj) dimenziji. 

ukratno, jedva cekam leto i da vratim 17ice :)

 

IMG_20171122_174953_HDR.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije me bilo neko vreme... al nista novo ni kod Grandea

U stvari, mnogo su me nervirale one 15ice i Wintere pa sam letnje gume stavio jos u Martu.. i malo poranio :)

Udobnost u odnosu na 17ice je veca, ali ne dramaticno veca.

 

IMG_20180319_085405.thumb.jpg.bb972631b088b9c5f63e7acbe927aef4.jpg

 

Prosao je i taj period kad nisam vozio zbog snega, i sa lepsim vremenom doslli su i "sponzorski" ramovi za tablice :D


IMG_20180425_144816.thumb.jpg.b6645b28b132e0e0d68935ee98e4609d.jpg

 

Islo se i na svadbu  :D

 

IMG_20180421_104547.thumb.jpg.e72e5e58059dce03b8eabf03b29e28a8.jpg

 

Onda guzve i radovi na auto putu, pa sam na skretanju sa autoputa pre plavog mosta zaradio i ovo:

 

IMG_20180609_153310.thumb.jpg.a852eea96b36e584632a3a4e0a2f0db3.jpgIMG_20180609_154351.thumb.jpg.1c81ade901117465a75956ce6ddc9cac.jpg

 

Sreca pa sam Grandea opremio rezervnim tockom, inace ono nisam mogao ni da izvucem iz gume... ostaci nekog alata koji je koriscen u zameni ograde na autoputu - kaze vulkanizer

Nekom zivom gumom je zakrpio, i sad imam tu felericnu gumu na zadnjem desnom tocku.. ali radi posao, ne gubi pritisak.. super je odradio svaka mu cast!  :)

 

I to je to, auto radi lepo, malo trosi ulje pa to redovno proveravam ( u firmi smo dobili 8 novih 500L sa ovakvim motorom, trose vise ulja nego ovaj Grande. jedan je stigao vec i da im zakuca kako sam cuo jer nisu proveravali ulje redovno)

Odradio mali servis u medjuvremenu, zamenio obe prednje viljuske (onim repariranim iz KG) 

Nesto mi i dalje lupka napred kad prelazim preko neravnina, al u servisu kazu da je to mozda od solje amortizera ili sam amortizer ali da nije nebezbedan i da bi demontaza provera i zamena dela kostala mnogo para a da ne mogu da garantuju da ce biti necujan posle toga, na reglazi trapa kazu da je auto savrsen na trapu...

 

nikako FIAT da bude tip-top iako se trudim da sve bude ko iz fabrike :/

 

na km satu preko 242.000km, mozda koja hiljada vise ne znam tacno... generalno bas sam zadovoljan sa Grandeom

mada sad bi voleo da imam i turbinu :D

 

edit:

da podelim i ovo sa vama.. par ljudi koji nisu bas mnogo upuceni u automobilizam (ali muskarci uglavnom) su mislili da sam kupio nov auto, jedva sam ih ubedio da je Grande 2006o godiste :) Najsmesnije je sto se to desava na par meseci, prvo neki drug zimus pita kolko sam ga platio - misleci da je uzet nov na sajmu, posle kolega sa posla, ali dvojica i u razlicitim danima.. onda i neki likovi u komsiluku koji voze classica se odusevili autom, i ista pitanja: 

jesi ga uzeo novog?

kako polovan?

kako 2006. godiste? 

 

;)

IMG_20180719_190105.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/1/2017 at 5:16 PM, MickeyS said:

Presao Grande 800km posle zamene svecica, i onda se javio isti problem. Promenjena bobina i posle promene bobine skoro 1000km bez problema. Trebalo bi da smo zavrsili tu epizodu :D

 

Za vikend isao Djerdapskom magistralom sa drustvom... sve proslo super, Grande ide fino, ortacima se svidja.. najveca zamerka je sto je registrovan za 4 osobe :)

 

i par zanimljivih slicica odatle...

IMG_20170730_165806.jpg

IMG_20170730_171151.jpgIMG_20170730_171322.jpgIMG_20170730_171342.jpgIMG_20170730_171456.jpg

 

a da, Grande je sad i zvanicno u mom vlasnistvu, stigle i nove tablice ;) DoktoRske :)

Da te dobro sluzi, i izgleda bas dobro...
Ja vozim novog 1.2 i sad sam pisao na temi kako necu nista da budzim,ali sad kad vidim slike tvog GP,kako odoleti pragovima i felnama...hmmmm

On 11/2/2017 at 3:10 PM, MickeyS said:

Stigle zimske gume

Odnosno, dobio/kupio sam ih jos sa autom, ali nisu u originalu bile na Grandeo u Svici

sad kad sam ih namontirao, auto je jos vise spusten

Ona zastitna crna lajsna ispod prednjeg branika je na 10cm otprilike od asfalta... 

 

Stavio sam i oglas da bi menjao ceo set za neki malo vislji :)

 

evo i par slika kako izgleda

IMG_20171102_144457.jpgIMG_20171102_144514.jpg

 

IMG_20171102_145137.jpgIMG_20171102_145151_HDR.jpg

E reci mi koje opruge i amortizere imas,ili ako uspes stavi neku sliku....Ja cu verovatno ipak na eibach preci...
pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

e hvala puno na pohvalama, ali u sustini sve je to fabricki tako

Sport paket opreme je dolazio sa pragovima, kacketom, felnama 17" i fabricki je spusten, tako da su i opruge i amortizeri fabricki. Nista menjao nisam

samo mislim da bi mu 16ice bolje legle za zimu nego 15ice....

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam ispratio ovu zanimljivu temu, dakle to je taj malo ređi benzinac kog je Nemanja analizirao :)

Tačno se sećam letos kad je izašao ovaj video o GP, prelep primerak.

Sve pohvale za kola, ali i za kolegu koji redovno izveštava i ažurira temu :thumbsup:

 

Nego da pitam, jesu li u planu ti podizači haube, to mi deluje "prosto" a zanimljivo?

 

Edited by hibi011

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hibi011

E da, to je taj redji benzinac u Grandeu, inace posle toga se cesto ugradjivao u ostale Fiate, i danas se ugradjuje takoreci isti motor

 

Hvala za pohvale :) a sto se tice podizaca haube, to mora da se budzi, namestaju nosaci za te podizace i svasta nesto, tako da se necu igrati sa tim

 

@AbarthGP

Zadnji lonac je zamenjen samo, kod Bate u NS, nista drugo

A da, puca opasno, kokice pravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na abartu imam Ulter Poljski tipski za njega, ali je mnogi tisi zvuk :)

Koliko je naplatio? I kako je ostavio tvoj zavrsetak fabricki? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrsetak je neki prohromski nije fabricki, al ima isti oblik

 

A rucno je pravljen pa crna varira od toga, al nije mnogo skup

 

Meni je bučan pa sam to demontirao :) vratio sam fabricki

Ionako je to brat stavio po njegovom ukusu, a meni vise prija tisina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...