Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

@djole81ar

 

To je to :), Street forte, oprema street + dodatna oprema, cak sam naso na netu, prodavao se po ceni nov od 11690 evrica  :), 

 

Nego jos jednom da pitam za onu fabricku garanciju, da li i dalje vazi s obzirom da je mali servis uradjen sa zakasnjenjem od nekih 3-4 meseca, uradjen je u Stojanovu

Edited by Dovla83

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, djole81ar said:

komande na volanu su ver standard, kao i hill holder

Hill Holder je, kao i ASR - samo podskup ESP sistema.

Tako da ako vozilo ima ESP, podrazumevano je da ima i HH. Tako je vec 15 godina unazad, ali vidim da generalno po oglasima (bez obzira na brand i model) cesto vole da naglase za HH :D . Po pravilu kod bazicnih verzija opreme - valjda da se bar malo poveca spisak, a kao da je ne znam sta bitno u pitanju.

9 hours ago, Ivan said:

Meni deluje kao neki Street - stara, grbava tabla sa malim Uconnect od 5'', klima rostiljka, manje 16'' felne, uz par sitnih dodataka.

Lepo vam u startu rekoh, kao "veliki" poznavalac i fan :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites



Jos jedno pitanjce u vezi fabricke garancije, s obzirom da je prva registracija 03.2021 plus godinu dana - to je 03.022, a mali servis uradjen 12.07.2022 u Stojanovu, e sad to je kasnjenje nekih 3-4 meseca.  da li sad vazi fabricka garancija ili ne?


To mora da se vidi u Stojanovu kako su se dogovorili. Postoji tolerancija mesec gore dole. Al verujem da to niko ne pravi problem dokle god se održava auto u ovlašćenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, andreja.micovic said:

Krenuo jednom uz Venac, video kako ide i odmah na oglase.

 

 

Meni je uz Venac išao lepo, kao i po svim ovim planinama oko Tare gde se trenutno nalazim. Viši obrtaji i česta promena stepena prenosa su neophodni, ali ko to shvati može sasvim pristojno da se vozi.

Inače ja sam u City life dobio sve što ste naveli sem alu felni. Međutim, dobio sam i zadnju kameru, automatsku klimu i onu veću multimediju, ne osnovnu.

Zadnja led svetla valjda idu samo u paketu sa prednjim led farovima. To nemam. Rezervni točak normalan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom molba da od ove teme ne pravimo "kupusaru", u kojoj cemo pitati sve sto nas zanima.

Ovaj topic (i ceo podforum) su namenjeni za savete prilikom kupovine odredjenog modela:

 

Untitled.png.ff6b3d4dedd112fe8a684bc544bb0ea8.png (870×66)

 

Za resavanje probleme oko tehnike, elektronike, za styling, itd. - imamo odgovarajuce podforume i teme. Kao sto je uobicajena organizacija i praksa ovog foruma vec skoro deceniju i po, za sve modele.

- Iz tog razloga, prica oko Uconnect uredjaja i problema sa istim, prebacena je u postojecu, odgovarajucu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79540-fiat-nuova-tipo-uconnect-iskustva-unapređenja/&do=findComment&comment=1657312

- Pitanje oko ugradnje cepa rezervoara sa kljucem, takodje prebaceno u postojecu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83845-fiat-tipo-čep-rezervoara-sa-ključem/&do=findComment&comment=1657339

 

Tipo je odavno, cim se malo omasovio, kao i drugi modeli dobio svoj zaseban tehnicki podforum. Slobodno pomocu Search proverite da li tamo postoji tema vezana za tehnicki problem koji vas zanima. Ako to nije slucaj, slobodno otvarajte nove teme:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/229-nuova-tipo/

 

Prica oko svakog modela ce biti aktivna onoliko koliko vlasnici istog budu voljni da ucestvuju u prici i organizaciji, da se druze, pisu, razmenjuju iskustva... Mi se sa moderatorske strane trudimo da pomognemo i tehnicki sa podacima, kao i da to sve bude organizovano po celinama, lako za buduce citanje i pretrage, sortirano po podforumima i naslovima, itd... A ne da sve moguce za jedan model bude natrpano u jednu jedinu temu od par stotina strana, ponavljano isto po ko zna koliko puta, u kojoj se kasnije niko nece snaci.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Pre par dana mi je stigao Tipo HB Life sa 17" alu felnama sa letnjim pneumaticima. Zanima me savet, misljenje oko stavljanja zimskih pneumatika na te 17" felne. U auto kuci su mi rekli da se ne preporucuje stavljati 16" pneumatike na ove felne. Da je bolje uzeti 16" celicne felne pa na njih staviti zimske pneumatike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Brujo93 said:

U auto kuci su mi rekli da se ne preporucuje stavljati 16" pneumatike na ove felne

Dobar vulkanizer može razvući 16" pneumatika na 17" felnu. Ali samo dobar vulkanizer...

I obavezno gumu da naduva odgovarajućim gasom. Sada su aktuelni sa mirisom maline 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A majko moja šta pročitah... Čitao sam 5x da vidim da nije neki autocorrect

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicno sam ubedjen da je u pitanju nerazumevanje :) . Tj. da su coveku verovatno preporucili manje 16'' gume za zimski set. A da je to dalje pogresno protumaceno tako kako jeste.

Da budemo konstruktivni i drugarski pripomognemo kolegi @Brujo93 , ako nije u tematici: 16'' ili 17'' u oznakama predstavlja precnik felne.

Tako da je fizicki nemoguce montirati gumu razlicitog precnika.

39 minutes ago, Brujo93 said:

 Zanima me savet, misljenje oko stavljanja zimskih pneumatika na te 17" felne

Ako hoces da ostanes bas i samo na tim 17'', imas npr. sledece mogucnosti. Da ostavis letnji set koji imas i kupis samo dodatni komplet zimskih 225/45/17 (npr., moze i uza ali i skuplja 205/50/17). I da "drndas" i skidas/stavljas gume sa felni pred svaku sezonu. Sto se ne preporucuje i zbog guma i zbog felni, na kraju krajeva i zbog sve vecih troskova zamene i balansiranja (tj. dodatni set felni se brzo isplati). Sledeca opcija za jedan komplet felni je da kupis neke kvalitetne 17'' AllSeason gume, a prodas te letnje - pod uslovom da ne zalazis u neke smetove i da ne prelazis vise od neke standardne "srpske" godisnje kilometraze.

Najbolja opcija, sa kojom nema greske, je da dokupis dodatni set felni + zimske gume. To lepo sve montiras, balansiras i onda sam menjas komplete kada ti se cefne, bez ikakvog dodatnog troska, cekanja kod vulkanizera, itd... Da li ce te zimske biti opet 17'' ili manje 16'' (koje verujem da su preporucili) ili cak jos manje i jeftinije (i ruznije) 15'' koje takodje staju - to je vec stvar tvog izbora... Kao i bilo sta od ove price iznad.

Ako te zanima tematika, lepa i korisna generalna tehnicka tema: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83326-fiat-lancia-alfa-dimenzije-felni-i-guma

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala lepo Ivane na objasnjenju. Izvinjavam se za konfuziju oko moje prethodne poruke. Mislim da cu ipak uzeti dodatan set felni (celicne + ratkapne) za zimske pneumatike. 

Edited by Brujo93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu naravno, tu smo da se pomognemo.

Imas ovde i lepu temu oko izbora pneumatika, za bilo koju opciju da se odlucis. Prelistaj bar aktuelnije, zadnje strane kao i postavljene testove.

Ima dobrih saveta, sigurno ces i lepo izabrati i ustedeti: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iskoristim mesto kad se već piše o tome, kratko pitanje, kod posebnih setova letnjih i zimskih da li bi i na koliko km-vremena trebalo proveriti balans?   

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2021 at 8:19 AM, vladac81 said:

Blago tebi,ja vec 32000 ganjam 1.4, iz tog razloga i ne komentarisem nista jer recnik koji bi koristio u opisu motorizacije( citaj razocarenje) se kosi sa pravilima foruma.

Blizu smo 100-ke...

Potrosnju namerno  nisam resetovao da bi video na duze staze ....
Ono sto je pohvalno da za ovu predjenu kilometrazu nismo imali ni jedan jedini kvar.

Promenjeni su diskovi i plocice,metlice brisaca,svecice i to je to...

 

PREDNOST je ocigledna pouzdanost hteo to da priznam ili ne,pogotovo sto je firmin auto,vozi se za sve i svasta ,neretko promeni i 2 vozaca za jedan dan.

Vecinu kilometara 85% sam napravio upravo ja .

 

MANA -motorizacija, jednostavno preslab motor za ovakvu karoseriju(,i da je sam istog misljenja kao i pre pa biram reci),onda potrosnja ulja, na 10 000 km ,litra ode sigurno.

 

Videcemo sta je sledece na redu...

 

20221226_102437.thumb.jpg.bb9706fad9946003f13f8a1abd5edc05.jpg 20230117_130451.thumb.jpg.8b8f114f760d1cc93c269d0e10dba8b5.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vladac81 said:

Promenjeni su diskovi

Koliko su izdržali diskovi? 

1 hour ago, vladac81 said:

Potrosnju namerno  nisam resetovao da bi video na duze staze ....

Dobra potrošnja.. verovanto se i stiska s obzrom na motor, namenu korišćenja... Na magistrali je zaista rentabilan, tako da za službeni koji je više magistrala nego auto put i nema neke svrhe dizel 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosecna brzina bas dobra, vidi se da je dosta na otvorenom putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, djole81ar said:

Koliko su izdržali diskovi? 

Dobra potrošnja.. verovanto se i stiska s obzrom na motor, namenu korišćenja... Na magistrali je zaista rentabilan, tako da za službeni koji je više magistrala nego auto put i nema neke svrhe dizel 

Izdrzali su oko 85000, tresli su ne daj boze......

Ovde je reper bila cena, tad je kostao 10400e i bio je odmah na stanju da se uzme pa ih nista drugo nije interesovalo...

23 minutes ago, Ivan said:

Prosecna brzina bas dobra, vidi se da je dosta na otvorenom putu.

Znas kako,vecinu dana u nedelji se vozi po Pancevu ,al opet jednom nedeljno odemo do Zajecara ,ili ,Sokobanje,Knjazevca pa ver odatle izvuce prosek i podigne prosecnu brzinu.

 

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je po gradu, prosek bi bio 20 i kusur km/h. Za BG ako si na 26-28 km/h mozes da racunas da imas ekstremno srece :) i da ne upadas u guzve.

43 km/h je vec dobar procenat otvorenog puta.

1 hour ago, vladac81 said:

Izdrzali su oko 85000, tresli su ne daj boze

Ako je samo do tresenja (a ne do "ukopanosti") mozda su sa'ranjeni vruci, ulaskom u neku vodu. Ili je kvalitet u pitanju, ako nije do toga.

Secam se da sam na bivsem Stilu, OEM diskove koje mi je drugar doneo iz inostranstva, maltene nove sje*ao spustajuci se ka Vlasenici. Ruta na kojoj su se i u bivsoj Jugi vozene brdske trke - izuzetno strmo, serpentine, a jaka kisa i potoci na putu. Jos sam upravo zbog toga vodio racuna, kocio motorom koliko je moglo, stiskao pa pustao kocnicu da disk stigne koliko-toliko da se ohladi, ali dzaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stigao do 21000 i za sada nemam problema. Čak ni za motor ne mislim da je preslab jer može lepo da povuče kad se snažno pritisne gas i potera u veće obrtaje. Ulje troši, ali to je kod svih tako. Gorivo - oko 11 litara plina u gradu. Trenutno mi piše 18 prosečna brzina, a ukupno 19. 

Ukratko - za sada sam zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,jedno pitanje hitno,gledam oglase za fiata tipa,ima jedan dobar na oglasima 2017 godiste,a volan mu je ovaj najnoviji model iz 2021-2,jel je moguce da je volan fabricki

Dugo vec pratim tipo,ovo je prvi put da vidim ovaj volan na ovom godistu

Mislim da je volan naknadno ugradjen,ili gresim ????

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/21269530/fiat-tipo-16-mjt?attp=p9_pv0_pc0_pl11_plv0

 

Untitledz.thumb.png.3c956122689ebb47efb3f420c1fc9a9a.png

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...