Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Tacno, i uz onaj njihov petobrzinski 1.4 90 benzinac su samo dno ponude (u smislu snage).

Imali su sigurno jos 15-ak jacih i za tu tezinu adekvatnijih motorizacija (1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0), sto benzinskih, sto dizelskih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Molim mišljenja o Fiat Tipu, SW (karavan) sa 1.3 mjet motorom. 
Moras probati licno, pritom probaj pod klimom i sa jos makar jednim putnikom pa vidi.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoć prijatelja!Prodao sam 500L i kibicujem Tipo HB turbo,lounge paket,grafit siva metalik boja, 16"alu felne umesto 17" i pride zatamnjena zadnja stakla,kamera za rikverc i paket vidljivosti,to dodje 14900e!Šta činiti,uzeti sad ili čekati restilizaciju?Golema dilema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je 500l kad je izašao restilizovani bio skuplji ili ne? Pitam infromativno kako to ide, da li ima da se kupuje onda i stari i novi, ali se samo prebace na novi, stari više ne postoji? Pošto je 500l restilizovani svakako lepši, kupiti sad stari nekako je gre'ota...  Pa verujem da će ista strategija biti i za Tipo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem, pisano je vec ovde koje su najavljene promene. I sto se tice motorizacije, novih FireFly motora, ali i prilicnih promena u enterijeru (gde je, po meni, trenutni model ubedljivo najtanji). Provlacile su se i neke spijunske fotke, najavljen je i novi uConnect 5 cini mi se, sa dijagonalom od 10''... Takodje dolazi i Tipo Cross. E sad, ako covek planira kupovinu odmah, to je na malo duzem stapu... Ali svakako verujem da ce izgledati mnogo bolje i atraktivnije, kao sto to bude uglavnom sa svakim restyle. Kolega pomenu i 500L koji je odlican primer, cak i meni koji ne volim MPV i Crossovere zadnje verzije izgledaju vro dobro, a neuporedivo bolje i ozbiljnije nego one (kako su ih zvali Miki Maus) sa pocetka produkcije.

54 minutes ago, Drasko bgd said:

kibicujem Tipo HB turbo

Benzinski ili dizel turbak?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tipo95

Kod 500l restyle su drugaciji paketi opreme od prvobitne serije pa je malo teze za porediti.

Na primer nema Pop tj.osnovne verzije bez klime, a sada je bazna verzija nesto slabije opremljena od prvobitnog drugog nivoa opreme Popstar.

Mislim da je cena otprilike ista.

Sigurno ce Tipo ostati best buy u C segmentu

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drasko bgd

Meni je to korak unazad. Kad sam gledao Tipo vlasnik salona me ubedjivao da je 500L kvalitetnije uradjen. Poslusao sam ga i nisam se pokajao.

Zbog manje saobracajne nezgode ( udarac u zadnji deo vozila) imao sam cast da kao zamensko vozilo pet dana koristim Tipo HB 1.4 sa identicnim motorom, 95ks.

To je samo potvrdilo moj izbor, to su dva sveta!

Iz ugla prostora, komfora, boljeg enterijera, posebno sedista, da ne pominjem nacin ulaza i izlaza iz vozila.

Osim atraktivnijeg izgleda, Tipo nema nijednu prednost.

cak i to je danas diskutabilno jer je zastareo.

 

Nisi razmisljao o 500x?

15990 na akciji, 1.0 120 ks, dobra oprema.

Ja bih to pre uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, italiano said:

To je samo potvrdilo moj izbor, to su dva sveta!

Šta drugi kažu uporedno? Molim za mišljenje i druge koji su probali i jedan i drugi auto. Svakako mislim da nije offtopic pošto se Tipo pored sa drugim modelom. Ja iskreno nisam ni probao 500l, nekako mi on od kada se pojavaio nije nikad bio potencijalni auto, a kad sam video TIpa nekako je izazvao drugačiju rekaciju. Sad kad vozim Tipa, i ujedno sam malo više ušao u praćenje tema o fiatu, bacim oko i na 500l u smislu šta je bolje, svakako su dopadljivi neki detalji 500L-a kojih kod Tipa nema, ali opet nekad prođe 500l, i pomislim glomazno je ovo isuviše... 20cm razlike u visini ova dva auta svakako da su to dva sveta, a sad možda to i jeste prednost, nekada su ljudu mogli da sednu sa cilindrom na glavi u auto :) verovanto je više vazduha i osećaja prostranosti u njemu.. sa druge strane verovatno lošije leži na putu... Enterijer je svakao bolji na 500l nema šta, sve je nekom svom fazonu, ofarban u boju prednja polica što nije tako uobičajeno, provlači se taj Logo svuda.. spolja je meni lepši Tipo, i to je verovanto individualno. Lepi su oni neki doderani 500l al to su već neke druge cene, ako je dobra boja, dobr felne, još sa onim dodacima. Kod 500l je dobro što ''podnosi'' neke dorade, krov u drugoj boji i tako te fore, što Tipo nekako nema, ne znam šta bih mu nabudžio. Koncept gepeka u visinu kod 500l mi se ne sviđa, tu mi je TIpo u prednosti. Sad sa cenama ne znam kako stoje, koliko je bio Pop ranije klasični. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš htedoh reći da iako su ista platforma, drugačiji su segment [mention=7735]Drasko[/mention] bgd

Ima jedan turbać u Nišu

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15560401/fiat-tipo-14-turbo-lounge

 

I jedna Đulka http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12718891/alfa-romeo-giulietta-14-tb

 

 

 

 

 

Screenshot_20200811-152111.jpgScreenshot_20200811-152053.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što me užasava  na Grande Puntu je identično u Tipu.  Jeftina tvrda plastika na oblogama  vrata!!  Nadam se da će uraditi nešto u restajlu.  Ostalo za tu klasu i cenu je OK. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Tipo95 said:

Šta drugi kažu uporedno? Molim za mišljenje i druge koji su probali i jedan i drugi auto.

Poredis 2 razlicita segmenta :) , MPV i Compact. Pre svega mislim na ono za sta su namenjeni, tj. kojoj ciljnoj grupi.

Licno sam poprilicno vozio sluzbeni 500L atmo. A posto, kao sto rekoh, nisam ljubitelj bilo kakvih povisenih klirensa, centara mase i njihove voznje - recimo totalno kontra od postovanog kolege, nikada ga ne bih kupio kao licni autoAli tom segmentu nikako ne mozes da poreknes njegovu funkcionalnost, prostor, prakticnost, a na tako malu sirinu i duzinu. Pogotovo za porodicu. Nazalost je ceo taj MPV koncept i generalno i prodajno pregazen SUV/Crossoverima, koji su trenutno moderni, skuplji, a daleko manje funkcionalni. Rekoh vec da su mi zadnje verzije 500L vrlo lepo odradjene i daleko atraktivnije od onih sa pocetka produkcije.

Tipo je C segment (na kakvoj god da je platformi, rekli smo sve, pa me vise mrzi i da citam na drugoj temi :D), klasican i donedavno decenijama najprodavaniji segment, uz sve sto to nosi. Takodje sam imao prilike da vozim sedan, 1.6 MultiJet, jednog ima i drugar, cackali smo oko njega zajedno... Korektno, pogotovo za te pare, budget model pocev od same konstrukcije, platforme, do konacne izvedbe, opreme, motorizacije. Ima svoje minuse u odnosu na savremenu konkurenciju, koje ce, nadam se, ispraviti kroz restyle. Prosto dva razlicita sveta i segmenta, pa sta kome odgovara, oko toga vec ne moze niko od nas da sudi sta je bolje za onog drugog.

50 minutes ago, Tipo95 said:

20cm razlike u visini ova dva auta svakako da su to dva sveta

Ali i 20 i kusur cm manje u odnosu na hatch ili cak -40 cm u odnosu na sedan. 500L je i trunku uzi, posto su oba na slicnoj Small platformi.

Tipo i u hatch varijanti ima sjajan gepek od 440l, ranije je i Bravo vazio za poveliki u klasi sa 400l (recimo Golf/Leon su na 370). Sedan ima cak 520l, a gledajuci puko u dl, oba su veci nego na 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali 500L ima daleko upotrebljiviji prtljaznik posebno sto je zadnja klupa klizna, plus ona polica koja ima tri nivoa i deli prtljaznik na dva dela po visini.

Obaranje celog zadnjeg sedista ide jednim potezom sto Tipo HB nema, cini mi se...

Edited by italiano

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, italiano said:

Ali 500L ima daleko upotrebljiviji prtljaznik posebno sto je zadnja klupa klizna

Upravo zato sam i naglasio "puko u dl", ali i da bih naglasio da Tipo ima odlican gepek za svoju klasu i spoljne dimenzije. I hatch i sedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Drasko bgd said:

Pomoć prijatelja!Prodao sam 500L i kibicujem Tipo HB turbo,lounge paket,grafit siva metalik boja, 16"alu felne umesto 17" i pride zatamnjena zadnja stakla,kamera za rikverc i paket vidljivosti,to dodje 14900e!Šta činiti,uzeti sad ili čekati restilizaciju?Golema dilema!

Kupuj, restilizaciju sa tom opremom nećeš moći ni blizu da dobiješ za te novce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/11/2020 at 1:37 PM, Tipo95 said:

Da li je 500l kad je izašao restilizovani bio skuplji ili ne? Pitam infromativno kako to ide, da li ima da se kupuje onda i stari i novi, ali se samo prebace na novi, stari više ne postoji? Pošto je 500l restilizovani svakako lepši, kupiti sad stari nekako je gre'ota...  Pa verujem da će ista strategija biti i za Tipo 

Poskupeo je oko 500€ i "izbacili" su mu par zgodnih komada opreme i prebacili u opcionale!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...