Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Aleksandar986

Fiat Doblo 1.2 8v - problemi sa radom motora uopšteno

Recommended Posts

Kupio sam Dobla pre 2 dana koji nije dobro radio. Motor je 1.2 8v benzinac + plin. Auto kad sam uzeo jako loše je radio na leru na benzinu a na plin u nikako. Benzina je trošio jako puno. Lik od koga sam ga uzeo nije ništa znao o njemu. Otišao sam kod majstora i krenuli smo da rešavamo.  Odradili smo dizne i jedna je crkla skroz . Novi auspuh. Kompjuter je prijavio leptir klapne i on je promenjen polovan do duše.  Svecice kablovi novi. Veliki servis urađen.  Ali posle svega toga auto je počeo još gore da radi . Primi malo gasa i onda se guši i neće da ide nikako. Molio bih nekog ako zna da mi pokuša pomoći.  Diagnostika više ništa ne prijavljuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren savet ti je da oteras auto kod krstenog majstora koji ti nece menjati jednu po jednu stvar i ici sistemom eliminacije koji ce se veoma bolno odraziti po tvom dzepu.Oteraj u dobar servis i ustedi sebi vreme i zivce.

Moze da bude od neke banalne stvari,neka masa,preko Mapa,usisa,lose kalibracije te klapne koja je stavljena,potapajuce pumpe...itd...Dosta stvari moze da bude,a ne mora da znaci i bas zbog toga ti savetujem nekog dobrog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze nista da ne prijavljuje. Ili je neka losa dijagnostika ili neume da gleda. Jesu li proverene bobine, ventili? Kakvo je to gorivo sto je u rezervoaru? Oce kod tih plinasa da izvetri, da nije za upotrebu uopste. Na tom modelu hoce i komp da zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kompjuter menjan , leptir gasa, bombine, skidata pumpa više puta stavljena druga doduše od punta. Ali auto i dalje ne ide nikako već trećeg majstora sam promenio sutra će on da gleda muka mi je vise. Pa to je prost motor ima li prostije. Taj što mi je radio veliki servis garantuje da ga je dobro uzupcio. Ako ovaj ne reši sutra daje neki dobar servis da odem. Hvala unapred na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/11/2017 at 9:08 PM, Aleksandar986 said:

Kompjuter menjan , leptir gasa, bombine, skidata pumpa više puta stavljena druga doduše od punta. Ali auto i dalje ne ide nikako već trećeg majstora sam promenio sutra će on da gleda muka mi je vise. Pa to je prost motor ima li prostije. Taj što mi je radio veliki servis garantuje da ga je dobro uzupcio. Ako ovaj ne reši sutra daje neki dobar servis da odem. Hvala unapred na odgovorima.

Promeni prvo MAP senzor jer on može to da radi,ali kako je kolega rekao nađi pismenog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...