Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Neka je sa srecom i da se u zdravlju navozas :)

Test model pretpostavljam?

I kako to da prodaju po visoj ceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.6 mjet se odlicno pokazao, info iz prve ruke, zenin sluzbeni 500 l, oko 130000 km za dve i po godine, stucno nije. Mana, vuce ko bl4sav od 2000 do 3000 ob a posle kaput.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ima da stuca na 100 000 km :D

1.0 ecoboost koji se smatra potrosnim motorom nema probleme prvih 150 000km, a kamoli rastereceniji dizel koji se daleko manje vrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bilo test vozlio navodno menadzment nije stavio validnu cenu, sve u svemu mislim da sam super prosao jer novi kosta 17500e vozio sam bravo isto 1.6 120ks presao 200000km bez vec problema... za 13000e mislim da nisam mogao da pazrim bolja kola ipak su 2017 pod garancijom i sa 8000km u laundz opremi, jedina zamerka je sto nemam kameru u rikverc i navigaciju na ovaj veliki ekran koji zaista izgleda fantasticno.

12 hours ago, spaad said:

Čestitam! Ako si dobio kompletnu dokumentaciju molim te vidi da li imaš kod za radio?

 

Saljem sutra ili vcrs :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sergio123 

Ne razumem? Treba mi samo info da li si dobio radio kod uz prateću dokumentaciju.

 

Zamenio sijalice. Posle Stila ovo ide na ovom 1.4 vezanih očiju.:P  Sunce je malo smanjilo efekat na slici, ali to je to. Dugo svetlo je standardno osiguranje sijalice sa žičanom oprugom, a kratko je sa limenim osiguračem. Na dugim je fabrički bio Osram, a na kratkim Philips.

 

DSC_0001.JPGDSC_0002.JPGDSC_0003.JPGDSC_0004.JPG

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini zaista sam laik u vezi automobila, nisam siguran sta ti znaci radio kod... :/ imam radio standardo vec je sve bilo podeseno kada sam kupio kola hvata sve zivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čevorocifren broj koji se dobija prilikom kupovine. Kada se uređaj skine sa automobila i vrati, uređaj će tražiti taj kod da bi radio. Kod nekih je ista svar i kad se skine akumulator.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo tako da funkcionise.
Uredjaj je registrovan preko proxy podesavanja. Sve dok se ne uveze novi uredjaj, trenutni radi, bez obzira na akumulator i raskacivanje uredjaja.

 

Slobodno probajte da raskacite akumulator, taman da na vreme saznate.


Uostalom zasto brinuti o zameni delova na tek kupljenom automobilu? :)

Ja sam na mojim kolima do sad 3 puta otvorio haubu i sva 3 samo zbog dosipanja tecnosti za stakla. Da sam hteo da zavirujem stalno nesto oko kola, ne bih jurio nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, spaad said:

 Dugo svetlo je standardno osiguranje sijalice sa žičanom oprugom, a kratko je sa limenim osiguračem.
 

Obrnuto, izvinjavam se.:P

1 minute ago, igor0511 said:

Ne bi trebalo tako da funkcionise.
Uredjaj je registrovan preko proxy podesavanja. Sve dok se ne uveze novi uredjaj, trenutni radi, bez obzira na akumulator i raskacivanje uredjaja.

 

Slobodno probajte da raskacite akumulator, taman da na vreme saznate.


Uostalom zasto brinuti o zameni delova na tek kupljenom automobilu? :)

Ja sam na mojim kolima do sad 3 puta otvorio haubu i sva 3 samo zbog dosipanja tecnosti za stakla. Da sam hteo da zavirujem stalno nesto oko kola, ne bih jurio nova.

Ma ne brinem, nego sam skinuo uputsvo za radio čisto da vidim da li sam sve istražio. Tamo stoji da se prilikom kupovine dobija kod. Ako mi nekim slučajem bude nekad trebao,  moram da ga platim dileru kod kojeg sam kupio vozilo.  Za sad ne mogu ni da utvrdim da li uz ovaj model uopšte i ide kod? Od dilera još nisam dobio odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram priznati da sam danas prijatno iznenadjen, u popodnevnoj setnji gradom po lepom vremenu na parkingu vidim prelep crveni automobil. Nebudem lenj i pridjem autu, srce mi poce jace kucati kad videh mog ljubimca u boji koju volim. Crveni fiat tipo ( eh sto je lep ), kako li izgleda tek sa metalik crvenom bojom ( 716 ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elantra extra!Biće korejci dobri kao i japanci,u Nemačkoj je svaki treći auto iz Koreje.I ameri ih puno voze...
Koji je motor u Tipo dizel za naše tržište?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam1.3 i  1.6 mjet. Po meni je elantra bolja. Nisam imao prilike da sedim u ovoj novoj niti da je probam. Ali po slikama bi mi vise odgovarala od Tipa ( Tipo sam i vozio ). Nekako mi se ta komandna tabla i volan kod tipa ne svidjaju,dok je kod Elantre sve to lepse odradjeno. A i kad je Hyundai u pitanju tu nema dileme kad je u pitanju pouzdanost.

Ako nije tajna koja je cena tipa a koja elantre? 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elantra unutra nekako nemački deluje

 

a13187d0a9ceaccee59c11cf8ccf95b5.jpg

 

Fiat Tipo unuta deluje kao alfa 147...ista ideja samo varijacija

 

480fa615603518349c4d9583bea6eafe.jpg1597c2d893361bae3cfb536a5883206a.jpg8afedb202c22a692ac7a6081945264f9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozbiljan sam!Čak mi je i utisak u vožni sličan.147 je sada već stari model,moja iz 2003. ....
To što je Fiat uradio Alfi je druga priča....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne svidja sto se kod sedana ne dobije lep ekran kao kod hatch. Mislim na lounge verzije .  Na prvoj slici ti je hatchback na drugoj sedan. Zatim mi se ne svidja kako izgleda obrtomer i brzinomer ,nekako nije lepo i pedantno uradjeno. Kao da je dizajnirano pre 15 god. I na kraju ne svidja mi se volan i on mi nekako ne prati godinu kad je auto dizajniran. To mi je kod Elantre nekako lepse uklopljeno. 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bolje rekao ono što sam ja mislio...Kada se malko dublje zagledaš,imaš baš taj utisak prevaziđenosti....
Zato mi je novi Punto pošteniji auto,zna se od kada je

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam,ali moj intiman osećaj je takav.Kontam da je Alfa kao neki premium sport brend u sklopu Fiata,pa ajd od njih....subjektivan sam!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...