Jump to content
FAS Goran
dexxybor

Fiat Bravo 1.6 16v - zveketanje kod izduvne grane

Recommended Posts

Vec duze vremena imam "problem" sa zveketanjem (tandrkanjem) u delu izmedju izduvne grane i, recimo, lambda sonde kod mog fiata brava 1.6 (benz). Cuje se kao da se unutar auspuha nalazi neki otpali sraf pa kada auto dodje u nekom broju obrtaja on pocne da udara u zidove. Docarao sam otprilike kakav je zvuk, i to se ne desava na leru, nema odredjenog momenta kada se to cuje, jednostavno u toku voznje kada se to desi ili dodam ili oduzmem gas i to trenutno prestane. Mislio sam da su zastitni limovi kod izduvne grane, savijao ih, udarao ali i dalje isto. Da li je neko imao isti ili slicni problem. Ne secam se kada je to tacno pocelo ali pre nego sam zamenio lambda sondu i srednji i zadnji lonac toga nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zvecka onaj zastitni lim oko izduvnih cevi na leru,pa mislim da je to i kod tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je zveketao onaj zastitni lim jedno vreme, ali i katalizator kad se raspao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad mi se raspao katalizator ja sam to zveketanje jasno cuo ispod kola pogotovo kad otvorim vrata, tacno sam znao da zvuk dopire od auspuha. a za onaj lim jasno sam cuo da je negde napred odnosno u motornom prostoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/15/2017 at 1:04 PM, kaskabgd said:

kad mi se raspao katalizator ja sam to zveketanje jasno cuo ispod kola pogotovo kad otvorim vrata, tacno sam znao da zvuk dopire od auspuha. a za onaj lim jasno sam cuo da je negde napred odnosno u motornom prostoru.

 

A jel si skinuo katslizator? Kako ti isao auto posle, jel bio bucniji i jel ti se palila lampica check engine, tj. da prijavljuje gresku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sigurno bolje ide,meni to  skinuto na kolima ko zna kada,nista se ne pali,nikakva lampica!Kad je pun,auto jedva ide,ali i kada ga skines uvek mozes da ga prodas za 10-20e,ako je onaj pljosnati mislim da ide oko 20e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno nisam osetio da auto ide bolje, to mozda moze da se desi na kolima koji su imali zapusen katalizator meni se on raspao i lezao na dnu tako da su izduvni gasovi nesmetano izlazili sto se toga tice, to je moja predpostavka. ja nisam ni znao da se on raspao dok nisam otisao i zamenio ceo auspuh, kad mi je on pokazao katalizator onda sam ja sklopio kockice za to zveketenje odozdo i umesto tog katalizatora na to mesto je stavljen jedan manji lonac da auto ne bi bio bucan. posle zamene auspuha auto je mnogo tisi ali nisam primetio da ide bolje, takodje nikad mi se nisu palile nikakve lampice ni pre ni posle zamene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.4.2017. at 7:23 PM, neshaoct said:

Hvala na linku ali koliko sam procitao svo imaju problem sa granom u smislu da im se cuje kao auspuh. Kod mene se cuje zveket sa vremena na vreme (na leru ne), u predelu negde od pocetka izduvne grane do lambda sonde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...