Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Nadam se da će biti tako kako si dogovorio prilikom kupovine, ali šta diler ima da konsultuje proizvođača za njihovu internu akciju??? Popuni anketu i daj dileru 0! Ja sam auto kupio telefonom i uplatio novac elektronski.Kad sam došao da ga preuzmem sve je bilo kako je i dogovoreno. Imao je sitne ogrebotine od 0-og  servisa na onom delu pre haube. Tražio sam da se to ispolira, što je odmah i urađeno. Krajne profesionalno od AK KOLE. Sve je do dilera.

28 minutes ago, Christabell said:

Mix74 hvala!

Kad ovo vidim, dođe mi da se roknem, a ja dala 50€ za 2 tepiha. Naivna seljančica, uverena da će biti 4 komada redovnih. Nisam ni pitala!

Pratim ovo za felne, da se ne razbacujem dalje ako ne moram....

Na žalost, nisam ni ja od onih koji kupuju auto na svakih 4,5 godina pa da imam iskustva:(. Ako je za neku utehu, gledaj ovog naivnog čobanina. Pošto sam hteo alarm za auto, bio sam prinuđen da ugradim njihov alarm da ne bih kršio uslove garancije. Oni su mi to naplatili skoro 330Eura, dakle 250E alarm i 80E ugradnja. Da ti ne pričam sada kakav alarm bih mogao da dobijem za takav novac. Ovde sam dobio (ono što je vidljivo) 2 senzora sa gornje strane šoferke i to je to. Nema čak ni nlepnica na staklu ni lampica za indikaciju a da ne govorim o tome da ne znam ni kakav je zvuk alarma pa ću morati jedan dan da odem u Košutnjak i da ga dobro izdrmusam.

Elem, svega mi je dosta do zime što se tiče kupovine njega i za njega pa pišem iskustva. Razmišljam o letovanju, moru i pozitivnim talasima.

Ma, auto bih svakako kupio i bez tih stvarčica i nešto od toga spreman sam da kupim. Ali, kad čovek tako samouverno priča, što da mu ne dam šansu? 

Ako diler traži od Fiata, pretpostavljam da onda to plaća i daje Fiat, jer dileri kukaju da je cena takva da u njoj nema prostora ni za kakav poklon i da maltene žive od servisa. 

Posted (edited)

Pitam jutros buraza u Leskovcu, on kaže da je dobio i presvlake i tepihiće...
Auto kupljen na ovogodišnjem sajmu, isporučen u Nišu....

Slučajno sam našao oglas na kome su alu felne od alfe

7120701371f72f1c75d39001b4675fb8.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14449173/fiat-tipo-16-mjtd

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

On 31.3.2019. at 5:49 AM, n1k said:

Moj 1.4 HB po NS je isao zimus izmedju 8 i 8.5l. Zadnjih mesec dana mi stoji 8.1l. U letnjim uslovoma je bilo izmedju 7.2 i 7.7 po gradu.

Inace malo upozorenje ljudima koji parkiraju u okolini limanskog parka. U roku od dve nedelje su mi skinuli cepove sa alu felni i ukrali zadnji brisac. Malo dalje od mene isti dan coveku sa punto grande skinuli zadnji brisac. Parking u Sekspirovoj ulici.

Evo da se i javim sa istim problemom, odose i moji cepovi ispred kuce u Kamenici, 3 su skinuli jedan im ostao, aj cepovi eto im al sto su izgrebali felne...

Posted (edited)
21 hours ago, spaad said:

Greh je drug staviti na nov auto polovne čelične, kad ima OK alu 16 po oglasima od 100-150 Evra za 4 kom. Dok plati nekom da se ispeskari i sredi ide na 100 čelične. Inđija je OK, ali umeju svašta da uvale!

Koja je u suštini razlika stavio 15 i 16 zimske?

Edited by neshaoct
tehnički edit posle splitovanja

Po meni, zimi ima više korisnih nego negativnih za korišćenje polovnih čeličnih po onim našim udarnim rupama... Sa gumama sa visokim obodom...

Posted (edited)

Oko patosnica je sada prebačeno ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41565-tapacirung-presvlake-patosnice/&do=findComment&comment=1505069

Oko rešavanja problema sa malo težim ubacivanjem u petu brzinu, sada je ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79358-fiat-nuova-tipo-problem-sa-ubacivanjem-u-5-brzinu/

Oko sigurnosnih šrafova je sada ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39870-sigurnosni-šrafovi/&do=findComment&comment=1505215

Mora tako jer ne možemo od jedne teme praviti ''svaštaru'', pa u njoj pisati i o patosnicama, o sigurnosnim šrafovima, felnama...

Ne možemo jer sadržaj Foruma treba da pomogne svima, a ne samo pojedincima koji u tom momentu kuckaju. :) Pomaže svima ako u temi o patosnicama budu ti postovi, jer onoga ko gugla oko patosnica Google će tamo dovesti, svako će logično očekivati da je tamo priča o patosnicama (kad se tema već tako zove). :thumbup: 

Edited by neshaoct
dopuna

Posted (edited)
11 hours ago, branik said:

Ako diler traži od Fiata, pretpostavljam da onda to plaća i daje Fiat, jer dileri kukaju da je cena takva da u njoj nema prostora ni za kakav poklon i da maltene žive od servisa. 

Ne plaća to Fiat, nego je vrlo moguće da postoji Fiatova preporuka (ne bi bilo prvi put) oko davanja sitnih poklona prilikom kupovine novog auta, odnosno da postoji preporuka da to dileri ne rade kako se na taj način (davanjem poklona) ne bi borili za dodatnog kupca, i tako faktički em jedni drugima uništavali posao, em i to malo zarade po autu im ''pojedu'' pokloni. Pojeli bi im jer se priča ne bi završila na jednom poklonu koji daje jedan diler, nego bi jedan diler davao npr. patosnice, drugi bi odmah reagovao i dodao komplet patosnica (tekstilne i gumene), onda bi treći preko kompleta patosnica dodao i npr. komplet za prvu pomoć, onda bi onaj prvi reagovao i pored kompleta patosnica, prve pomoći dodao i npr. pun rezervoar prilikom preuzimanja auta, onda će jedan tokom leta da doda na poklon krovne nosače i sam krovni kofer npr....itd, itd...i onda na kraju nema zarade. Pošto ne samo da nije zaradio, nego je i izgubio pare prilikom prodaje, to mora da Vam naplati na servisu kad dođete...a onda Vam uzme mnogo više nego što je bila vrednost tih poklona. Međutim, onda ljudi kukaju kako je redovno održavanje skupo, pa to negativno utiče da neki ljudi odustanu od kupovine auta jer eto skupo je redovno održavanje. Sve je povezano jedno sa drugim i dugoročno pravi problem na tržištu gde se gleda svaki evro i fizičko lice kao kupac je retka pojava.

Zato je realnije dobiti nešto od sitnih poklona u onom mestu gde već ima samo jedan ovlašćeni diler (ili blizu njega nema drugoga), nego npr. u Beogradu gde ih ima nekoliko. Realnije jer će taj jedan ionako dobiti održavanje skoro svakog auta koji je prodao jer nema drugog ovlašćenog gde se može u tom mestu otići. A, naravno da ovlašćeni ne žive, tj. nije im glavni izvor zarade jednokratna zarada pri samoj prodaji auta...

Edited by neshaoct
dopuna

23 hours ago, Marus021 said:
Evo da se i javim sa istim problemom, odose i moji cepovi ispred kuce u Kamenici, 3 su skinuli jedan im ostao, aj cepovi eto im al sto su izgrebali felne...

Saucesce kolega.

Prva situacija sa Tipom.

Sipao u sredu pun rezervoar, od tada prešao 90km, na displeju još uvek pokazuje pun rezervoar. Ako se ne promeni u međuvremenu, sutra zovem servis.

@Jim9

Jesi li ti sipao, ili pumpadžija? Pitam da bi znali da li je dodavano ''do čepa'' što se kaže, ili nije dalje sipano nakon što je pištolj prvi put izbacio.

Ako je sipano do čepa, skroz je ok da pokazuje pun i nakon što se pređu kilometri i kilometri. Zavisno od oblika rezervoara i uslova vožnje, može da se pređe i preko 100 km, a da i dalje pokazuje pun. 

Možeš da pogledaš ovaj video da vidiš koliko litara staje preko punog kad se sipa do čepa. Zavisi od auta naravno, ali npr. kod testiranog Logana staje 15 litara više preko punog (fabrika kaže 50 litara pun rezervoar, a sipano je 65 litara ''do čepa''). Taj sa Loganom onda može da pređe i preko 200 kilometara i dalje će mu pokazivati da je pun. :) 

Nisam ja pumpadzija je, pre prethodnog punjenja do čepa sam išao u rezervi do kraja (dok mi nije izbacio crtice za max km sa postojećim gorivom). Nakon toga napinio pun i prešao 96km a još uvek pokazuje pun. Sad sam bio do pumpe i ponovo dosipao do kraja, stalo je 7.1 litara.

@Jim9

Nema to veze kolega, kod nas na sluzbenom Sanderu, kada sipas pun do cepa, picis 100+ km dok ne zvekne crta. A posle ti deluje da se brze trose nego sto treba :D 

On 7/14/2019 at 1:59 PM, Jim9 said:

Nisam ja pumpadzija je, pre prethodnog punjenja do čepa sam išao u rezervi do kraja (dok mi nije izbacio crtice za max km sa postojećim gorivom). Nakon toga napinio pun i prešao 96km a još uvek pokazuje pun. Sad sam bio do pumpe i ponovo dosipao do kraja, stalo je 7.1 litara.

Jok druže, merač ti radi, a mene si usrećio:thumbup:.

Dakle, staje sugurno preko crte 5 litara. Ja sam prvi put, odmah iz salona na pumpi sipao kao do kraja, (pumpadžija je sipao) pa u žurbi nisam video koliko je stalo.

Proverio danas ulje posle 2500km nakon malog servisa i prijatno se iznenadio. Jedva da je nesto ispod maximuma. U servisu su sipali shell umesto selenie. Selenie sam na 10k km potrosio 1.2 litra.

P.S. Neposredno pred mali servis sam kupio litar selenie da dolijem. Ostalo mi je neki 8 deci ako nekom treba da dolije, poklanjam, ja je ne bi mesao sa shellom.

Rano je 2500 km za zakljucke. Izmedju 5-7 hiljada krene da "srkce" uglavnom :)

Barem kod mene tako obicno biva :)

I bolje što si pitao...

Na 6-7 sipanja koliko sam do sada imao, svaki put je izbacio pištolj samo jednom i nakon toga više ni kap nije primio. Jednom sam čak pokušavao i dobio baru ispod. Znači, dok ide, ide i nakon toga ni kap. Čekao sam da izbaci vazduh, pokušavao opet, ni kap ne prima. 

Zaključujem da sam se prešao što nisam ugradio fabrički naslon za ruku za koji je bila doplata 110eur, ali bih ga plaćao iz kredita pa ne bih ni osetio, a ovako vidim da košta  slično, i ne znam kad će doći na red da se iskešira...  Ja lično nešto i nisam navikao da vozim sa naslonom ali verujem da je korisna  stvar po iskustvima drugih, i lepo izgleda, a u upustvu za Tipa sam pročitao da ne valja držati ruku na menjaču, a ja to stalno radim, da li to može stvarno uticati ne neka oštećenja na duže vreme ili ne? 

U principu rucica menjaca sama po sebi nema neku tezinu (fabricka, drugo je kada stave neku aftermarket budzu od rucice menjaca od kovanog gvozdja zbog izgleda) da bi vrsila presiju ili dodatni otpor na sinhrone u menjacu, ali nije dobro drzati ruku na njoj bas zbog sinhrona i zubaca (citao, a koliko je istina ne bih da proveravam na svom dzepu). Ono sto znam je da na sluzbenoj Nivi ponekad hoce da izbaci iz 3. kad naslonim manje blago ruku na onaj Kamazov menjac...

Ono, drzi je naslonjenu na rucnu (ionako je spustena) ili kod butine.

I još jedno zaključujem, uživam u povremenoj vožnji Stilaća dok ga ne prodam, a jes' ide dobro, razrađeno sve, mekano, glatko, samo sipa.....