Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Verovacu na rec jer sam zaboravio sad kada sam isao na skup :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, andreja.micovic said:

@ISV_01 stalno sija volančić kad je city uključen. 

Koristim ga i ja kad treba negde da se uparkiram a usko je, realno pomaže i dobar je ali mi nikad nije legao, ni kod Punta, ni kod stila, ni evo sad kod delte. Nekako mi se više svideo stari način sa uljem :) kao što je na marei. Bio mi je lično bolji osećaj na volanu.

Moram ovde da pohvalim Mareu zato što mi je jedini auto sa servom kod kojeg nikad ništa nije crklo ili procurilo u celokupnom sistemu koji to opslužuje. Kod svih ostalih mi je procurila pumpa ili neki semering kod zupčaste letve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesa 169 a bas su one bile poznate po kvaru da im pusta ulje na cevima. Posto sam sa malo znanja kupovao mareu, ovo me je sacekalo u roku od mesec dana, negde je pustao servo ulje. Problem tada resen za 2500 dinara koliko su kostale cevi da se naprave negde na Medaku i od tada nikakvih problema sa servom. Sve je radilo narednih 8 godina. I nije mi bilo jasno sto su odustali od ovog sistema i ubacili elektroservo, pogotovo sto je crkavao ispocetka (na punticima) a i dodatno opterecivao alternator koji kada prestane puniti ode servo u q**c, sto mi se desilo sa sluzbenim stilom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda zato što je sa strujom lakše izvesti proogresivu u različitim oblicima, a verovatno ima i do ekologije pošto je mnogima puštalo ulje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaintrigirali ste me sa tim  indikatorom City moda. Probano aktivacijom dugmeta na info ekranu se pojavljuje poruka "City mod activated" i pali se indikator u polju brzinometa gde stoji zelenim slovima CITY. Nezavisno od režima vožnje on se nikada ne gasi sve dok se ručno ne isključi na dugme uz prateću poruku na centralnom ekranu "City mod deactivated". Možete viziti stotku zeleni indikator svetli dok re ručno ne isključi.

E kako je ovo bio prvi i verovatno poslednji put da je kod mene mod bio uključen duže vreme da podelim jedan lični utisak.  Dakle imam utisak da pri uključenju i isključenju moda na trenutak dođe do promene broja obrtaja motora. To je vrlo kratkotrajno dešavanje ali imam utisak da postoji. Odmah sam se setio @Ivana i priče o opterećenju koje jedinica stvara i da bih rekao da postoji vršno opterećenje prilikom uključivanja a ne samo pri momentima intenzivnog opterećenja te da instalaciji "lakne" kada se sistem isključi. No možda je to samo subjektivni utisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ta je igračka jako lagana i kad se vozi brže. To je onda bezveze. Zašto nisu napravili da se samo isključuje kao na 500L?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nisam bio dovoljno precizan, izvinite. Elem na preko 50 km/h volan postaje "normalan" ali sva signalizacija da je sistem aktivan ostaje uključena. Čim brzina padne ispod 50 km/h volan ponovo postaje izuzetno lagan.

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshtry said:

Ristajl

Sta bre restyle, opet?! A model C klase, mislim prave C klase? 

Naslednik Delte? 

Neki novi D segment? 

Neki Sport edition, ali onaj sport sa kosilicom na steroidima poput 595/696... 

P**si ga Fiate, stvarno :(

 

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo se neko zezao i na 308 nalepio Fiat znak.

Ne znaju ljudi hoce biti fabrike 2024e, a ne da ce sad da znaju kako ce auto da izgleda :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ristajl varijanta za 2024.
kako vam se čini?
4CC6F24A-1F9A-49EF-B6E4-5545D9962146.thumb.png.428d19e8f57562309b8f12b0429fc21f.png
Cini mi ss kao da je iz 2015-e

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mijailović P. said:

Pug

Da. liči malo na 301 kojeg inače prestaju da prave. Brata mu Elizea Citroena su izbacili iz proizvodnje još proletos. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, neshtry said:

Ristajl varijanta za 2024.

kako vam se čini?

Meni se cini nerealno :lol: .

Render je cista zaje*ancija, da ne kazem nesto drugo. Em je tek posle 6 godina Tipo vec imao zakasneli MY21 ristajl (za sada bez nekog vidljivog efekta), em mu je prodaja drasticno pala (daj Boze da u Evropi ove godine izguraju i 50.000 komada, za pola godine je bilo nesto preko 22.000). Em koliko znam, Tipo ima mesta u turskoj fabrici u Tofasu do 2024. Iza cega se klasicni Compact gasi, a umesto njega bi trebalo da se uvede C-Crossover ili mozda nesto slicno najnovijem Citroenu C4.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računam da je AutoBild dobro informisana novina,drugo,u tekstu piše da su sada planovi u Stelantisu drugačiji nego što bili u FCA,tako da ko zna šta će biti…jedino me raduje povratak Punta

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshtry said:

Ristajl varijanta za 2024.

kako vam se čini?

4CC6F24A-1F9A-49EF-B6E4-5545D9962146.png

U planovima Stelantisa nema naslednika Tipa. Po ugovoru sa Turskom Tipo se proizvodi do 2023/24 godine. 

Fiat ostaje na A i B segmentu. 

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja rekoh, model se radi partnerski sa Turcima, a u Tofasu ima mesta za Tipo do te godine.

Sto se tice klasicnog Compacta - od Fiata ubuduce mozemo da dobijemo samo prva tri slova sa registarske tablice, sa ovog rendera iznad :lol: .

 

 

4CC6F24A-1F9A-49EF-B6E4-5545D9962146.png.da6075369b0affa9584872b16a5b93ec.thumb.png.bf0326ca25827ad678890fcda05e75c1.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, i 8 - 9 godina je sasvim pristojan rok trajanja nekog modela. U današnje vreme mnogi nisu dočekali ni toliko. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto jes', jes', u zadnje 2 decenije Zabari su se prilicno ispraksovali u trajanju modela :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...