Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Ovo mi deluje kao lounge oprema(najviši paket) ,,, verovatno je originalan volan,,, inače ti volani su sa jeep renegade.. 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je cackano oko volana i airbag-a ili su stavljani polovni - lako ces videti na boku obruca volana. Postoje punktovana mesta, koja se moraju probiti srafcigerom kako bi se otkacio airbag ili dalje skinuo volan. Provera ne pije vodu jedino u situaciji ako se stavlja potpuno novi obruc volana.

Slican volan kao Tipo MY21, sa tim "zacepljenim" donjim krakom, mislim da je jos ranije imao i restyle 500X, cisto da znas (ako je nesto cackano). A s obzirom da je ovaj Tipo jos stariji i od toga... Imas i italijanske tablice na oglasu, pa baci pogled sta kaze Ultima Revisione.

PS: Pravilo foruma je da uz eksterni link ostavi i Printscreen oglasa. Kako bi sadrzaj foruma bio nezavisan i imao smisla i kada taj eksterni link bude obrisan ili izmenjen.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima drugari,Sale covek kaze da je biznis paket opreme,gledam i jeep iz 2017,i tu volani vise lice na fiatove iz 2016te

Ivane iz koje godine je taj ristajl 500 bio??

a italijanski ne znam da beknem,sta bi mogao da proverim na ovom sajtu Ultima Revisione??

bas mi sumnjiva situacija,a tipo trenutno najbolji na oglasima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, pogledaj video na you tubu (fiat tipo sound kucaš),,,, ja sam ubeđen da je original volan pogotovo što ima i multi mediju noviju a ne onu grbu... Elem pogledaj video,, vidi se tipo iz 2016 kompletno nov enterijer pa i volan,,, za zapad su radili u fuulu,,, nama se ovde šalju neke sirotinjske opreme da bi nam bilo isplativo kupiti (oprema). Ja ga gledam odavno zato ti to pričam,, odgledaj što više starih klipova iz tog perioda pa ces videti...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Sale na odgovoru,nemam vremena jutros mnogo,na brzinu pogledah 10tak klipova iz 2017 ali sve stari volani

ako naletis na neki video okaci ovde zivota ti

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, zoranzo said:

hvala Sale na odgovoru,nemam vremena jutros mnogo,na brzinu pogledah 10tak klipova iz 2017 ali sve stari volani

ako naletis na neki video okaci ovde zivota ti

Ovaj klip je postavljen pre 6god.. Pozz

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale hvala na trudu,ali ti fiati imaju normalne volane za to godiste,evo slike koji volan ima ovaj o kome pisem

 

unnamed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, knezevic76 said:

To je volan sa novijih modela od 2021

 

U tome i jeste problem,taj volan se prodaje na autu iz 2017 godine,jedini me je Ivan razumeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je presvlačiti volan, al je pitanje, zašto je zamenio ceo? Jedino ako mu se baš ovaj restajling sviđa, a opet, verujem da nije jeftin. Šta znam, ja bi pogledao taj auto ali samo u ovlašćeni. 4000 dinara je npr u Koletu komplet pregled, mehanika i dijagnostika ili neki proveren servis, kao kod Gorana.
Možda je stvarno samo bolan menjan estetike radi.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, MiloshBg said:

Problem tj pitanje je zasto je menjan volan. Sta tu nije jasno...?

Hvala Milose za ovo,pitao sam coveka odtkud taj volan,kaze da je to biznis paket,nije ni lounge nego kaze biznis,vozila ga je njegova cerka pa joj se ne svidja

Uglavnom,uzecu drugog fiata,kupljen nov u srbiji,ne bih se zezao sa ovim vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je ovde po forumu trazio volan od tipa (ili nudio).
Ako se nekom svidja, sto da ne, sto ne bi zamenio.

Ako je iz sudara, a opet sve sredjeno, nigde ne duva/zuji/vuce, ako je uradjeno kako treba, sto taj auto odmah otpada?!

 

@zoranzo Ako imas sumnju da je auto udaran, nemoj ga ni razmatrati, ali ako hoces sebe da ubedis da je dobar auto i da ces pritom ustedeti nesto, necemo te mi ovde odgovoriti niti nagovoriti. Ako ti se svidja, odgovara cena onda lepo kod majstora, zatim malo provozas i vidis dal ti odgovara. 
Jeftinije je dati 2-3-4000 dinara za pregled auta nego kupiti na prvu

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, knezevic76 said:

Ok je presvlačiti volan, al je pitanje, zašto je zamenio ceo? Jedino ako mu se baš ovaj restajling sviđa, a opet, verujem da nije jeftin. Šta znam, ja bi pogledao taj auto ali samo u ovlašćeni. 4000 dinara je npr u Koletu komplet pregled, mehanika i dijagnostika ili neki proveren servis, kao kod Gorana.
Možda je stvarno samo bolan menjan estetike radi.

Sent from my 2203129G using Tapatalk
 

Uvezen je iz italije

Pitao sam samo jel model iz 2017 ima taj volan uopste fabricki,nisam dosao da me neko nagovara ili odgovara za bilo sta

Edited by zoranzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze odakle je, pregled u dobrom servisu će ti odgonetnuti sve nedoumice. Ja bi rizikovao tih par hiljada ako mi se sviđa auto. Još ako je sve kako treba, puna kapa.

Ako se ispostavi da mu fale neke sitnice, onda cena može da se koriguje, ako se ipak ispostavi da je havarisan, onda ćaomi doviđenja.

 

Sent from my 2203129G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, zoranzo said:

Ivane iz koje godine je taj ristajl 500 bio??

Mislim da restyle i noviji volani na 500X-u krecu od 2018. A ovaj Tipo je svakako stariji i od toga, a od Tipa MY21 svakako :D. Ne tvrdim uopste da sam u pravu, ali meni nije poznato da su takvi volani isli u Tipo pre restyle.

Rekoh ti kako lako preko perforacija mozes da proveris da li je skidan airbag ili volan (pod uslovom samo da nije stavljen ganc nov obruc). Ako je nesto cackano - ili cista estetika ili ispucan airbag pa zamenjeno o istom trosku, trece nema. Najbolje je pregledati uzivo, uvek imas i opciju da uzmes VIN pa da pokusas preko CV. Ako te vec toliko kopka, sto rekose ljudi.

1 hour ago, zoranzo said:

U tome i jeste problem,taj volan se prodaje na autu iz 2017 godine, jedini me je Ivan razumeo

Razumemo se :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volan iz mog prethodnog Tipa 2020. (kupljen nov u Srbiji)....na gornjoj slici.

U Tipu 2022. (kupljen nov u Srbiji) je takav volan kao što si postavio u postu...kopiram tu sliku ispod da ne idem sad' po kiši da slikam volan, to je to identično za MY21....

A i sumnjivo mi je da taj Tipo iz 2017. ima fabrički adaptivni tempomat:shock:Pitaj lepo čoveka, ako te uopšte zanima i dalje, da li auto ima fabrički adaptivni tempomat, kao što se vidi po volanu (desna donja strana); ako kaže da ima, onda proveri preko VIN-a;  ako kaže da nema, onda ga pitaj odakle kolima takav volan; a ako kaže da ne zna...:ph34r:

Quote

 

fadd8e956459-370x278.jpg

unnamed.thumb.jpg.4d9b21d6f2200aca407d861b0566515e.jpg

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites
Volan iz mog prethodnog Tipa 2020. (kupljen nov u Srbiji)....na gornjoj slici.
U Tipu 2022. (kupljen nov u Srbiji) je takav volan kao što si postavio u postu...kopiram tu sliku ispod da ne idem sad' po kiši da slikam volan, to je to identično za MY21....
A i sumnjivo mi je da taj Tipo iz 2017. ima fabrički adaptivni tempomat:shock:Pitaj lepo čoveka, ako te uopšte zanima i dalje, da li auto ima fabrički adaptivni tempomat, kao što se vidi po volanu (desna donja strana); ako kaže da ima, onda proveri preko VIN-a;  ako kaže da nema, onda ga pitaj odakle kolima takav volan; a ako kaže da ne zna...
 
fadd8e956459-370x278.thumb.jpg.d285d152c6c6513efffc9adb3b0ae790.jpg
unnamed.thumb.jpg.4d9b21d6f2200aca407d861b0566515e.jpg.9388593cabdf155b4005a50cb1110254.jpg
Gde si video adaptivni tempomat, taj sa oglasa ga nema.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, jos jedna tema za razmisljanje :D :

 

2022-fiat-500x-dashboard-carbuzz-723152-1600.thumb.jpg.e669d4f2ecd0a6a6773f0c794b200240.jpg

 

Cisto licno zapazanje - bas retka situacija da se neko interesuje za polovni Tipo. A vec ce u maju uci u 9. godinu kako je predstavljen na trzistu.

Slicno kao i za 500L, kupovani su maltene samo kao novi, i u toj varijanti se o oba modela maltene i jedino caskalo na ovim temama o kupovini.

Totalno nekarakteristicno za vecinu dosadasnjih modela Fiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja gledam sliku volana što je čovek naknadno postavio (donje desne tri komande, skroz levo je ACC,); u pravu si, ovaj sa oglasa nema ACC, tek sada proverih unazad sve....

Edited by nebojsa zvezdara

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, nebojsa zvezdara said:

Jbg, ja gledam sliku volana što je čovek naknadno postavio (donje desne tri komande, skroz levo je ACC,); u pravu si, ovaj sa oglasa nema ACC, tek sada proverih unazad sve....

Ma nisam uspevao da skinem sliku sa oglasa preko telefona,pa sam okacio prvu koju sam uspeo da skinem

Ujutru idem da dam kaparu za karavana,2017,istog po pitanju opreme,sem famoznog volana,skoro ista im je i cena ,bila je vaga samo taj volan,oba mi se svidjaju podjednako

Karavan mi je mnogo sigurnija varijanta,mnogo manje komplikacija oko njega bespotrebnih

Hvala vam svima,svi ste pomogli u svakom slucaju,i ovde sam uvek nalazio pomoc za fiata,ostajem u istom jatu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...